Bojim sa antidepresiv

dpk

A aby som ti este povedal tu moju skusenost. Tak napriek mojim obavam a predsudkom proti AD, som ich nakoniec samozrejme vyfasoval. Este pred tym, ako vobec zacal vypisovat doktor recept, niekolko krat som mu povedal, ze mam strach, ze budem musiet brat silne lieky a ze ak to bude mozne, rad by som sa im vyhol. Neviem ci tieto moje opakovane poznamky mali na vyber lieku vplyv, ale fakt je, ze mi naordinoval uplne light AD bez vedlajsich ucinkov. To, ze mne nezaberaju a preco nezaberaju...to uz je ina tema.

Podstatne pre teba je, ze pokial nie si zrela na kazajku, tak mas urcite moznosti vyberu a volby, ako na liecbu tvojho zdravotneho problemu a ake lieky zo zaciatku nasadit, ak vobec nejake. Zaklad vsak je vyhladat odbornu pomoc. Viem si predstavit, ze sa dost bojis a mozno mas aj mierny ci vacsi pocit hanby a pod...fakt ale je, ze sa nie je coho bat. Ano, otvorit sa cudziemu cloveku, hoc aj doktorovi, a povedat mu niekedy tie najosobnejsie a najhnusnejsie veci zo svojho vnutra...to je tazke, velmi. Nad tym ale vobec nepremyslaj, uplne to vypusti z hlavy...podstatne je sa odhodlat vkrocit dnu! A tam sama uvidis, ako ti dany doktor sadne...hoc by ti nesadol vobec z nejakeho dovodu, vzdy u neho najdes aspon tu prvu pomoc a vnutorne budes kustik silnejsia, ze si to zvladla a spravila si aspon ten prvy krok.

Treba zabojovat. Drzim palce :).

RNG

Dpk, rad by som vedel, ktore konkretne nove nemaju tie ziadne alebo skoro ziadne skodlive ucinky a nakolko komu pomohli.
Lebo zatial som vela pochvaly na ucinnost AD nepocul a poznam plno ludi, co maju dnes "miesto mozgu prazenicu" po dlhsom pouzivani AD.
A kvoli navykovosti to ani nevedia prerusit.

dpk

neboj sa. prekonaj strach a navstiv doktora. mal som presne tvoju obavu, nez som sa odhodlal prvy krat k psychiatrovi...ze co ked ma bude dopovat.

drzim palce , zvladnes to, uvidis :).

btw: niektore AD najnovsich generacii nemaju ziadne alebo takmer ziadne negativne vedlajsie ucinky.

daj potom ked tak feedback jak si dopadla. drzim palce.