Ako riesit a zastavit sikanu dietata spoluziackinou babkou?

Príspevok v téme: Ako riesit a zastavit sikanu dietata spoluziackinou babkou?
anosa 12

dobry den, prosim o radu. Mam 7rocnu dcerku je prvacka, spoluziackina babka ju kazde ano slovne napada... rozprava jej, ze ja som jej kazala aby jej dohovorial lebo je zla a neviem si s nou radu...na dalsi den ,ze sme cela rodina zly ludia, dalsi den akeho ma nechutneho brata, preco nevie sam jest, je skaredy ( maly ma 16 mesiaco/ proste vela veci, vzdy jej to povie ked tm nie je triedna ucitelka. Moja dcera je sikovne dievcatko, nikdy ma neklamala , mame velmi blizky vztah, ma artitidu tazsi stupen a proste spolu sme si vela preskakali. chcela so to vyriesit s mamou dievcatka, pozname sa ale nikdy sme nemali konflik, prvy telefonat skoncil ,ze babka vztrhla dcere telefon a ma presviedcala, ze nas maju radi,z ev zivote by nijakemu decku neublizovala....dalsie telefonat uz bol agresivny...s mojim manzelom sa nechce rozpravat, so mnou tiez nie....tak ako to riesit? je jpribuzna je je zastupkyna riaditela na danej skole...nviem ci som paranoidna ale mam pocit, ze babka cielene robi mojej dcere zle...manzel zacina ma vsetkeho dost, aj ked si povieme ,ze agresivne toto nevyriesime al ani inteligentne asi nic nevyriesime ale dieta si psychicky nicit nenecham...co robit? ako toto r iesit? dakujem

anosa 12

Dakujem za odpovede. Mne to stale pride cele absurdne, dokonca tu pani nahravat ale inak vlastne ani nemame co robit, kedze si dava pozor, aby tam nebol dospelý...dcera mi viac-krat spominala, ze spoluziacky sa jej pytali preco je na nu babka taka zla...cize vidia to aj deti ale zas mam ja pravo do tejto absurdity zatiahnut dalsie deti?! Dcera mi hovorila, ze nejake dievcatka ( viem mena) jej hovorili, ze poculi babku ked hovorila svojej vnucke nech mojej dcere nic nedaruje...ze babka hovorila vychovavatelke v druzine nech si da na moju dceru pozor, ze je zakerna....ked som sa spytala druzinarky ci je nejaky problem, tak povedala, ze nie. Teraz ide dcera na preliecenie nebude ch skole sko r o dva tyzdne, tak dufam, ze sa to utrasie. Avsak trapi ma to pretoze nikdy som sa s takymto niecim nestretla ani neviem ako spravne reagovat, jednak nedat sancu cudzej zene ublizovat mojej dcere a jednak neprikladat tomu velku dolezitost, nech nas to nepohlti.

ferotaraba

tu druhu vec nie, dieta by muselo byt velmi zakerne a klamat, ze mu chcu ublizit a krivo svedcit...
ale s tym kamerovym zaznamom to je dobry napad a lahko realizovatelny. dcere zaobstarat mobil(mozno ma), aby si tu tetu nahrala(nejak rozumne to 7 rocnemu decko vysvetlit, nie ze jej neverite, ale ze to chce vidiet aj pani ucitelka a pod) a potom to mozete ukazat spoluziackinej matke, alebo ucitelke aby zabezpecila, nech sa taka babka nepohybuje v okoli skoly.
ani na vyber nemate, bez dokazu vas nevypucuje ani rodina babky, ani ucitelky ani policia.(preto hovorim ukazat najprv rodine babky, sudy a policia nemusi tajne nahravky ludi, ktori nedali suhlas s nahravim vziat vobec do uvahy a zaoberat sa tym nemusia)

Magy

samozrejme by bolo vhodne najprv skusit vasmu dietatu nejako vhodne (vzhladom na jeho mentalny vyvoj) vysvetlit, ze dotycna pani to nema v hlave v poriadku, aby ju nepocuvala, resp. nebrala vazne a bolo by vhodne, keby sa jej snazila co najviac vyhnut. inymi slovami, akonahle sa ona objavi na obzore, vase dieta "zaradi spiatocku", odide, utecie...
prip. ak by sa vyssie popisane nedalo realizovat, nech sa rozkrici a snazi sa uputat pozornost inych ludi, ako keby jej chcela ta pani ublizit.

Magy

dnes je k dispozicii kopec technickych "malickosti", ktore sa tvaria ako bezna vec, pricom funguju ako kamera a diktafon. pero, privesok...
pointou je ziskat dokaz o tom, co ta pani robi. ale tak, aby nemala ani tusenie, ze jej rec je zaznamenavana.
s takym zaznamom (musi byt dostatocne kvalitny a zrozumitelny) sa potom uz da vela. dovtedy je to slovo proti slovu a najme ak ma niekoho "za sebou", je to o to tazsie.
mam podozrenie, ze u tej starsej pani sa zacina nejaka dusevna porucha/choroba.