Biele pecivo, ano alebo nie?

Príspevok v téme: Biele pecivo, ano alebo nie?
martinooocka

Ahojte, tak som sa dopocula, ze biele pecivo a pecivo celkovo nie je najvhodnejsie pre nas (kvasi v brusku, tazko sa travi...) Co ma vsak zaujima je teda alternativa, co namiesto bieleho peciva jest? Pocula som o sucharoch, tzv. polystyrenovom chlebiku ale vzhladom na to, ze je robeny z kukurice, neviem, ci je to najlepsia nahrada.

Viete niekto poradit?

amsterdam

ovsene vlocky zalejem horucou vodou,dam med a rozne semiacka podla nalady a clieb je na svete :) hrncek prilozim k ustam,otocim hore dnom a chlieb uz nieje na svete :)

kabel

Velmi zalezi aj na tom, na co konkretne a ako je ta muka pouzita. Ked sa to namiesa s chemikaliami na kyprenie, tak je to zle, ani nie ta muka, ako ten zvysok obsahu. Kvalitny kysnuty chlieb je potravina znama tisicrocia, psenica bola prva domestikovana obilnina a celiakiu zdaleka v minulosti nemal pomaly kazdy stvrty clovek ako dnes...

Maoam

kabel, ja si peciem sama :D, ked uz, stoji to cas, namahu ale tak nevadi :D, nejem toho vela, dost som si odvykla od obilnin, je to z velkej casti zvyk, ako vsetko...

kabel

No ja som ochutnala ten priserne predrazeny bezlepkovy pseudochlieb a chutil ako piliny. Som pomerne dost rada, ze nemam celiakiu:-D

Maoam

kabel, ani nie, ja jem bezlepkove veci, ked uz :DD, ale je pravda, ze som roky jedla klasicku bielu muku a robila mi velke problemy