Spravil som chybu a teraz neviem čo ďalej

Príspevok v téme: Spravil som chybu a teraz neviem čo ďalej
DanDan

Prosím o radu. Dopredu ďakujem všetkým, ktorý si to prečítajú a poradia. Som 10 rokov ženatý. Manželku neskutočne milujem. Náš vzťah a aj naše manželstvo je bez sexu, pretože moja manželka vyrastala v katolíckej rodine a jej otec bol fanatik a navyše úchyl, ktorý zneužíval ju aj jej staršieho brata a to jej spôsobilo takú traumu, že napriek návštevám psychológa, psychiatra a sexuológa sme nikdy nemali pohlavný styk. Napriek tomu neľutujem jedinú chvíľu strávenú s ňou a neskutočne ju milujem. Bohužial, na jednej firemnej akcii som sa dosť pripil a podviedol som manželku s jednou kolegyňou. Viac ako 10 rokov som nespal so ženou a táto kolegyňa sa ma pokúšala zviesť viac ako rok a bohužial sa jej to aj podarilo ... Teraz neviem ako ďalej.
Máme nádherné fungujúce manželstvo a naozaj ju milujem viac ako kohokolvek iného. Najhoršie je, že tá kolegyňa si po tej spoločnej noci začala robiť veľké nádeje a snaží sa ma získať ešte viac ako predtým, hoci som sa jej pokúšal už viackrát vysvetliť, že to bola chyba. Mám to manželke povedať? Alebo bude lepšie mlčať? Nechcem jej ublížiť ...

Mimulus

xxy no veď ja sa nehádam a myslím si, že mám nadhľad. No len som nikdy nepochopil ľudí, ktorí sa vyhovárajú že boli opití alebo že ich zviedla žena keď majú doma milujúcu manželku. Sex je síce sexom ale neveru neospravedlňuje.

xxy

Mimulus, nevidis do toho, vidis tu iba vztah zhrnuty do par riadkov, nevies cim vsetkym preskakali. Okrem toho, boli tu spominane terapie, o ktorych dan nemohol tusit, ze nedopadnu priaznivo. On vobec nemusel pri sobasi tusit, ze si so zenou v zivote nezasexuje. A vobec, nechcem sa v tom rypat, pretoze o jeho vztahu nic neviem a nepoznam ani jeho ani ju osobne. Trosku nadhladu by podaktorym nezaskodilo.

Mimulus

xxy - je to zvláštne ale vždy som sa vedel správne rozhodnúť! A vždy to bolo moje rozhodnutie do ktorého ma nikto nenútil!!! Bol som veľakrát aj na mol ale kto sa vyhovára na alkohol ten nevie čo je to vlastný názor. Vždy som sa vedel správne rozhodnúť či som mal vypité alebo nie a človek ak je opitý tak väčšinou robí a hovorí len pravdivé veci. Nikoho som nikdy neodsúdil ale vedel do akého manželstva ide tak o čom to celé je?

2bodka

a hlavne zakladatel chce radu ci povedat, ci nepovedat, nie to ci spravil alebo nespravil dobre, ci mal alebo nemal narok...
takze nesudit, ale radit, vazeni!

xxy

zaujimave, ako rychlo vedia niektori odcudzovat a v jeho situacii by ste sa pritom mnohi zachovali mozno aj 100krat horsie..

nata1000

ok, ja mam nato svoj nazor, on dobre vedel do coho ide!!!! Skusute sa vzit do koze jeho manzelky! ze uz ked rozkroci nohy proste nemoze lebo ma z toho traumu! Skuste sa vcitit do jej koze a vy ho este idete obranovat?? ze sak konecne si vrzol??? a ma doma zenu ,ktora trpi tym ze nikdy sa nemoze pomilovat s manzelom??? ved to je sebecke! potom si mal najst taku s ktorou bude zit aj pohlavne a o tom to je!!! je to aj jeho chyba ze sa ozenil so zenou s ktorou sa nebude milovat! laska je sice laska ale manzelsvto je podla mna velky krok uz! A ked pise ze ju tak miluje cudujem sa ze mu vobec s prepacenim stal este ked aj opity bol !!!! mat tajnosti pred sebou je dost blbe pretoze kazdy mame svoje svedomie co sa odzrakdli uricte aj na tomu chlapovi ktory to pisal... a tym len privedie zene sklamanie a trapenie!!!

nefinka

nata1000, skor si zasluzi obdiv za to, ze to tak dlho vydrzal.. o nehynucej a neviem akej laske to mozes kukat danielle steel, ale v REALNOM zivote, partnerstve, manzelstve nemoze vztah fungovat bez abstinacie sexu.