Má na mňa veľmi málo času

Príspevok v téme: Má na mňa veľmi málo času
christin01

Ahojte. Mám priateľa 4 mesiace, obaja už nie sme najmladší, máme po 30-tke. Ja už by som sa chcela usadiť, nehovorím že hneď, ale chcem už vzťah, čo bude perspektívny. Priateľ sa tiež vyjadril, že by raz chcel mať rodinu a deti. Ale neviem, či to s ním má zmysel. Má na mňa veľmi málo času, niežeby si ho nemohol nájsť, ale často sa radšej cez víkend stretne s kamarátmi, kolegami, ide s rodičmi na chatu. Bývame od seba 2 hodiny cesty autom, takže chápem, že sa nemôžeme stretať každý deň, ale častejšie by sme určite mohli. Mne on chýba, ja jemu evidentne nie. Nájde si na mňa čas max. raz za 2 týždne ale často ešte menej. Pritom nemusí len on za mnou cestovať, ja by som za ním rada došla tiež, ale on proste nechce. Obaja máme vlastné byty pričom ja som v tom jeho ešte nikdy nebola. On ma nikdy nepozval a keď som sa snažila pozvať sama, nemal na mňa čas. Keď sa ale stretneme, je ku mne veľmi milý, často mi donesie nejaký malý darček. Sprvoti sme si aspoň každý deň večer písali na FB, alebo večer zavolali, už ani na to nemá čas (alebo skôr nechce). Večer mi akurát pošle sms, kde mi zaželá dobrú noc, napíše, že ma ľúbi a to je všetko. Sprvoti sme sa aspoň bavili o tom, kto mal aký deň, čo sme robili, teraz už vôbec. Raz, ešte pred mesiacom keď sme si písali, spomenul, že so mnou do budúcnosti počíta, že raz budeme spolu bývať. Ale ja si to nejak neviem predstaviť, keď ma zatiaľ ani len nezobral k sebe domov. A keby sa to aj stalo, každý deň po robote behá po kamarátoch, cez víkend sa stretáva často tiež s kamošmi alebo kolegami alebo ide za rodičmi. Aj keby sme spolu niekedy bývali, neviem, či by si na mňa našiel niekedy viac času a či by svoje aktivity dokázal kvôli mne a našej budúcej rodine obmedziť. Keď ani na začiatku vzťahu sa netúži so mnou nejak často stretať. Čo si o tom myslíte? Má to zmysel? Keď som skúšala s ním o tom hovoriť, akurát sme sa pohádali, lebo on to proste vidí inak a jemu to takto úplne vyhovuje. A nechce to meniť.

christin01

Vdaka za rady baby, aj u vas som si utvrdila co som vlastne uz tusila. Mohol aspon povedat, ze nema zaujem, nechapem naco taketo divadlo a furt nejake sluby. Ja som sa snazila na neho vselijako, snazila som sa aj davat mu najavo, ze o neho stojim, ze by som sa rada stretavala castejsie. Potom som ho skusila nechat tak, nech prevezme iniciativu on, dufala som, ze mu snad zacnem chybat a sam zacne tuzit sa so mnou stretat. Nestalo sa. Tak nech sa stretava s kolegami, ked su pre neho taki doleziti, bude mat na nich este viac casu.

Maoam

opravuju vecer auto? v garazi pri perfektnom osvetleni, ci kde v tej tme vonka, ked sa teraz stmieva uz o stvrtej poobede :D
ale nie, toto co pises, bud ma inu, alebo aj ked nema, o vztah s tebou nestoji, len nema gule na to ti to priamo povedat a natahuje ta ako blbu a dufa, ze na to prides sama a ukoncis to ty

ak beriem v uvahu moznost c.1, ze je v tom niekto iny, ukonci to ty, aspon nebudes za uplneho idiota

drz sa a vela stastia pri dalsom vybere

christin01

Nemal na mna cas tento vikend, lebo bol s kolegami. Neplanuje so mnou ani buduci vikend. Co planuje neviem, nechcem sa ho to pytat aby nemal zas pocit ze na neho tlacim ci mu nedam dychat. Uz toho mam vazne plne zuby, toto nie je vztah, vlastne ani nikdy nebol. On furt len sluboval, ze teraz nemoze ale niekedy nabuduce uz cas bude mat aj na mna. Ale to nabuduce jaksi nie a nie prist. Navrhla som mu, ze mozem k nemu dojst cez tyzden na 2-3 dni, on robi do pol 2, o 2 by bol doma. Ja by som mu mohla navarit a kedze robim na zivnost a pracujem z domu, mohla by som aj od neho. On na to - niekedy k nemu mozem dojst ale teraz nie, je dohodnuty s kolegom ze k nemu bude chodit cely tyzden vecer, aby mu opravil auto. Odvtedy presiel zas nejaky cas a furt nic, nechce ma k sebe ani cez vikend, ani cez tyzden. Na vsetkych ma cas, len na mna ne. Kedysi mi aspon volaval, aj to ho uz prestalo bavit, alebo sme si pisali na nete po veceroch, teraz si na mna najde cas raz za par dni, kedy si so mnou moze vecer pisat. Nech ide do prdele, mam ho vazne plne zuby. Koncim s nim a najdem si niekoho, kto ma bude mat naozaj rad a bude tuzit po mojej spolocnosti.

