Rodicia sa boja

Príspevok v téme: Rodicia sa boja
bonnie393

dobry den prajem. mam rodicov ktory sa o mna strasne boja az to prehanaju. nepustaju ma nikde vecer a ani ked idem niekde na niekolko dni aj ked to nieje daleko od domova. mam 18 a urcite chapete ze dievca v mojom veku sa chce zabavat nieco zazit byt s kamaratmi aby malo naco vzpominat a nie sediet stale doma medzi styroma stenami. ubija ma to. nedavno som prisla domov o 19:00, von uz bola tma a otec namna aj s mamou vybehli ze kde som bola a ked som im povedala ze som bola s kamaratkou len tak sa prejst po meste tak mi povedal ze nemozem len tak chodit ze tak sa to zacina ze prv idem s kamoskou a potom to skonci zle. neviem sice co presne myslel ale serie ma to (pardon za vyraz). je sice pravda ze som nepovedala ze pridem neskor ale aj tak. a neviem preco mi nezavolal kde som ked sa tak boji. som slusne dievca. nepijem nefajcim a nedrogujem a nikdy som to ani nerobila a rodicia to vedia a nikdy som ani nic take neurobila zeby mali dovod mi neverit alebo bat sa. som s nervami v koncoch a ziadam vas o radu ako im to vysvetlit aby ma chapali. skusala som to uz asi tisic krat a roznymi sposobmi a vzdy sa to skoncilo hadkou. zacinam ich zato nenavidiet. uz nevladzem dalej. pomozte prosim.

helper

Ešte ti poviem, že ak by si toto tvoj otec prečítal a myslel by si, že si to napísala naschvál a je to klamstvo, tak sorry, ale poviem, že tvoj otec nie je normálny. Jasne si tu vyjadrila svoje pocity a emócie, tvoj otec ti proste musí začať veriť či sa mu to páči alebo nie.
Ak chceš urobiť to čo píšeš, že si proste dupneš a presadíš si svoje, tým predpokladám, že ti povie aby si sa vrátila napr. o 19:00, ale ty prídeš o 22:00, tak mi ver že v tvojom prípade sa to asi nezaobíde bez následkov. Vznikne tam určite slovná hádka a možno aj niečo horšie. Ísť hlavou proti múru, nie je podľa mňa dobré riešenie v tvojom prípade.
Ešte sa ťa chcem spýtatˇči máš chalana ? Neskôr ti vysvetlím prečo sa to pýtam.

bonnie393

agnes999: vidno ze ma aspon ty chapes o co mi ide

leela333: uz som sa s nimi rozpravala ze sa chcem zabavit a ze som s kamaratmi a nie sama a ze nepijem ani nic podobne ale ide o to ze on mi neveri. a nema nato dovod. je tvrdohlavy a dohovorom ho nezmeni budem musiet ako to tu uz bolo povedane proste si dupnem a presadim si svoje ci sa im to paci alebo nie. nebude mi to mile ale na nich sa inac neda.

iba katka: ja mam 18 a oco mi povie ze musim byt doma do zotmenia a v lete do 20:00. na diskoteku ma pusti ale pyta sa s kym a aj to ta diskoteka je asi kazde 3 mesiace. a dovoli mi ist max do jednej rana.

helper: mozem to skusit ale moj neveriaci otec by si myslel ze som to tak narokom napisala len preto ze chcem aby mi dal tu volnost.

fakt ja ho nechapem vobec nema dovod mi neverit a ked mu poviem ze mi neveri tak sa namna vykrici ze on mi veri len sa o mna boji a nechce aby som skoncila tehona atd. no mne to tak nepride.

helper

bonnie

Podľa mňa by si im mala ukázať alebo povedať, to čo si tu napísala. Nech si uvedomia, že ich dcéra je naozaj dobré a slušné dievča. Ak si to prečítajú, tak jednoznačne musia pochopiť, že si z ich strany obmedzovaná a chceš v živote už niečo viac ako len sedieť doma.

Iba Katka

Mňa tiež rodičia dosť obmedzovali, v 17tich som musela byť o desiatej doma, čo moji rovesníci nikdy nemuseli (a nemusí to ani môj 17 ročný brat, no čo už). Je síce pravda, že keď som vysvetlila, že spolužiačka má oslavu a ide sa na diskotéku, tak ma pustili. Potom prišla 18tka a ja som ju šla hneď prvý víkend osláviť. Povedala som že idem do mesta a že prídem niekedy v noci a šla som. A od vtedy to šlo samo.

Na tvojom mieste by som to spravila podobne. Povedala že prídem o xx:xx a šla by som. Alebo povedala, že idem na víkend na chatu a šla by som. Samozrejme s tým, že som na mobile a môžu si kedykoľvek skontrolovať či žijem/som ožratá.

Chápem, že sa boja, ale to neznamená, že rodičia, ktorí svoje dieťa pustia na chatu ho nemajú radi. To je hlúposť.

Okrem toho to môže mať zlý dopad na jej budúcnosť. Bude mať vek, keď jej rovesníci už budú mať svoje odžité, už ich to nebude ťahať na akcie, budú si postupne zakladať rodiny a ona bude ešte nevybúrená a bude sa stretávať s mladšími ľuďmi ako je ona sama. A to len preto, že keď mala vek na zabávanie a tej úrovni, tak sedela doma.

Leela333

Orol, nechaj ju a trochu sa do nej vcíť. Úplne ju chápem, lebo som mala rovnakých rodičov. Navyše pár na zadok...?

Mimulus, lenže tie tvoje rady boli fakt zbytočné, bez urážky.

Samozrejme, že sa treba mať na pozore, ale mali by pochopiť, že dospievaš, oni to v tvojom veku cítili úplne rovnako, to sa stavím. Musíš sa s nimi častejšie rozprávať, nielen hádať sa, ale komunikovať. Vysvetli im, že sa chceš trochu občas aj zabaviť, veď si mladá a že sa o teba nemusia báť, lebo nebudeš sama, ale s kamarátmi a že nepiješ atď. a navrhni im, že im budeš po nejakom čase volať, aby sa nezbláznili od strachu.

Agnes999

bonnie to poznam. Tiez som mala rodicov, co ma drzali hodne na kratko, teda hlavne mama. Doteraz mi je luto, ze som si ten vek neuzila ako ostatne dievcata, vsetky moje kamosky mohli chodit von, len ja nie. A cuduj sa svete, ani ich neuniesli, nezavradzili, ani neotehotneli coho sa moja mama hrozne bala. Ani z nich nevyrastli ziadne asocialky utrhnute z retaze. Ti, co pisu ze mas byt rada za takych rodicov pisu sprostosti! Ale radu ti moc nedam. Snad len to, ze co najskor to bude mozne, osamostatni sa a odid z domu. Vela mladych zije viacero v jednom byte a naklady na najom potom nie su tak hrozne vysoke. Nijak inak si myslim ze s nimi nepohnes. Oni sa nezmenia. A az budes zit dlhsi cas bez nich, ukludnia sa a budete dobre vychadzat.

Magy

orol - z popisu, ktory dala bonnie to nevyzera, ze by mala sklon k takymto veciam, ktore by odovodnovali na toto spravanie rodicov.
skor to vyzera na urcity extrem v nazoroch rodicov na to, co sa ma a nema atd.

je to opacny protipol rodica, ktory je tu:
www.joj.sk