Spravil som chybu a teraz neviem čo ďalej

Príspevok v téme: Spravil som chybu a teraz neviem čo ďalej
DanDan

Prosím o radu. Dopredu ďakujem všetkým, ktorý si to prečítajú a poradia. Som 10 rokov ženatý. Manželku neskutočne milujem. Náš vzťah a aj naše manželstvo je bez sexu, pretože moja manželka vyrastala v katolíckej rodine a jej otec bol fanatik a navyše úchyl, ktorý zneužíval ju aj jej staršieho brata a to jej spôsobilo takú traumu, že napriek návštevám psychológa, psychiatra a sexuológa sme nikdy nemali pohlavný styk. Napriek tomu neľutujem jedinú chvíľu strávenú s ňou a neskutočne ju milujem. Bohužial, na jednej firemnej akcii som sa dosť pripil a podviedol som manželku s jednou kolegyňou. Viac ako 10 rokov som nespal so ženou a táto kolegyňa sa ma pokúšala zviesť viac ako rok a bohužial sa jej to aj podarilo ... Teraz neviem ako ďalej.
Máme nádherné fungujúce manželstvo a naozaj ju milujem viac ako kohokolvek iného. Najhoršie je, že tá kolegyňa si po tej spoločnej noci začala robiť veľké nádeje a snaží sa ma získať ešte viac ako predtým, hoci som sa jej pokúšal už viackrát vysvetliť, že to bola chyba. Mám to manželke povedať? Alebo bude lepšie mlčať? Nechcem jej ublížiť ...

vinea

pan d...na všetko sa dá zvyknúť. Buď je to vynútená absencia (väzni atd atd...tak malo by byť, teraz nezachádzam do detailov, keď si tú absenciu kompenzujú inak atd, však vieme o čom točím) aalebo dobrovoľná absencia (prípad Dana)

vinea

...u dlhoročných manželstvách vzťahoch to už ani tak nie je o sexe. Proste fungujú spolu zohratí ako teraz funguje vzťah Dana...je to o vzájomnej úcte rešpektovaní sa, priateľstve partnerstve, že spolu navzájom prežívajú dni bežné i tie sviatočné, u Dana si napríklad našli spoločnú záľubu a majú sa (okrem seba navzájom) o koho starať...majú tých troch psov (predsa je veľa párov bezdetných a tí tiež ak sa im nenaplnila túžba po deťoch a nechceli to riešiť umelým oplodnením adopciou osvojením atd...tak si našli tiež niečo podobné, čo ich spájalo a zároveň napĺňalo).
Veď koľko ľudí žije takto isto aale sú napríklad single? Proste žijú sami, majú svoj okruh priateľov známych atd s ktorými trávia voľný čas, alebo spolu podnikajú rôzne akcie (kultúrne spoločenské športové rôzne záujmové atd atd), alebo spolu chodia na dovolenky...len s tým rozdielom, že spolu nežijú v jednej domácnosti alebo spolu nepraktizujú sex))

anjelik*

Doubledog,
niekedy práve sex je tou stabilizujúcou zložkou manželstva. Alebo tebe babka nevravela, čo sa cez deň pokazí, pod duchnou sa napraví?? :o)))

doubledog

dandan
akurat vase manzelstvo nemozes porovnavat s inym, v ktorych je pritomny sex.
sex totiz podstatne meni vztah muza a zeny, a zmenil by aj vas.
vy ste skor dobri priatelia ako klasicki manzelia, pre vas je preto lahsie udrziavat vztah, lebo v nom nemate tu destabilizacnu sexualnu zlozku.

inymi slovami:
mat kvalitny vztah vratane sexu je ovela tazsie ako ho mat bez sexu.

Leela333

DanDan, veľmi pekný príspevok.

Napriek tej obrovskej traume vy dvaja spolu žijete možno lepšie ako niektoré iné manželské páry.

Napriek tomu si myslím, že by ste mali skúsiť opäť riešiť ten problém, lebo vidím len dve možnosti: buď sa vylieči, alebo ju o pár rokov podvedieš znova, lebo túto absenciu žiadny zdravý človek dlho nevydrží. A opakovaná nevera by jej ublížila ešte viac.

orol

Treba rátať aj s tým, že také typy ľudí ako Tvoja žena ( usudzujem len z popisu atď a je to len môj osobný názor ) sú schopné sa aj zrútiť, alebo dokonca myslieť aj na niečo horšie... P.s- preto opatrne a tú kolegyňu treba zrejme aj o tomto poučiť...