zuzi74

Christin, mne z tych tvojich odpovedi vychadza, ze moc o ten vztah nestoji...ked sa na zaciatku este ako tak snazil a teraz uz nie, tak bud to nie je pre neho ten pravy vztah, alebo ma este inu...a chata s rodicmi? To mi pride tiez taka vyhovorka.

christin01

dev: ja som s nim predsa neriesila spolocnu buducnost, jedine, co som chcela bolo vidat sa castejsie. A ja myslim, ze kazdy, kto ma vztah od toho nieco ocakava, aspon zeny urcite, muzi mozno len sex. A ze nevie ci som ta spravna osoba? No ked ma bude vidat raz za par tyzdnov, tak to ani nikdy nezisti. Kolegov vida kazdy den v praci, preco ich musi vidat aj cez vikendy a nemoze si aspon vtedy najst viac casu na mna. Ja v tomto vztahu uz buducnost nevidim. Nepripada mi ze mam vztah, skor ze som single a obcas vynimocne mam nejaky sex. A ked podla teba predo mnou uteka, tak nech si utecie, zoznamili sme sa na inzerat, kde sme obaja pisali, ze hladame vztah, nie obcasny sex, on je ten, kto sa tym neriadi.

dev

christin, ty to beries prilis vazne, na druhej strane on az tak nie.

Ste len na zaciatku vztahu, netlac nanho, ber to ako wabank...bud budete spolu alebo nie. Ty si to hned zobrala od zaciatku prilis vazne, namiesto toho, NERIES...NEOCAKAVAJ,...BER TO LEN AKO KAMARATSTVO zatim tzn. smej sa snim, uzivaj si minutky ked ste spolu a neries so snim buducnost, je prilis skoro aby si neco take rozoberala. On to citi, citi tlak, chce utiect...tebe je prijemne ked nekto riesi neco s tebou do buducna, ked este sam nevie ci vlastne si ta spravna osoba s ktorou ostane. Vsak ste spolu len 4mesiace. Namiesto domienok a cakania na jeho reakcie a filozofovania...zdvihni ritku a chod si zabehat, uzivaj si chvile s priatelmi...a neries. Vsak sa ti neupisal ze teraz bude on ten pravy a on bude robit to co chces ty...Zijes vo svojom svete. Nic ti neslubil....kazdy toho narozprava,jajaaaaaaj. To nevies ze prazdne slova su k nicomu ak nepredchadzaju skutkom? Ver skutkom nie slovam....a nevaz se odvaz se...hlavne nadhlad :)

Trisha123

ja mam presne ten istý prípad....on studuje na VS a ja pracujem....a toho casu mame malo na seba, ked tiez niesme spolu dlhsie, tak zacínam mysliet negatívne...asi bude najlepsie nečakat na neho, kým si ten čas nájde...ale chodit von a najst si nejaké koníčky...budete si potom vzácnejší...i ked je to pre mna tiez ťažké, ked sa vidíme menej. Takze neboj, niesi jediná, ktorá ma taký vzťah...pa

Laara

vztah nie je o tom vidiet sa raz za par tyzdnov..kedze uz mas po 30tke mala by si sa poobzerat po niekom perspektivnejsom..tiez mi to pripada, ako keby mal panko niekde priatelku, ci rodinu a ty si len nejaka bokovka..alebo je taky pohodlny, ma zabehnuty urcity sposob zivota, ktory mu vyhovuje a ty mu to sem-tam sprijemnis a jemu to tak staci..ty sama najlepsie musis vediet, co je to za cloveka..ja radim utekaj kym sa da, ved 4 mesiace nie je nic..praveze on by mal v tomto obdobi, v tych zaciatkoch tuzit po tvojej spolocnosti celkom prirodzene a trosku inym sposobom..nie vyhovarat sa ze nema cas..zalubeny clovek takto na zaciatku vztahu vyhladava spolocnost toho druheho uplne prirodzene..tento sa len vyhovara ako nebyt s tebou..a jemu vsetko prednejsie ako ty..rodicia, rubanie dreva, kamosi, kolegovia, oddych..preco toto vsetko neabsolvuje s tebou? tuto nieco rozhodne nehra..

2bodka

No pokial si len ty iniciator, asi nie je dostatocny zaujem z druhej strany a (prepac ked to bude zniet tvrdo) ale mozno si len bokovka popri inom vztahu.

Idealne riesenie je neozyvat sa vobec a velmi rychlo uvidis, ako bude reagovat. Ak mu ani po tom nebudes chybat a nebude sa mu zdat divne, ze si sa odmlcala, nie je co riesit.

Nestracaj cas s niekym, kto za to nestoji. Mohlo by sa stat, ze si potom ako 40-tnicka budes hlavu trieskat, ked zistiz, ze o vazny vztah a spolocnu buducnost ani nemal zaujem.