Melatonin na spanie

Korbelus

Tiez som mal problem so spankom. V noci som sa ucil a cez den spal. Ked som siel von, tak iba po tme - navyse v zime kratke dni nepomohli. Dostal som sa do stavu, kedy moj spanok netrval dlhsie ako 4 hodiny. Z toho som bol na nervy, no daval som vinu skole a skuskam. Stres, chvilu zima, chvilu teplo, obcas spotene ruky, srdce pred spanim pagalo jak sialane. Preto som si zobral liek na ukludnenie. Ukludnilo ale spanok nepredlzilo. Potom mi odporucili melatonin a do 15 minut po uziti som zaspal. Najdolezitejsie bolo, ze spanok trval 8 hodin, rozum si oddychol a preto po psychickej stranke som sa citil skvele. Konecne som bol schopny sa opät nieco aj naucit a rozmyslat nad tym co citam :)

cicc

...a hlavne je ist spat s cistou hlavou...ked mas v hlave bordel, je jedno, kolko praskov na spanie si das.... pred narocnym dnom mi nepomohol ani melatonin + rozne doplnky...ale ked som nemala stres a jednoducho som nemohla zaspat, tak melatonin pomohol... zelam spanok do ruzova :)

RNG

Melatonin je ukludnujuci hormon /neurotransmiter, co telo vyraba zo serotoninu pocas dna, najma na silnom slnku, a uvolnuje v noci v tme a to tlmi mozgove procesy, co je potrebne na spanok. Tj ked ho mas malo, mas problem so spankom. A ked si ho dodas tesne pred spanim, tak drvivej vacsine pomoze lepsie spat. Ale nepouzival by som ho stale, telo ma mat schopnost si ho vyrobit podla potreby, ked sa zdrzujes dost na slnku a spis v uplnej tme a dostatocne sa destresujes.
Teda ked mas dost serotoninu, lebo niektori ludia maju v tom poruchy a depresie kvoli tomu. Ale aj to sa da adresovat napr doplnkom 5-HTP, co je polotovar na serotonin.