Lucidné sny/Bdelé sny

Príspevok v téme: Lucidné sny/Bdelé sny
Magnus1233

Potreboval by som radu ohľadom tzv. lucidných snoch su to sny ktore može človek ovladať a uvedomuje si že sníva je to vedecky dokazane no moja otazka znie že či to je dobrá vec alebo nie, počul som že nieje dobre ak si človek da sa povedať lezie do podvedomia može sa mi niečo stať ak by som mal taketo sny? nejake psychické alebo nebodaj aj telesne tažkosti ?
vlastne keby som snival o hocičom je šanca že sa mi može niečo stať? ono je to vlastne len sen tak asi nie no a veľa ludí nato nič zle nepovadalo len zopár komentov som videl negativnych asi len 1% ludí
takže hrozí nebespečenstvo ? kto sa vyzná nech poradí :) dakujem

sugarCake

ja som sa tiež včera v noci prebudila na to, že niekomu niečo nahlas a naliehavo vysvetľujem. jednej takej osobe, o ktorej aj viem, že jej to netreba vysvetlovať. iba ona je taká, že teraz jej vyhovuje toto ignorovať. a s tym sa neda nič robiť.
ja som jej toto vysvetľovanie kričala, normálne nahlas som v noci zo sna kričala a v podvedomí(?) som si to aj uvedomila, že spím a pritom rozprávam, kričím zo sna
lenže podľa mňa to bdelý sen nebol
takto som niečo spracovávala v mysli, vo svojom podvedomí a prejavilo sa to v spánku. niečo čím sa cez deň intenzívne zaoberám, to sa potom odráža v noci v spánku (moja skúsenosť).

Lenka1122

Ja som zacala takto snivat pri jednom zlom sne, kde ma nahanali nejaky vojaci. Bolo ich vela ja som im utekala a velmi sa bala. Ked som tak bola skrcena v krikoch povedala som si, ze on je to vlastne len sen a vo svojom sne dokazem cokolvek. Nechcela som ten sen ukoncit, chcela som sa im postavit, pretoze som vedela, ze mi nemozu ublizit. Od tej chvile som si ren sen uzivala, citila som sa neuveritelne silna.
Odvtedy som viackrat zazila sny( hlavne tie zle) kde som si vedela povedat, ze je to len sen a ovladnut ho.
Nerobim to zamerne, ono to pride skor samo to uvedomenie si sna vo chvili kedy je ten sen naozaj zly.
Ja tieto sny milujem, milujem tu silu, ktoru zrazu mam a ten pocit, ze dokazem cokolvek.

2222Peter2222

Dobrý deň dnes som mal sen že moja priateľka mi ukazovala ako si zapletat do vlasov konare z niakeho bieleho stromu a na koniec si dala šatku ešte nezariadený si hlavu len tak na okraj bolo to pekne ale dosť divne vie mi niekto poradiť čo by to mohlo znamenať dakujem

HEPBAK

S tou kontrolou reality to funguje, aspoň u mňa. Stačilo to robiť denne asi 7,8 krát a po dvoch troch týždňoch sa začali dostavovať výsledky. Lucidné sny som potom mával pravidelne aj viac krát za týždeň. Potom som s tým prestal, asi sa mi to zunovalo. Ale možno opäť niekedy začnem.

magnus1333

tak diky za radu ja som takýto sen asi ani ešte nemal a možno hej proste jedneho rana som sa zobudil a mal som iný sen ako obvykle zdalo sa mi že som tam robil naozaj to čo som chcel no rano som zažil pocit ako nikdy inokedy taký pocit štastia a euforie som vživote nemal preto chcem vyvolavať taketo sny počul som žeje to super vec posledne dva týzdne som otom prečital doslova všetko a som tým posadnutý :)
už cez den vykonavam testy reality aby som v sne vedel že snivam. Ja nemam štastný život mam život plný starostí ake si neviete ani predstaviť a takto chcem utiecť pred tým zlým životom

odpovedam

jahodka, lucidne sny nie su fantazie pocas dna, ked o niecom premyslas alebo si predstavujes. Lucidne sny su normalne nocne sny, ked zaspis a spis dalej. S tym, ze obcas sa stane, ze si v sne uvedomis, ze snivas. Nedokazes pritom robit nic ine, len snivat, lebo telo je paralyzovane.

Co sa tyka skodlivosti, nevidim na tom nic, co by malo skodit. Je to proste len lucidny sen.

jahodka123

Ale ked zrovna nerobím vec, ktorá by ma ohrozovala na živote (šoférovanie), že napr sedím v klude, tak viem ozaj vypnúť tak, že nevnímam, čo je okolo a mám len svoje fantázie... Tak možno to aj je ono, len si viem intenzitu "tranzu" vedome ovládať. Ak to je ozaj ono, tak žiadne negatíva na tom nevidím...

jahodka123

Neviem, či toto robím práve ja, ale ja si viem kludne kedykolvek vyvolať nejaký sníček. Som snílek odjakživa, mávam rôzne predstavy aj počas dňa. V škole to bolo permanentne, to som vôbec nevnímala, v práci skoro vôbec. Niekedy sa mi to stane v aute, ale nie je to tak, že by som bola uplne mimo a nevnímala cestu, nedávala pozor, maximálne zabudnem odbočiť a idem ďalej do iného mesta :D Nestrácam prehlad o realite, takže neviem, či to je to, čo máš na mysli

Vlad

No ono kazda minca ma dve strany. Nemusi sa ti to vzdy podarit. A za dalsie vzdy tu existuje urcite riziko napr. urazu pocas snenia atp. Navyse ja by som to nechcel robit casto a vedome si takto vyvolavat sny, povazoval by som som to za urcity utek pred realitou. A pokial ide o zasah do psychiky tak to nejak velmi objektivne zhodnotit neviem.