Vegetarianstvo

Magy

hanna hanna... hnijuce... pisal som to v teme veganstvo, tak to tu len pastnem:
"hnijuce" - opis pekne pozmeneny, aby vyvolal odpor, hoci sa nezaklada na skutkovej podstate. je rozdiel mrtva svalovina a hnijuca. ak by to hnilo, nekupil by to nikto a hygiena by predajnu sfleku zatvorila.

sympatizujem s vegetarianmi a ludmi s podobnym stylom zivotospravy, sam som pescetarian. ale dovadzat veci do nezdraveho extremu a "z presvedcenia", mi vzdy dvihalo zlc.

hanna

ja som vegetariánka už niekoľko rokov a odkedy nejem mäso sa cítim vynikajúco... každý má na vec iný názor, preto je dobre spoľahnúť sa sama na seba (!!) a pozisťovať si všetko okolo toho... niekto má názor, že HNIJÚCE svaly predsa zdravé byť nemôžu a iným by si to za žiadnu cenu nemohla ani len spochybniť. a bolo tu načaté aj vegánstvo. ja osobne naň chcem prejsť. mnoho ľudí neje nič živočíšne a sú omnoho zdravší ako všežravci, ide len o to vedieť kde máš čo hľadať... treba si to naštudovať a potom hurá do zdravého života :)

cicc

no co mas dermatitidu ked ti predpisuje kortikoidy? ak ano, skus konopny krem, casom by mal pomoct, nemusis si davat tie hormonalne maste, mne to pomaha... ja chcem tiez nabehnut na zdravsi styl, ale tym, ze som chuda sa bojim, ze schudnem este a budem vyzerat choro... neviem, co mam robit... mna zaujima makrobiotika, este sa musim rozhodnut.. niekedy ti zdravo sa stravujuci ludia vyzeraju horsie ako ostatni- prilis chudi, strhani mi pridu, tak neviem...

zdravynemocny

zdravim, mam pityriasis rubra pilaris uz par rokov, paradoxne mam vacsie problemy v zime ako v lete, pred 4 mesiacmi som zmenil stravovacie navyky. prestal som jest maso, kaloricke jedla, vylucil som alkohol a sladene napoje, jem dostatok zeleniny a ovocia, podarilo sa mi schudnut cca 20 kilogramov, klesla mi hladina cukru, cholesterolu a krvny tlak. pred mesiacom som zacal pracovat na 3 zmeny, je tam vnutene pracovne tempo, dost sa mi zhorsili kozne prejavy. chcel by som sa spytat moze to suvisiet so stresom alebo so stravovanim a aka strava je vhodna pri mojej diagnoze. a este posledna otazka, moja dermatologicka mi stale predpisuje kortikoidy je to v poriadku? dakujem

Magy

skajka, netusim naco tu drzis taku prednasku. pokial to chces naozaj uplne doslova, tak som pescetarian. zamerne sa vsak vyhybam takymto vyrazom, ktore drviva vacsina ludi nepozna a pochybujem, ze ty tiez. (a teraz rychlo utekaj na google alebo wikipediu)
preto som to napisal tak, ako som to napisal a aj opisal preco.

Skajka

Milá Magy, to tvoje \"ja som taky skoro-vegetarian\" mi kole oči, takže ťa uvediem na pravú mieru, aby si vedela čo si:
Vegetariáni:
nejedia nič, čo pochádza z mŕtveho zvieraťa salámy, mäso, ryby, hydinu. Týka sa to aj produktov, ako sú gumené medvedíky, ktoré obsahujú želatínu (vyrába sa z hovädzej a bravčovej kože a kostí). Môžu použiť alternatívy, ako napríklad tofu rezne či sójové klobásky.
Ovolaktovegetariáni:
nejedia mäso, hydinu, ryby, ale sú dovolené živočíšne produkty ako vajíčka a mlieko.
Laktovegetariáni:
nejedia mäso, ryby, dokonca ani vajíčka a ani produkty vyrobené z vajec.
Ovovegetariáni:
nejedia mäso a mliečne produkty, ale vajíčka sú dovolené.
Pescetariáni:
nejedia mäso, ale jedia ryby.
Vegáni:
nejedia nič, čo raz žilo, ani produkty zo zvierat, ako sú vajíčka, šľahačka, med, mlieko, jogurt, maslo. Neobliekajú si ani odevy a obuv, pre ktoré museli zomrieť zvieratá kožu, kožušiny, páperové bundy, ani nespávajú na páperových vankúšoch.
Frutariáni:
Nejedia zvieracie produkty ani ovocie a zeleninu, ktorá sa sadí a zbiera na spotrebu ľudí. Môžu jesť iba také plody, pri ktorých nezomreli alebo sa nezranili rastliny, napríklad rajčiny, orechy, bobuľové ovocie, jablká, hrušky. Ale iba ak samostatne spadnú z rastliny. Tabu je pre nich napríklad mrkva, špenát, šalát, lebo pri ich zbere sa zničí celá rastlina.

Magy

Peter.nr - neviem co tym basnik chcel povedat, ale jobsov zivotopis mam precitany uz 3x a podla toho co pises mam dojem, ze si ho vobec necital, len akysi vytah alebo uryvok.
v tom zivotopise je to podrobne popisane co sa tyka jeho mladosti a drog, takze ma prekvapuje, ze tu argumentujes jobsovou rakovinou sposobenou udajne lsd.
lsd rakovinotvorne absolutne nie je, dokonca sa niekedy pouziva v ultimatnych stadiach rakoviny na zmiernenie bolesti
jobs okrem lsd nebral ziadne ine drogy, nefajcil, zil asketicky zivot na extremnom pomedzi veganstva, frutarianstva a pod.
podla mna prave toto (a nadmerny stres) prispelo k prepuknutiu rakoviny a jeho progresii, jeho stravovacie navyky mu potom priebeh choroby len stazovali a zhorsovali, nez pomahali. jeho typ rakoviny bol navyse velmi vzacny. v kapitolach "prve kolo" a "druhe kolo" je to popisane uplne podrobne.

Peter.nr

Magy: Odporúčam prečítať si Jobsov životopis. Nájdeme tam informáciu, že v mladosti dosť holdoval drogám - hlavne LSD. Drogy - alkohol, cigarety a iné - sú silne karcinogénne. Jobsovi sa to stalo osudným. Aj napriek tomu, že sa po zvyšok života stravoval zdravo.
Musíme si tiež uvedomiť, že výnimky potvrdzujú pravidlo. Opilec a silný fajčiar sa kľudne môže v zdraví dožiť stovky, keď má "silný koreň" a rovnako veľmi zdravo žijúci človek môže dostať v tridsiatke rakovinu a zomrieť. To však neznamená, že máme na všetko kašľať.

Jefitto

Winky, čo ty študuješ? Maš nejaku vysoku školu hotovo, alebo aspoň nejaku študuješ z oblasti chemie, biologie, alebo niečoho podobneho? Ak nie, tak ti ťažko niečo vysvetlovať

Chacha

Vegetarianstvo nie je pre kazdeho. Vela vegetarianov po rokoch vyzera o 10 rokov starsie, vyzeraju unavene a strhane. Ako vegetarianka budes prijimat vela sacharidov, a to podla mojho nazoru, nie je najlepsie pre telo. Ja som zastankynou nizko-sacharidoveho jedenia...