500 kcal za deň

Dadula56

Simava, si obet modnych casopisov, vsemoznych celebritiek?Potrebujes to?Pochop, ze vzhlad je len obal, ak chces pracovat na sebazlepsovani, tak zlepsuj svoje vnutro. Namiesto pisania si, co si kde zjedla a kolko, ratania kalorii a vypisovania sem sa zapis na jazykovy kurz, na pohybovu aktvitu, na umelecky kruzok. Odporucala by som ti precitat si nejaku spoved anorekticky. Tazko predstavitelne peklo...nespadni tam. A never tomu, ze to mas pod kontrolou a "ty taka nebudes". Pretoze uz to, ze sem toto vypisujes uz tyzden, ci kolko je velmi alarmujuce. Len aby si mala zakladnu vedomost: akonahle nemas dostatok zivin pre tvoj bazalny metabolizmus, tvoje telo sa zacne tomu prisposobovat. Teda vynechana menstruacia, unava, chlad. Tvoje telo si zvykne na minimalne prijmy a bud umries alebo budes priberat aj zo vzduchu. To len tie zakladne lahodky toho, co sa ti stane. Lebo cim dlhsie, tym horsie to bude. Psychika znicena, ako ti uz pise Maoam, nebudes schopna nicoho, iba lezat, sediet, zurivo cvicit a ratat si tie kalorie. Do nemocnice budes pendlovat, rodina zrutena, osobny zivot ziadny. Ak to zatia robis iba kratko, tak sa este nic nestalo, telo sa vrati do normalu. Ale zacni jest ako clovek. A este by ma zaujimalo, kde mas rodicov, ze toto nevidia, ze ich decko prijima 500 kcal denne...schovavas sa ked jes?Alebo ako to robis?Vykazujes uplne chore spravanie, tak sa spamataj a zachran si zivot.

Maoam

mna by zaujimal dovod, preco si s tym vsetkym zacala, uprimne

mal na teba niekto nejaky blby koment? mas kamosky, ktore ako blbe sa pretekaju v tom, ktora je chudsia?

mas nejaky idol, nejaku modelku a chces byt, ako ona?

ake mas zaujmy, zaluby? robis nieco, pri com citis velku radost? co ta naplna? nieco 'iba tvoje'?

najhorsie na tom celom je, co ti uz aj baby pisali, ze sa postupne dokasle zdravie, totalne by ti odisla psychika a mozog, cize ak mas nejake plany ohladne skoly, neskorsieho povolania, ktore si bude vyzadovat dobre mentalne funkcie, tak zabudni na vsetky tieto veci, lebo to nebude pri PPP mozne

simava

Maoam - ani ja moc tomu neverím čo vravím...ale pokusim sa...doteraz som si zapisovala čo všetko som zjedla a tak...ale od zajtra prestanem! :)

Maoam

no ja tomu velmi neverim, lebo ten typ myslenia uz ide istym smerom a zas a znova sa k tomu budes vracat

fakt je ten, ze pri 53kg/168cm chudnut nepotrebujes, pretoze chuda uz si

mas 13, si vo vyvoji, telo potrebuje vsetky ziviny na svoj rast, vyvoj a funkcie, chodis do skoly, ak nechces totalne osprostiet, potrebujes pre funkciu mozgu dost cukrov

500 kCal - tebe sibe

ty potrebujes za den prijat 3-4x viac, aby si normalne fungovala

a to este moze byt aj malo

nedo*er si zdravie, najdi si nejaku napln v zivote, nejake hobby, pri ktorom sa budes citit dobre, chod tancovat, prihlas sa niekam na nejaky kruzok, alebo rob nejaky sport, alebo hocico ine, venuj sa skole, rob to, co ti robi radost a prestan riesit debiliny

ked ti to prerastie cez hlavu, nebude cesty spät a nechci vediet, ako na tom su baby s PPP o par rokov, ktore zacinali ako teraz ty v tvojom veku

Iba Katka

Netuším, či už si niečo zhodila. Ale mala by si jesť často (5 krát denne) po malých dávkach, vysadiť sladké, mastné, vyprážané, zamerať sa na zeleninu a ovocie, z mäsa na kuracie a ryby a hlavne sa hýbať. Kalórie ktoré prijmeš vybehaj. Ono to bez pohybu nejde.

Alebo povedz mi, ako si to predstavuješ? Zješ denne tých 500 kcal, po mesiaci sa dostaneš na váhu nejakých 43 kíl a potom čo? Keď začneš jesť 3 krát denne klasické porcie, priberieš. Keď nebudeš jesť normálne, tak skončíš ako slečna na tom obrázku.

Raz som bola chorá (klasická choroba, teploty, bolesti brucha), schudla som 5 kíl za týždeň. Popravde, mala som z toho radosť. Keď mi bolo lepšie, začala som jesť normálne. A každým dňom som nabrala kilo-dva a vrátila sa na váhu, ktorú som mala pred chorobou.

Catali_na

simava to čo je za otázka? :D až sa smejem.. každý sme iný.. ked ti poviem, žemáš mař obvod pásu 50 tak ked si ho zmeriaš zistíš, že máš viac a začneš robit hlúposti ... (čistý príklad!) každý je inak stavaný. každý má inú postavu, každý sme nejaký a nikde nie je napísané ,že musíš mat tie údajne ideálne miery 90-60-90... ty kde si prosím ta chceš meriat pás? počkaj kým sa vyvynieš. ved si vo vývoji