Ťažká depresia

Meretseger

Ahojte ľudia, tak sa zas ozývam. Mám za sebou najhorší týždeň za... neviem, posledných pár rokov? Zo strednej depky som upadla do ťažkej, a až teraz som plne spoznala silu depresie. Sakra, to je teda svinstvo. Stredne ťažká depresia, no dlhodobá, alebo ťažká a krátkodobá? Neviem si vybrať, čo je horšie.
Mením psychiatričku... Mám dojem, že tú, ku ktorej chodím, môj stav ani moc nezaujíma a hlavne ju asi ani trochu netrápi, že po presne 2 rokoch, čo tam chodím, mi je oveľa horšie než na začiatku. Juch!
Momentálne som sa trochu vyhrabala vďaka priateľke, ale povedala by som, že by to chcelo úplne prekopať liečbu. Čo už.
Tož drahí spolutrpitelia, držím palce, počasie tiež ovplyvňuje, mozgu totálne hrabe, ale nič nie je stratené, môže byť aj horšie:)
Depresii zdar!

Dede2222

Ako ja som prišla na to, že pochopenie u človeka, ktorý si neprežil takúto situáciu, taký ťa nepochopí..povie, že všetko bude ok a povzbudzuje ťa, tak to je také ako hrach o stenu hádzať, lebo nevie, čo prežívaš..tak isto ako ty nevieš, čo si prežíva on, lebo si si tým neprešiel..ale fórum je dobré od toho, že si tu vieš niekedy celkom fajn pokecať a získaš kopec dobrých rád...

dpk

okej, ved vsetko v poho.

a vies co dede2222, som sa ze normal tak schuti zasmial teraz...nad tou vedlajsou samozvanou ironiou, ked si dvaja k sebe cudzi nestastnici, ktori zhruba presne a bez ruzovych okuliarov vedia, kde je realita a perspektiva nahblizsieho obdobia
..ked si takyto ludia, hoc uprimne, popraju veci typu nech je ti lepsie, maj lepsie casy, a pod. :)).

Dede2222

však ok...ja sa tiež nevadím, len reagujem všelijako v tejto dobe, takže to neber ako rýpanie, ale asi si človek potrebuje trošku odventilovať myšlienky, keď inak zo mňa nikto nedostane ani slovo...za posledný týždeň som dnes prehovorila 1x u lekára..takže asi tak..ďakujem a podobne prajem lepšie časy..

dpk

dede222: no ja som iba napisal svoj nazor, tot vse. nie aby som sa s tebou vadil, alebo si hladkal ego ci poucoval ta, ale iba preto aby som napisal svoj nazor - reakciu na ten tvoj. a aj keby som si nieco zobral z tvojho prispevku neopravnene osobne, hadam by to nebol az taky prehresok.

ako asi kazdy vaznejsie trpiaci clovek, tu otazku preco prave ja, som si uz nejaky ten raz polozil.

toto nie je ironia, ani som sa neodul a pod.....reku ze sorry ze som sa odvazil napisat nieco, co znelo ako ze je to mimo jasne zadanu temu zadavatela tohoto vlakna. tak fakt ze...sorry, co viac k tomu dodat.

dede222...nech ti je lip a nech tu odpoved najdes, to ti prajem od srdca a uprimne. hug ak dovolis.

pan d.

Za mna sa uz modli jeden kamos, ja sa mam modlit za neho, ale ja sa nemodlim, ale mu tvrdim, ze sa modlim a on mi vravi, ze mu to velmi pomaha:DDD

Dede2222

dpk: a prečo to berieš hneď viac-menej osobne? Neviem, ale príspevok znel jasne, či niekto prekonal ťažkú depresiu. Áno, prekonáva v úvodzovkách ju denno denne kopec ľudí, či už bez pomoci lekára alebo s ním. Ja som sa napríklad dnes u psychiatra zmohla na jedinú vec. Opýtať sa prečo práve ja? Lekár na mňa pozrel a ticho sklonil hlavu a až po chvíľke ticha pokračoval. Myslím si, že túto otázku si kladie kopec ľudí a asi aj ty. Snažím sa denno-denne nájsť silu zobudiť sa, zahnať divoké myšlienky, zobrať si niečo, čo by ma zaujalo a to mám nemalý čas pred štátnicami. Ale som tu, bojujem, len stále nenachádzam odpoveď na jednoduchú otázku, tak aspoň to ma drží nad vodou, že snáď raz nájdem odpoveď.