Co moze vyrobit u cloveka nedoveru voci ostatnym ?

Príspevok v téme: Co moze vyrobit u cloveka nedoveru voci ostatnym ?
uncle

Zdravim vas, takze, co podla vas moze vyrobit u cloveka nedoveru voci ostatnym ludom pri uplne beznej komunikacii k ludom, resp. tendencie nehovorit celkom pravdu napri pri uplne obycajnom rozhovore. Nerobi to dobre vztahom. Napriklad. Myslim si.

Ja mam tusenie ci toto u mna sa nespaja aj s tym ze ma maleho mimo rodiny zneuzili a stratil som doveru k ludom (a vztahom k nim).

Dajte ze co vy na to, plz.

arman

Sebavedomie ti musi vybrusit zivot... par faciek, po ktorych sa budes valat po zemi, a po ktorych sa budes musiet rozhodnut, ci sa nechas bit jak pes dalej, alebo povstanes...
no a ak povstanes, uz ho mas v kapse. ;-)

Sejla

uncle tak napíš, ako vyzerá tvoj bežný deň, čo zvykneš robiť, kde chodíš do práce, ako si myslíš, že ťa ľudia vnímajú, ako vnímaš sám seba a komu by si sa chcel podobať

uncle

uncle, ty si tu už raz písal, nie? Tvoj problém je skôr chorbný nedostatok sebavedomia. Nie je to uzavretosť, lebo ty by si sa aj rád otvoril voči ostatným, ale si príliž zmätený ohladom sám seba, nevieš byť otvorený ani k sebe, nevieš kto vlastne si. Ovláda ťa strach a si ľahko manipulovatelný.

K TOMUTO NIET CO DODAT, A CO S TYM SEBAVEDOMIM MAM UROBIT ?

uprimnost

Veru tak uprimnost je dnes, len na skodu , ludia su svine, ja som sa snazila tiez mat pekne kamaratstva, ibaze vzdy sa to otoci proti mne. A je zvlastne, ze ked mam niekoho rada, tak nakoniec to aj tak po*erie niecim napr. ze mi nieco splechne do oci co som teda od neho necakala , alebo ma nejak zradi alebo alebo.... Proste ludia su uz vsetci zly a zkazeny , istu dobu som sa s tym trapila a fakt som bol cista a dobra dusa , lenze tym ako mi ostatny ublizovali som sa stiahol do seba a som aj ja svina ..Proste ked nejdes stadovo...tak padas na hubu. Ludia chcu falos a nie pravdu.

Mimulus

orol má úplnú pravdu aj keď ja si osobne myslím, že to nie je 90 ale 100 percent.

Mne osobne to v živote veľmi veľa pomohlo ale na druhej strane ma to dostalo aj do veľkých problémov z ktorých sa teraz nedokážem vymotať.

Určite sa niečoho bojíš ale čoho to musíš vedieť len ty sám. Skús sa zamyslieť prečo to tak je a prečo ,,musíš,, vždy klamať.

Sejla nemyslím si, že uncle má nízke sebavedomie alebo sa nedokáže otvoriť. Ale dosť by ma odpoveď zaujímala.

Pozri milli11 má pravdu - úprimnosť je v dnešnej dobe skôr na škodu a nenájdeš na svete človeka, ktorý by denne neklamal. Teraz cirkev vynechávam:D Ak Ti môžem poradiť skús sa sústrediť na priateľov ak Ti ešte nejakí ostali a skús sa s nimi aspoň chvíľu rozprávať bez toho aby si neklamal. Ak zaklameš tak si napíš pričom to bolo a uvidíš. Môžeš to sem potom všetko napísať a možno Ti bude vedieť niekto poradiť.

orol

Uncle, odpoviem na Tvoj tretí riadok: "celkom" pravdu aj pri normálnom bežnom rozhovore nehovorí možno 90% ľudí...

Sejla

uncle, ty si tu už raz písal, nie? Tvoj problém je skôr chorbný nedostatok sebavedomia. Nie je to uzavretosť, lebo ty by si sa aj rád otvoril voči ostatným, ale si príliž zmätený ohladom sám seba, nevieš byť otvorený ani k sebe, nevieš kto vlastne si. Ovláda ťa strach a si ľahko manipulovatelný.

milli11

Ja tiez obcas klamem v beznej komunikacii. Teda konkretne pri otazke: Ako sa mas? Odpoviem: Dobre. Hoci v skutocnosti sa mam na figu, nic sa mi nedari. Ale kedze v tej chvili sa mi nechce s dotycnym clovekom preberat moje problemy a starosti, radsej zaklamem, nech mam pokoj.

Raz, mala som asi 12 rokov, som sa rozhodla, ze budem hovorit iba pravdu. Dopadlo to katastrofalne, len do vecera som si narobila plno nepriatelov.

Uprimnost je dnes skor na skodu.

zajo_smejo

Hm, neviem čo môže spôsobiť takúto zvláštnu poruchu, isto by to bolo skôr na odborný pokec s nejakým psychológom.
Premýšľam len nad dôsledkami takejto prehnanej nedôvery, ktoré ti isto komplikujú život . Veľa priateľov asi nemáš, že ? A aj tých zopár verných, ktorí ti ešte ostali to po čase určite prestane baviť, aj kedˇ boli "vyrobení pre teba ".
Je len na tebe, či s tým zabojuješ, alebo sa budeš v tom plácať doživotne. Mňa by určite pri takomto chlapovi porazilo, a to som flegmoš jak vyšitý.