Nikto

Príspevok v téme: Nikto
travka

ahojte, mam problem. citim sa ako nikto. mozno to vyznie hlupo, ale tento pocit zazivam den co den. citim sa prazdne, nebavi ma absolutne nic, nie som schopny vybavit trivialne veci. vsetko vyzera ako obrovsky problem.
Neznasam svoj zivot. Neviem vobec, ci je " zivot " to spravne slovo. mozem povedat, ze zo dna na den prezivam.
Nie som schopny komunikovat, nemam priatelov, nemam nikoho kto by mi napisal, nemam nikoho komu by som mohol napisat ja. zivot bez priatelov ci znamych je nahovno. preto sa citim ako nikto, nie som nic hodnotne, nic co by niekto druhy vyhladaval. v spolocnosti sa neviem zapojit do diskusie, neviem reagovat, a uz duplom nic vtipne povedat.
antidepresiva uzviam cca 2 roky,obcas je to lepsie, ale v tomto obdobi je to viac nez zle.

citim sa bezmocne, ako by mi chybalo nieco co maju vsetci ostatni. nieco, co robi cloveka zaujimavym a inym. bojujem so svojou povahou den za dnom. nebavi ma nic.

ziadat pomoc je v tomto pripade zbytocne. rad by som pocul nejake nazory, mozno niekto kto sa citi podobne.

cc4455

Podobne mam pocity a to dosť často a tiež som bral antidepresíva.Tiež si pripadam ako uplna nula a nikto a keby zmiznem tak po mne neštekne ani pes.V teste mi vyšlo že som extremny introvert čo je aj pravda.Zistujem ale ze ja nemam rad ludi ako keby som zhuseny z toho ako ludia su v dnesnej dobe(sama zloba,nikto nikomu nepomoze a pod,dnesny ludia mi pripadaju strasne primitivne a hlupo ale nie vsetci samozrejme ale vacsina hej),proste sa vyhybam ludom a to preto lebo to tak ja chcem,ked som v meste tak vybavim čo potrebujem a idem rychlo preč kde mám od ludi pokoj,s inymi ludmi komunikujem len vo veci ked niečo jednam žiadne zbytočne dristy,ako keby sa mi ludia zhnusovali,preto spoločnosť nechcem vyhladavať lebo mne pasuje človek možno jeden z tisic.Mám asi troch dobrých kamaratov s ktorými si rozumiem to je všetko a sadli mi lebo je sa s nimi o čom rozpravať a niesu to diskotekove extrovertne typy a su skorej utiahnutejsi ako ja,síce maju svoje chyby ale vyhovuju mi.
No a radu k tebe by som povedal že aby si sa skusil začať hybať,športuj,vykonavaj nejaku činnosť,chod na plavaren do kina,na hokej,na fudbal a pod.Ver mi na to nepotrebuješ ludi.Ja chodim napr do kina sam,na hokej sam a pod a ked sa vratim domov tak mam lepší pocit ako ked kysnem doma a utapam sa.Ale dalsi problem je niekedy vynsť z domu tiež sa mi nechce nič,niekedy ani len obliekať a cely den čumim do pc a nerobím nič.Proste treba s tym zabojovať a hybať sa,síce to nerobim ani ja ale občas sa snažim.

travka

okoloiduci, cakam cakam :) hadam to pride :)

a kv, aj nad tym som uz rozmyslal, ale bojim sa s mojim aktualnym psychickym stavom :( uzivam AD

okoloiduciXY

očividne máš záujem sa začleniť takže si na najlepšej ceste. čo tak sa zapísať do nejakého klubu? napríklad aikido, futbal alebo čosi také.
mimochodom ešte sa neteš, 21.12 je až do polnoci ;)

travka

Rozhodol som sa ozivit toto vlakno :)

Koniec sveta nebol, takze nas vsetkych cakaju vianoce.

Na mna opat dolahli tie smutne stavy. Neviem co so sebou... Snazim sa venovat sam sebe, resp. naucit sa byt sam so sebou. snazim sa citat, pozerat filmy. Mam vsak pocit, ze vsetko cezomna len prejde, resp. nic vo mne nezostane. Nie som schopny vnimat, nemam komu napisat. Facebook to tento stav zhorsuje. Opat sa citim ako "Nikto". Znova zazivam ten prijemny pocit zbytocnosti. Mam pocit,ze nebyt na tomto svete, nik si na mna ani len nespomenie. Nikomu nebudem chybat. Blizkym hadam ano, ale aj tak. Nemam s kym travit cas. Strasne zavidim tym, ktori maju partie, travia cas so svojimi kamaratmi. ja sa neviem nastartovat, neviem ako sa k tomuto vsetkemu dopracovat.
Viem ze tieto veci nie su instantne. Mne treba navod.

Mam pocit ze v nikom nic nezanecham. V skole sa snazim komunikovat, ale co po skole? zas sam.

Citim sa zufalo...

kavakava

Vsetci sme sa narodili ako NIKTO.
Ale narodili sme sa preto aby sme zili svoj zivot-> TYM SME SA STALI NIEKYM.Aj napriek tomu->cim sme v zivote.Zmen myslenie->vypust myslienku z hlavy >ZE SI NIKTO<