Mam problem pomozte - neviem ako reagovat

Príspevok v téme: Mam problem pomozte - neviem ako reagovat
luksssssa

Ahoj tak zhrniem to asi tak ze neviem ako reagovat v danych situacia,, vysla som skolu a odisla do zahranicia a vo velkom svete clovek spozna ako vztahy medzi ludmi funguju a kolko farizejstva je,,a bohuzial som sa s tym stretla len ja vobec neviem ako na to reagovat,, neviem nemam asi ten dar reci aby som vedela oponovat a patricne reagovat na vzniknutu situaciu,, uplne sa rozklepem a hned mi je do revu,,ide mi to na nervy lebo nechcem plakat ked viem ze pravda je na mojej strane ,, boze ako to mam konecne prekonat

luksssssa

Dakujem za radu a budem sa pokusat nabrat tu sebaistotu..a budem sa snazit teda sa aj snazim brat veci s rezervou hlavne tych primitivou co sa tocia okolo mna.ale niekedy je to tazke a niak moc si to pripustam,,ale pritom viem ze to nie je spravne,, a ta druuha vec to ma asi trapi najviac,,,ze nedokazem niako prezentovat svoj nazor pred cudzimi ludmi,,pred kamaratmi a priatelmi to je v pohode ale ked sa ocitnem s niekym koho moc nepoznam tak som uplne ina hlavne co sa tyka negativnych situacii,,ako keby som nevedela povedat nie,,a tak ako to bolo v predoslom prispevku pisane niektory ludia to vicitia a potom si na mne vybijaju svoju zlost myslia si ze mi mozu skakat po hlave,,takisto sa bojim co si o mne ty ludia pomyslia ked im svoj nazor poviem,,vnimam ze mi chyba vela sebadovery len neviem ako si ju vybudovat

Sejla

luksssssa skús sa čo najviac finančne osamostatniť, okrem iných veľkých výhod ti to dodá sebaistotu a jazyk sa najlepšie naučíš za pochodu aj v práci. Neviem s kým si tam prišla a kto ti vyhadzuje na oči neoprávnené výčitky, ale dám ti radu nad zlato - neťahaj, hlavne na začiatku do existenčných problémov žiadne emócie, ber všetko s rezervou a nepripúšťaj si negatívne vplyvy. Ľudia, ktorí ťa možno aj sklamali, sú taktiež len ľudia, ktorí sú pod obrovským tlakom a v strese a tak si to ventilujú podľa možnosti práve tam, kde sú si istí, že sa im to nevráti ako bumerang, proste potrebujú to dať zo seba von. Neospravedlňujem ich, len hovorím, že je to bežné. Ty si môžeš vybrať, buď budeš boxerský mech, čo je síce pekné, šlachetné samaritánstvo, ale nikam ťa to neposunie. Buď tvrdá a sústreď sa hlavne na to, čo by si mala robiť a rob všetko preto, aby si to dosiahla. Zahraničie ti dáva veľké príležitosti, tak si uvedom, prečo si tam a nie na slovensku a využi to.

luksssssa

prace sa to netyka tu bohuzial odkedy sme sem prisli este nemam lebo sa snazim naucit jazyk,,,a neviem vsetko sa to tak kopi na mna uz od zaciatku,,ked sme sem prisli stretla som sa s ludmi ktory vsetky moje slova obratili po case proti mne :/ potom som isla robit do jednej pizzerie v ktorej boli dalsi kreteni uplne nepijemny ludia co nemali chut niako pomoct, a teraz jedna osoba od ktorej som to fakt necakala ma zacala pekne ohovarat a bohuzial zistila som aka je falosna,,mam pocit ze sa na mna lepi len ta smola odkedy osm tu,,,a ja proste neviem ako to riesit ci to vsetko nechat tak a hodit za hlavu alebo co,,je mi do placu vzdy ked si na to spomneniem achh

bella12

vedieť správne reagovať a oponovať v angličtine (či francúzštine) - to nie je také jednoduché. Ja často neviem ani v slovenčine... Pocit zovretého hrdla a búšiace srdce v situácii, keď by som mala vyjadriť svoj nesúhlas, ale strach mi bráni, dôverne poznám, avšak teraz už nie je pre mňa až takým problémom. Kedysi to bolo horšie, pretože som sa hanbila vyjadriť hocijaký názor (aj názor zhodný s názorom väčšiny), vlastne som sa hanbila akokoľvek sa prejaviť. Všetko sa však dá naučiť, takéto sociálne zručnosti sa dajú cvičením získať. To, že nevieš oponovať neznamená, že Tvoj názor na vec je nesprávny. Hlavne sa nedaj dotlačiť do toho, aby si prijala alebo urobila niečo, čo nechceš - a to len preto, lebo nevieš svoj opačný postoj prezentovať. Nemusíš dávať okoliu žiadne argumenty a dôvody na odôvodnenie svojho názoru - stačí jednoduché nie bez bližšieho vysvetlenia.

Prijmi a rešpektuj seba a svoje pocity v týchto situáciách. Je to pre Teba nové prostredie a potrebuješ nejaký čas, aby si sa naň aklimatizovala a našla svoj spôsob prežitia v ňom. Za svoj strach a chuť plakať sa nemusíš hanbiť. Ak vidíš okolo seba vo vzťahoch negatívne veci, ktoré tam nemajú byť, uvedom si, že môžeš meniť len svoje vlastné správanie, ale nie správanie druhých, môžeš meniť svoj život, ale nie život iných, keď to oni sami nechcú. Snaž sa vytvárať s inými úprimné vzťahy, ale nebuď prekvapená, ak by si pre túto snahu bola niektorými ľuďmi odmietnutá. Hľadaj takých, ktorí vyznávajú podobné hodnoty ako Ty. Verím, že aj v takom prostredí sa nájde zopár duší, ktoré túžia po skutočnom priateľstve a úprimnosti a odmietajú pretvárku. A nezabúdaj, že hoci by aj väčšina ľudí žila v klamstve, pretvárke a ohováraní, neznamená to, že tento spôsob života je správny. Držím Ti prsty, a hlavne nestrať samu seba!

zdradca

ja som dlchsie vonku a stretol som ludi a lidi.Dobrych a aj takych so sa tvarili ako kamosi a boli schopny ta utopit pre blbost.Mavam depresie a ucim sa viacej problemov co sa ma doslovne netykaju ci mojej rodiny hadzat za hlavu.Inac skoncis ako ja ze som uz premyslal ze spacham samovrazdu ale dostal som sa stoho.Hlavne si neber vsetko cez srdce,akoby vsetky problemi sveta museli zavisiet len na tom ako to ty vyriesis.Pracovat vonku je na psychiku velka zataz a az tu sa ukaze aka si silna,tak vela stastia
good luck

panča

velmi rada by som ti poradila LEN nejakou jednoduchou radou..no nepotesim ta - jedine, co ti pomoze je naucit sa povedat NIE a potom postupne aj inak oponovat. inak sa ti to vsetko bude hromadit, bude ta to dusit a co je najhorskie, su ludia, ktori tvoju neistotu vycitia a budu to zneuzivat. cize NIEW NIE NIE..a neboj sa toho

Sejla

a kde v zahraničí si? Moja, držím ti palce, viem čo prežívaš, keď je človek raz "tam vonku", je prinútený sa toho strašne veľa naučiť a je potrebné vedieť, ako povedať "fuck off" :) a to aj doslovne, aj slušne, podľa situácie. Táto schopnosť je jedna zo základných podmienok na prežitie.