Vegetarianstvo

arman

Magy, o tych rybach a zdravi... asi by si sa dost divil...

Pokial si nejdes nachytat sam do prirodneho sladkovodneho zdroja, tak ich mozes vylucit z tych istych dovodov, preco si vylucil kurcata.

Magy

vegetarianska strava je vseobecne omnoho zdravsia, samozrejme je treba dat pozor na vyvazenost a dostatocny prisun plnohodnotnych bielkovin, aminokyselin atd.
s tym maju problem prave vegani.
ja som taky... takmer-vegetarian. ryby zjem, su zdrave, obsahuju vela mineralov, vapnika a dalsich veci, ktore ine potraviny neobsahuju.
ale cervene maso mi nikdy nechutilo a kurcata po tych aferach, kde su krmene antibiotikami a hormonmi - dakujem, neprosim.

Sejla

aha tak tie čokoládové sú vyrobené z bravčového. neodporúčajú sa pre vegetariánov:D
A aby som sa vyjadrila k téme. Masko už nejem pár týždňov a zatial som neumrela :P Či sa dajú nahradiť dôležité zložky v ňom, sú vraj vitamíny na to. Jem však ryby, aj vajcia a mlieko, takže sa nebojím nedostatku bielkovín.

kasandra

To sa to tu fakt riešilo?:DD
A nemá ona namysli nejaké cestoviny v tvare mušlí?
Ak má namysli skutočné mušle, tak to je vtip dňa.:D

kasandra

Môj názor je takýto, prečo nejesť mäsko a vajcia, keď nám to príroda ponúka. Veď je tam veľa potrebných látok, tak načo sa ochudobňovať. Jesť len zeleninu a ovocie, no z toho by som sa veľa nenajedla:)

kukucima

evva,,,nesranduj, že z čoho sú vyrobené mušle, chodila si do základnej školy?
ja som síce už dávno navštevovala ZŠ, ale to že mušle patria medzi lastúrniky, teda také niečo, a áno lastúrnik patrí medzi živočichov, rastlina to rozhodne nie je.

evva

PORADTE MI!

s čoho su vyrobene mušle?...
je vela receptov s mušlami ale neviem s čoho su, môžu ich jesť vegetariani? je to bez-živočišneho???