Ťažká depresia

zewa

Ako dlho beries lieky?
A podľa mňa je to práve terapia, ktorá ti chýba. Minimálne v tom, prijať sa aj s depresiou.

misfit

Mne sa to začalo po určitej udalosti a potom nabalovaním ďalších problémov, čiže to nieje bez príčiny.

A fakt je to desivé...

Meretseger

Ale iste, iba nerovnováha v mozgu, nefungujúca chémia, nič viac, nič menej. Teda najmä tá endogénna, pri exogénnej treba vyriešiť aj problém, alebo si nechať čas (ak je spôsobená napr. úmrtím partnera).
Je to však desivá choroba, totálne desivá. Doslova zabijácka!

Meretseger

Minimálne stredne ťažká ma teraz trápi, ale snažím sa bojovať s tým humorom a hoci zúfalo ťažkým, ale predsa len donútením sa k činnosti. Len sa tomu úplne nepoddať. Som na to úplne rovnako, ak nie horšie, ako keď som pred dvomi rokmi prišla k psychiatričke. Cheers...
Lieky, terapia, veeeľké premáhanie sa, až nad tým škrípeš zubami, ale nenechať tú mrchu úplne zvíťaziť! (Teda napr. nespáchať samovraždu, hoci to znie tak krásne!)

misfit

Áno, nachádzam a stále nejako nemôžem uveriť, že je to depresia. Cítim sa neskutočne zle a neviem, či sa z toho dostanem. Hovoríš 2 roky? Ach, bože...

zewa

Mne sa podarilo dostať z ťažkej do obcasnej ľahkej. A to sú už dva roky a stale to nie je ono, no nevzdavam sa :) pretože možno už ten zajtrajší deň bude prvým dnom nedepresivnej časti môjho života :) Ale treba povedať, že lieky mi výrazne pomohli. Nachádzas sa v ťažkej depresii?