Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Solarium a citliva plet

Príspevok v téme: Solarium a citliva plet
Samii

Ahojte, takže chcem sa opýtať: Mám veľmi jemnú citlivú a dosť svetlú pleť a chcela by som jej dodať nejakú farbu, je pre mňa solárko vhodné? neostanem veľmi červená, existujú nejaké účinné a dostupné krémy, ktoré by moju pokožku ochránili pred poškodením zo solárka???? a áno, uvedomujem si, že je to nezdravé a dosť nevhodné, ale rada by som chytila do stužkovej aspoň nejakú farbu, aby som nevyzerala ako mortiša :D ... ďakujem za odpovede (najlepšie keby boli seriózne :))

llek

Solarko podla mna nie je pre teba riesenim. Netajim sa tym, ze nie som zastanca solariek. Narodila si sa s urcitym typom pleti a najlepsie pre teba bude to proste akceptovat, tak ako sa naucime akceptovat na sebe aj ine telesne veci. Svoju kozu v svojej podstate nezmenis, mozes jej len trochu pomoct alebo naopak ulizit. Je to citliva plet a tvori sa ti zrejma menej pigmentu, s tym sa neda vela urobit, len pouzit vhodne kozmeticke triky, make-up a podobne, ako dodat pleti trochu farby. Solarko sa ti bude zdat mozno na urcity cas ako riesenie, ale z dlhdobeho aspektu ti koza rychlejsie zostarne a mozno zareaguje tak ako by si si to nezelala. My ludia sme si vytvorili taku predstavu, ze koza ma byt opalena a ze to je pekne. Pekna moze byt aj bleda koza, ak je dotycna osoba vyrovnana,prilis sa tym netrapi, nauci sa zvyraznovat pekne veci na sebe a tiez si vyberat vhodne farby oblecenia, ktore jej dodaju farbu

Cariboo

Solarium je podla vsetkeho co citam az prilis rizikove. Cudujem sa tym ludom co tam chodia preco tak riskuju. Ale skus jest betakaroten ( neviem ci tak rychlo pomoze) a mozno trochu samooplovacieho kremu.