Spravil som chybu a teraz neviem čo ďalej

Príspevok v téme: Spravil som chybu a teraz neviem čo ďalej
DanDan

Prosím o radu. Dopredu ďakujem všetkým, ktorý si to prečítajú a poradia. Som 10 rokov ženatý. Manželku neskutočne milujem. Náš vzťah a aj naše manželstvo je bez sexu, pretože moja manželka vyrastala v katolíckej rodine a jej otec bol fanatik a navyše úchyl, ktorý zneužíval ju aj jej staršieho brata a to jej spôsobilo takú traumu, že napriek návštevám psychológa, psychiatra a sexuológa sme nikdy nemali pohlavný styk. Napriek tomu neľutujem jedinú chvíľu strávenú s ňou a neskutočne ju milujem. Bohužial, na jednej firemnej akcii som sa dosť pripil a podviedol som manželku s jednou kolegyňou. Viac ako 10 rokov som nespal so ženou a táto kolegyňa sa ma pokúšala zviesť viac ako rok a bohužial sa jej to aj podarilo ... Teraz neviem ako ďalej.
Máme nádherné fungujúce manželstvo a naozaj ju milujem viac ako kohokolvek iného. Najhoršie je, že tá kolegyňa si po tej spoločnej noci začala robiť veľké nádeje a snaží sa ma získať ešte viac ako predtým, hoci som sa jej pokúšal už viackrát vysvetliť, že to bola chyba. Mám to manželke povedať? Alebo bude lepšie mlčať? Nechcem jej ublížiť ...

nata1000

ked ju tak milujes ako si vobec nieco take mohol spravit??? Laska je sice laska a celkom pochopitelne ze ak nemate sex teda ak ste nemali ze mas nutkanie. Ale toto?? Ved ty si vedel do coho ides, ze budes v manzelstve so zenou,ktora ma traumu zo sexu.... a poviem ti rovno, prepac naozaj, ale takym by som naplula do tvare! Je to strasne hnusne a sebecke od teba ze si sa tak zachoval! Alkohol ta neospravedlnuje ani nic! Neznasam takych chlapov, sama som nato doplatila len bolo to inak ,my sme ten problem sice nemali, ale pokial niekoho milujes a dokonca ste v manzelstve a predsa si len vedel ze budes zit so zenou ,ktore si zazila svoje, tak fakt nepochopim ako si jej to mohol urobit. Nieje ti ani trosku luto ze to co si urobil ze si sa pomiloval s inou teraz tajis pred tou svojou ,,milovanou,, ako fakt... SVINSTVO!!

orol

Človek nemá za povinnosť sám seba obviňovať !

-keby už tak o to išlo, koľko manželstiev dobre funguje dlhé roky a pritom je takmer isté, že jeden z manželov je neverný a robí to „šikovne“...
-za týchto okolností, ako opisuje Dan len TOTÁLNY HLUPÁK sa dokáže sám od seba priznať manželke, že je neverný!
-práve priznaním ublížeme hodne manželke, spôsobíme mnohokrát nenahraditeĺné straty, v iných priznaniach navodíme trestné stíhanie atď atď
-čo z toho, že priznaním dosiahneme poľahčujúcu okolnosť, ALE TREST DOSTANEME??
Keby sa to stalo mne, určite sa nepriznám, to by som bol chorý na hlavu. ALE, VYMERAL BY SOM SÁM SEBE PRÍSNY TREST a samozrejme ho aj dodržal. A viac neveru samozrejme nerobil!
-a hrozba nejakej baby??
-to je len tvrdenie proti tvrdeniu, nič viac.
-keď si to človek zhrnie suma sumárom, za týchto okolností ďaleko výhodnejšie vidím nepovedať a nepriznať sa.

xxy

vinea, niektore veci sa nedaju odpustit ani nad hrobom. ide o to, ako sa s tym clovek vyrovna a niekedy sa proste nevyrovna, pretoze rana je az moc hlboka a neda sa to.

vinea

Leela33....možno to niekedy trvá roky rokúce....možno až nad hrobom atd, ale všetko sa dá
A väčšinou sa takýchto dopúšťajú práve rodinný príslušníci, čo dobrí známy rodiny (otec dedko strýko brat, rodinný priateľ známy atd).