Moj muz zaraba vela a mne nic neda

Príspevok v téme: Moj muz zaraba vela a mne nic neda
smutna"

Neviem, komu sa zdoverit, tak pisem sem, moj muz je bohaty, ja som nezamestnana, obcas si kde co privyrobim brigadami, ale nedari sa mi najst normalne zamestnanie, mam strechu nad hlavou, mam co jest, ale na vydavky typu kozmetika, lieky- mi davaju moji rodicia. Neviem, co mam robit, nikto z jeho znamych a kamratov by neuveril, ze on je takyto, kamarati ho zboznuju, najhorsie je, ze kwd som sa dnes o tom bavila s mojim dospelym synom, tak mi povedal - mami, ale co vlastne chces, ved mas kde byvat, atd. a robotu by si si mohla usilovnejsie hladat...takze ani deti mi stranu nepodrzia. Na dovolenky ma vezme, aj saty mi kupi, ked ma dobru naladu, ale ja by som chcela, keby mi tak mesacne dal 100 eur, ze tu mas len tak...naco su mi znackove saty, ked chodim nacierno mhd...

soffa

nepises aky bohaty???asi az nie tak ked si zhanas zamestnanie.necitala som debatu ale ako to je so stravou?on zabezpecuje vsetko?no je to divne,nezastavam sice nazor,ze by mal pracovat len muz,ale ty ho predsa reprezentujes ci?a preco si nejdes privyrobit ku nemu,aby si mala svoje "vreckove?".muz ma firmu,alebo len "lepsi flek?".je jasne ze zena potrebuje mat niejake vreckove,ved nikdy nevies naco to budes potrebovat,ved mozes stretnut v meste kamosku a ako pojdes na kavu,?alebo z coho kupujes darcek pre muza?to vsetkky peniaze ma v rezii on?

AdamKrt

Ked to mate takto rozdelene, poziadaj manzela, ze potrebujes kozmetiku, tu a tu, plus listky na autobus a daj mu zoznam co potrebujes. Ked Ti nechce dat peniaze, nech Ti ide kupit vsetko co treba...

Alebo pouzi fintu - vypytaj si to niekde v spolocnosti, alebo sa tam zahraj na chuderu, co nic nema a on urcite nebude chciet, aby si o nom mysleli, ze je drzgros.

jedna žena

... len tak na margo by som rada poznamenala, ze nie vstci chlapi su taki...

co si si vybrala, to mas. neviem ako moze fungovat manzelsky zvazok bez ucty, uprimnosti a dostojneho vztahu

Agnes999

Zijes s lakomcom a taki sa bohuzial nezvyknu menit. Si na neho zrejme moc dobra, on by potreboval taku, co ho da do laty, co mu neda dychat a on bude pod papucou. Tebe je tazko nieco radit, skus sa zariadit sama, najst si aspon nejake brigady alebo nejaku pracu na pol uvazku nech mas aspon na nejake zakladne vydaje.

smutna"

Dakujem vam vsetkym o zaujem a ochotu poradit, chcem este dodat, ze tato doba je zla, kto ma peniaze, ma moc Na zaver - dala som basnicku otazku mojej znamej - Preco su ti chlapi taki? Odpoved- lebo si to mozu dovolit :(

smutna"

Magy, myslela som, ze ked chcem radu ohladne tohto mojho problemu, ze bude stacit, ked zavesim na net tolko, co mozem. Prosim ta, napis mi na email 34lucka@gmail.com zajtra napisem. Idem spat, dobru noc vam vsetkym,

Magy

Sejla - praveze ja mam pocit, ze tam je nieco horsie, nez len momentalny problem, pripadne "sa vyrozpravat a ponadavat". nahodou sa zmienila, ze "a ja som si uz za tie roky vytrpela dost pri nom", potom inde napisala, ze bola na vychovu deti sama. a inde pisala, ze sa trasie od zimy a neviem coho este...
zmienila sa aj o liekoch, na ktore jej musia prispievat jej rodicia.
osobne mam dojem, ze tu pod poklickou bubla nejaky kruto-smutny pribeh, ktory my asi tazko poriesime. rozhodne nie, ked zo "smutnej" idu infosky tazko ako z chlpatej deky.

Magy

smutna - ak s niekym zijem pod jednou strechou roky ci desatrocia, vychovavam deti, podielam sa na chode domacnosti - pride mi krajne nerealne, ze by dokazal cely tento cas klamat a pretvarovat sa. aj sebelepsi herec sa prezradi po mesiacoch, prip. rokoch. a pri cloveku, ktoreho miluje, sa pretvarovat neda, to sa nehnevaj. to by si uz zistila davno sama, ze nieco nie je v poriadku, ze podvadza, klame, vyhyba sa odpovediam... cokolvek.
zaraza ma tiez, ze tvrdis, ze ste sa o peniazoch nikdy nebavili. tak ako ste riesili naklady na domacnost cele tie roky? a naklady - tym nemyslim len pravidelne ucty - to sa da zriesit inkasom rovno z uctu a clovek na to nemusi pozriet cele roky. mam na mysli veci co sa platia v hotovosti, narazove vydavky, potraviny, vydaje za zabavu ci ine doplnky, teda nieco, co nie je nevyhnutne pre zivot, ale robi ten zivot prijemnym a atmosferu v rodine a medzi partnermi dychatelnou.
na com bolo teda postavene vase manzelstvo?
prepac mi moju obmedzenost, ale stale mi nedochadza, ako je mozne nepoznat cloveka, s ktorym zijem cele roky, mam rodinu, deti... a neviem kolko zaraba, kde chodi, co robi.
zastavim sa este pri jednej veci, ktoru sm si vsimol. co si myslela tym: "a ja som si uz za tie roky vytrpela dost pri nom"???
pride mi to, ze tu je cosi viac, o com hovorit sice nechces, ale je bohuzial velmi dolezite, pripadne klucove pre tuto situaciu, o akej pises.