Gumene medvediky

doubledog

ja osobne robim to, ze kupujem praskovy zelatinovy hydrolyzat (1kg za nejakych 10€), a po lyzickach ho v jedle alebo napojoch konzumujem.

a gumene medvediky mam iba ako pohodlny a chutny zdroj cukru.

btw. najviac zelatiny maju medvediky Haribo, najlepsie zlozenie a chut ma znacka Jojo
:)

RNG

Nuz ale ked sa ludi neda nahovorit na obhryzanie kosti, jedenie huspeniny dokonca casto ani nie na potravinarsku zelatinu tak co spravis?
Ja veru obhryzam dobre uvarene kosti(hydrolyza sliach do makka)pouzivam obcas zelatinu do polievok na zahustenie, dokonca ako starsi clovek s klbovymi problemami beriem aj doplnky na klby, ako MSM, Green sea Mussle/zelena musla(perma canaliculus, freeze dried) a na klbopvy maz jem avokado, dokonca moja zena pouziva avokadovy olej obcas do varenia.

doubledog

zelatiny tam je okolo 7%, cukru asi tak 80%.
farbiva tam uz davaju prirodne, rozne extrakty spenatu alebo mrkvy ci coho.
takze s tou chemiou by som to az tak tragicky nevidel.
ale pre dospeleho je nezmysel kupovat to kvoli zelatine, kedze je to viacmenej zafarbeny a zahusteny cukor.

RNG

Pozor na tie rozne zelatinove cukriky/gumove cukriky. Dnes sa velka vacsina vyraba bez zelatiny, kde ju nahradzaju modifikovanymi skrobmi a podobnde. Kupujte len take, co obsahuju zivocisnu zelatinu a co najmenej cukru a farbiv.
Teda ked vobec...

Magy

ma to svoje pre a proti. ano, gumene medvediky sa vyrabaju z kolagenu, co je zakladna stavebna latka sliach a klbov. ale zaroven obsahuju tzv. lahke/rychle cukry a dalsiu chemiu. rozhodne by som to s nimi neprehanal. ak chces nieco dobre na klby, radsej si ten aspik (vyvar z kosti a kozi) sprav doma a mas to lacnejsie a bez chemie ;)