Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Podvod ?

Príspevok v téme: Podvod ?
neviemco

Na bazári som si našla šaty. Teda vlastne ich napodobeninu. Originál značkové stoja cca 300 eur, tieto, ušité podľa obrázka stáli 50. Tak som napísala tej pani ktorá ich ponúkala, vyzerala byť celkom ok, našla som si ju na fb, na fotke na fb bola s malým bábätkom, mala tam rodinné fotky, našla som si aj firmu, kde pracuje, píšu tam, že šijú odevy. Ok, myslím si, asi to bude seriózne. Pekne normálne mi odpísala, poradila mi veľkosť, a že objednávky robí po pripísaní 50% zálohy na účet. Tak som poslala zálohu, a odpísala mi, že potvrdzuje objednávku, že peniažky dostala a za nejaké 4 týždne jej šaty prídu a následne mi ich pošle na dobierku.
Prešli 4 týždne aj 2 dni, a stále nič. Včera mi napísala že dokedy ich potrebujem, lebo stále neprišli. Medzitým som si všimla, že ten inzerát je už vymazaný.
Možno som len paranoidná a treba ešte počkať, alebo je to nejaký podvod?

neviemco

Práve neviem, čo si mám o tom myslieť. Tá pani naozaj je veľmi milá, nevyzerá tak, že by mi chcela zle... Mám aj výčitky, že ju takto podozrievam. Dnes mi opäť napísala že: Janka, šaty bohužiaľ zatiaľ neprišli, práve zisťujem čo sa stalo s dodávkou, ked zistím dám vám hned vedieť, a nemajte obavy ak nestihnú prísť do termínu peniažky vám vrátim. Pekný deň. Mária

beskyd

takéto veci sa robia bežne, z praxe viem že najmä s mobilmi na bazoši a podobných stránkach. inzerent ponúkne telefón, kupujúci pošle na účet zálohu a mobil nepríde a ani peniaze inzerent nevráti. nejedná sa ale o podvod v pravom slova zmysle (priestupok alebo t.č.) lebo o ten by sa jednalo len vtedy, ak by sa preukázalo, že už v čase, keď medzi predávajúcim a kupujúcim došlo k dojednaniu záväzku, predávajúci predstieral okolnosti, ktoré neboli v súlade so skutočným stavom veci a uvádzal by kupujúceho do omylu a už v čase dojednávania záväzku by vedel, že ho nesplní alebo nebude môcť splniť. dokonca o podvod nejde, ani keby sa predávajúci dodatočne po dojednaní záväzku rozhodol tento záväzok vôbec nesplniť, je na to aj judikát. to sa v takýchto prípadoch prakticky nedá dokázať asi s výnimkou prípadu, že by sa predávajúci k tomu takto priznal. čiže vymáhať sa to dá akurát súdnou cestou keďže jedna strana si nesplnila záväzok z dojednanej kúpnej zmluvy. akúrat ľudia si myslia, že keď s tým pôjdu na políciu tak sa to strašne rýchlo všetko vyrieši, ale potom či už v trestnom konaní alebo v priestupkovom predpokladám býva v takýchto prípadoch obvykle konanie zastavené, teda aspoň ja to tak robím s poukazom na vyššie uvedené.

dreamchanger

Podľa mňa by to bol podvod ak by prešlo aspoň 5 týždňov a nereagovala by na teba. Takto ti dala aspoň pekne vedieť o situácií, stáva sa.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.