Nikto

Príspevok v téme: Nikto
travka

ahojte, mam problem. citim sa ako nikto. mozno to vyznie hlupo, ale tento pocit zazivam den co den. citim sa prazdne, nebavi ma absolutne nic, nie som schopny vybavit trivialne veci. vsetko vyzera ako obrovsky problem.
Neznasam svoj zivot. Neviem vobec, ci je " zivot " to spravne slovo. mozem povedat, ze zo dna na den prezivam.
Nie som schopny komunikovat, nemam priatelov, nemam nikoho kto by mi napisal, nemam nikoho komu by som mohol napisat ja. zivot bez priatelov ci znamych je nahovno. preto sa citim ako nikto, nie som nic hodnotne, nic co by niekto druhy vyhladaval. v spolocnosti sa neviem zapojit do diskusie, neviem reagovat, a uz duplom nic vtipne povedat.
antidepresiva uzviam cca 2 roky,obcas je to lepsie, ale v tomto obdobi je to viac nez zle.

citim sa bezmocne, ako by mi chybalo nieco co maju vsetci ostatni. nieco, co robi cloveka zaujimavym a inym. bojujem so svojou povahou den za dnom. nebavi ma nic.

ziadat pomoc je v tomto pripade zbytocne. rad by som pocul nejake nazory, mozno niekto kto sa citi podobne.

travka

som vacsinu casu sam, pretoze mam strach byt v spolocnosti kohokolvek. a ako pises, je to cim dalej tym horsie. Pripadam si nepouzitelny uplne na nic :) je to strasne zly pocit a neviem ako ho premoct. mam pocit ze v dnesnom svete nie som schopny fungovat

free

Som na tom tiež tak. A pritom sú a boli obdobia ked to tak nie je, ked mam pocit že mam priateľov, že som v pohode. Čím dlhšie som sama tým mizernejsie sa cítim. Preto je dobre veľa komunikovať a byť medzi ľuďmi, aj ked vieš že to nie je úplne to prave orechove, ale je to lepsie ako byť sam. A čím viac sa budeš ľuďom vyhýbat tým to bude horšie. Proste sme introverti....ale komunikovať sa dá naučiť. Aspoň trochu.