Pôrod

M 25

nechápem ludí, čo urážajú druhých len preto, že nezdielajú ich názor ?!?wtf?!
pre mňa je lepší cisársky, tak si za ním stojím..

M 25

a o tom sexe je to pravda, kolké mi vraveli, že sa ich sexuálny život uplne zmenil, bohužial, k horšiemu .. a áno, sex vo vzťahu je pre mňa dôležitý. a čo teraz?!

M 25

TARA, ved v pohode, ja ho rešpektujem, je to tvoj názor, tvoja skúsenosť, ale zas to vnucovať nemusíš silou mocou .. áno, nerodila som a ak sa podarí, ani nebudem, ale mám ženy okolo seba, čo rodili,tak to môžem podať z tejto strany..
a práve ten cisársky si väčšina oblubuje, kedže niektoré mali veeelmi ťažký obyčajný pôrod a povedali, že už nikdy viac!! tá bolesť, to trápenie, čo si prežili, už nikdy viac nechcú..

GoFruit

Ide presne o to co napisala Tara, ci ti zalezi na tom aby si po porode hned robila s dietatkom skin to skin. Alebo ho nechas same na pospas nejakym chladnym sestrickam, ktore ktovie ako budu s nim zaobchadzat. Pre mna bolo najdolezitejsie to, aby ma po tej tazkej ceste moj malicky citil, aby citil moju lasku vtedy ked je to prenho najdolezitejsie. A chcela som kojit.
A ten strasne dolezity sex, haha, budete radi, ked budete. nie este sexovat, haha smejem sa. Ale je pravda ze my nemame ziadnu pomoc od rodiny, tak na ten sex ani len nepomyslime, jasne ak budete mat stastie na babky, tak si na to cas najdete, ale urcite ho bude meneeeeej.
A to s tou hrooooozne roztahanou vaginou po sexe, zasa raz sa smejem, na to su cviky, po prve, a nie len na to, ale aj na to aby vam v buducnosti neunikal moc a po druhe, ja nemam rada zovseobecnovania, pretoze ak sa moja vagina roztiahla tak len minimalne.
A ked uz chces nejake odbornejsie veci o tom, aky porod je pre dieta lepsi, treba zakupit spravne knizky a dozvies sa, ze cisarsky je ovela rizikovejsi pre babo.

vebe

Ono priroda to zariadila tak, ze pocas tehotenstva a po narodeni dietata sa u vasciny matiek tie priority predsa len zmenia,clovek sa uz nekoncetruje len na seba a svoje pozitky, musi riesit vela veci v centre pozornosti je dieta. No a popri tom ide aj ten sex, len clovek to zacne vnimat cele inak. Ak by hlavnym problemom zeny-matky a muza-otca bola rozsirena posva po porode, tak, neviem, v mojich ociach su takito jedinci nie velmi zreli na to aby boli rodicmi.

katka56

boli to viacerí muži, ale je to samozrejme individuálne, kto má aké priority a tak ďalej, pre mňa je napr. sex dosť dôležitý

vebe

Sme stvorene tak, aby vacsina z nas mohla porodit dieta prirodzenym sposobom, nakoniec pocas porodu si to telo roznymi regulacnymi mechanizmami tak nastavi aby to islo a po porode sa zase veci daju viacmenej do povodneho stavu. To su take formulky, ze "kazdy chlap ti povie" - s kolkymi chlapmi, co maju zenu po klasickom porode si sa Katka o takychto veciach bavila? Nie je to pravda, veci idu aj po sexualnej stranke aj po klasickom porode dobre, problem je len, ze je menej casu, viac starosti a menej sukromia. Mam za sebou klasicke porody a myslim si, ze to tak bolo dobre.