Zabúdanie - ADEM

Príspevok v téme: Zabúdanie - ADEM
Londyncanka

V januári mi diagnostikovali ADEM (even. SM), podľa doktorky sa mi to začalo pred 4 rokmi. Mám 15 rokov. Pretrvávajú u mňa ťažkosti práve kvôli tomuto zápalu, a keď si nedám lieky tak sa so mnou priam nedá rozprávať, lebo som taká podráždená.
Problém je, že zabúdam, z môjho pohľadu dosť extrémne. Stáva sa mi dokonca aj to, že zabudnem ako sa volám, dokonca niekedy viem čo som celý deň robila, myslím si, že si pamätám každú minútu môjho dňa, ale na druhý deň mi kamarát povie, že som spravila toto a tamto a ja sa len pozerám že čo mi to hovorí a som si istá že som nič také nespravila.
Neviete nejaké rady ako to obmedziť? Lebo ja už neviem čo s tým a je to dosť hrozný pocit, keď prakticky ani neviem čo robím...

Magy

ten prehravac pouzivam aj ja, v kombinacii s dobrymi sluchatkami (stuple sennheiser) uspokoji kvalitou zvuku aj narocnych. das 16GB kartu a mas vystarane.
inak ak zistis, ze ti niekto povedal co si robila a pri konfrontacii s nahravkou zistis, ze je to tak, hoci si to vobec nepametas, treba podla zavaznosti konzultovat s lekarom. moze ist aj o schizofreniu.
ak zistis, ze to navzajom nesedi, tak aspon vies, komu mozes verit a komu nie. ;)

Londyncanka

Magy, ďakujem za ten nápad s nahrávačom, to mi ani nenapadlo.. vážne vďaka :) a na lieky nezabúdam, to mám taký kalendár užívania liekov a hneď ako si ich zoberiem tak si to vyškrtnem :)

Magy

ozaj a co sa tyka toho, ze nevies co si robila alebo hovorila - existuju mp3 prehravace, ktore su schopne nahravat zvuk (je to fakticky diktafon) a ak do nich vlozis dostatocne velku SD kartu, nahras v pohode cely svoj den. v pripade ze ti niekto povie co si robila a ty mas dojem, ze si z teba len striela, tak si len prejdes zaznam a zistis, ci vravi pravdu alebo zneuziva tvoju zabudlivost.
do pozornosti mozem doporucit napr. Creative ZEN prehravac, das do neho SD kartu (ma samozrejme aj vstavanu pamet), a bateria vydrzi v pohode cely den. treba len vypnut displej, ten zerie najviac - na to staci vzadu prepnut maly posuvnik do polohy "lock".
www.hometechanswers.com

Magy

Londyncanka - existuje velmi elegantna pomocka prave pre takych, ako si ty. Je to skatulka s boxami 3x7, pre kazdy den v tyzdni mas 3 boxy - rano, naobed vecer. daju sa dokonca dat dva take sety dohromady a raz za dva tyzdne ich tam nahadzat. potom sa ti uz nemoze stat, ze si vezmes tabletku dva razy. ked je raz box prazdny, tak uz vies, ze si ich vzala.
a najlepsie je to mat pri automatickom kalendari, ktory ti ukazuje ktory den v tyzdni je -ak by si si nahodou nedokazala spomenut ktory den je.

Wiki11

A este som si pomenula ze sa mi minule stala strasne neprijemna vec. Raz za den beriem jednu tabletku a viac sa za den nesmie davat lebo je silna a ma nejake postupne uvolnovanie. A som taka zbudliva ze kolko krat zabudnem ci som si ju dala a ci nie. No a minule som bola taka sprosta ze som si neuvedomovala ake tabletky berime, len to ze vecer nejake si davam, a dala som si tu tabletku ktora sa smie len raz za den. Ked som si to uvedomila myslela som ze sa zrutim. :(

Wiki11

Ahoj, ja ziadny ADEM nemam ani som nemala. Aspon o tom neviem. Ale co sa tyka toho zabudania tak dost podobne. Az nato meno to viem vzdy. Ale ja naopak zabudam obycajne slova ako su napr. kuchyna, stol, pocitac, most, sponka a kopu inych banalnych slov. A takisto ked sa s priatelom rozpravam a on mi nieco povie ze sme sa o tom minule rozpravali tak sa na neho pozeram z otvorenymy ustamy a s tym ze so mnou nic take nepreberal. Takto zabduam na strasne vela tem, zazitkov a dolezitych veci co mam alebo som mala urobit. A som z toho maximalne zufala. Neviem cim to moze byt. Kraviny si dokazem zapametat uplne nepodstatne veci. Ale co by som si mala alebo potrebujem ani za nic. :(