Voda v bruchu - zlyhavanie pecene

Príspevok v téme: Voda v bruchu - zlyhavanie pecene
lara 39

Dobry den.
Najprv to zacalo nadorom na prsniku,ktory metastazoval do celeho tela.Dnes odchadza pecen,brucho je ako pred porodom,je v nom voda.Postava ako pavuk a dnes sme sa dozvedeli,ze zlyhava pecen.Ani neviem co sa chcem opytat.Som sama,nemam sa s kym porozpravat a som na zblaznenie,ked si predstavim,ze pani,o ktorej pisem,nema ziadnu sancu.

lara 39

Ddana,co bolo mamine?Dlho to trvalo,od momentu,ked sa jej voda zacala plnit prvy krat?Ci sa dockame aspon vianoc...

Ddana

Moja mama 24hod pred smrťou s nami komunikovala, chvíľkami bola pri vedomí, chvíľami "driemala" /to sme si mysleli my/, potom začala nás "počuť" cez kardiostimulátor, aj rádio, ale stále sa zapájala síce trocha menej, do rozhovorov, voda už jej presakovala aj cez pyžamo, mala mokré rukávy, chcela byť aj sama... k večeru /cca12hod/ jej začala byť zima, aj keď bola pri radiátore, z ničoho nič začala krvácať /neviem či z nosa, alebo z pusy/ v tú chvíľu som nebola pri nej. O dve hodiny začala chrčať... Reagovala len na silné bolestivé podnety. Sestra nevedela pochopiť, že už jej nič nepomôže a trvala na hospitalizácii /bolo zhruba 23h v noci/ mama zomrela ráno na Štedrý deň o pol šiestej v nemocnici sama! Čakanie je ťažké, ale ešte horší je koniec, ak človek nieje pripravený... www.cestadomu.sk Prajem veľa síl...

RNG

Nuz aj cez tu fazu som presiel uz mnohokrat, s rodicmi, so strykami a tetami(otec bol z jedenastich, mama z deviatich ), teraz je na rade uz moja generacia....
A Mnohi z nich zomreli este celkom mladi, na taku absurdnu hlupost, ako malicka zrazeninka krvi, velkosti spendlikovej hlavicky zapchavajuca vencove cievy na srdci. Dnes sa tomu da predist riedenim krvi napr nattokinazou, ktoru mozes brat bez akychkolvek skodlivych ucinkov cely zivot. Bratranec, hlavny architekt Bratislavy sa napr v nemocnici v noci doslova zadusil s jednoduchou infekciou v plucach, lebo to bolo v noci na weekend a zabudli ho napojit na kyslik alebo mu dat masivnu davku intravenalnych antibiotik, tj nechali ho v stave "vyckavania" ako sa to vyvinie. Nuz dockal sa, chudak.
A to mame v rodine niekolko lekarov a on mal slabe pluca od narodenia...

Takze po tolkych roznych pripadoch sa nediv, ze sa nechcem dat do ruk beznym lekarskym praktikam a hladam ine lekarske = alternativne a najma predidenie problemom, alebo aspon masivnu obranu pri prvych priznakoch zdravotnych problemov a nevyckavat, az sa to "vyvinie"

lara 39

to mi je moc luto RNG...
kazdy vecer dakujem za dalsi den.A mozno pride chvila,kedy budem prosit aby to skoncilo co najskor.

RNG

Nuz jeden z mojich strykov zomrel tiez na "zlyhanie pecene" a vodu/oslabenu funkciu ladvin, pricom ho "liecili" chemoterapiou na rakovinu pluc, v peceni ju vobec nemal.Tak isto mu mohli diagnozovat aj zadusenie, ale neomodrel/cyanoza, takze na to zrejme nezomrel. Bol samozrejme na kysliku.
Takze vlastne zomrel na otravu/zamorenie v tele, kedze mu znicena pecen nefungovala dostatocne.

llek

Je tazko povedat ze ako dlho a ako rychlo. Toto su situacie ked ide zivot zo dna na den a kazdy den je dobry. Vies je to tak, ze co ma prist, pride, len nikto nevie kedy a hlavne nebude to tvoja a ni nikoho chyba. To co pises o svojom manzelovi- kazdy preziva tieto situacie inak a kazdy si hlada sposob, ako s tym vyjde. Niekto bludi po internete a hlada kazdu informaciu, chce vediet vsetko co sa da, ini sa informaciam vyhyba, berie veci tak ako su a snazi sa verit, ze vsetko bude dobre, niekto hra sam pred sebou taku hru, ze ved je dobre a bude dobre ale vo vnutri vie, ze to je inak. Niekto sa uzavrie a preziva to len sam so sebou, nechce hovorit ani komunikovat, niekto ma vieru a ta mu umoznuje vyrovant sa s vecami. Tazko povedat, ako sa ma clovek vlastne spravat, ved je to velmi tazka situacia.

lara 39

dakujem pekne llek
tak u nas to este nie je take zle.Ani nepospava,nie je ani unavena...To,ze malo je,to je pravda,ale nie je to zase tak malo.Naje sa,ale pomenej ako my.Nie je ani dezorientovana,vsetko funguje...Mozno sa to ale zacne prejavovat zo dna na den?Alebo to pojde postupne?Myslim s tou unavou a tak...Docitala som sa,ze bude spava,postupne a moze upadnut do komy.Ale zatial nie je ani unavena.Len to brucho je velke.Punkciu robili pred dvoma tyzdnami a zatial sa brucho zvacsuje ale nekazali vybrat.Na plucach ma vraj len zatial v spodnej casti.Takze sa to naplna pomalicky.Je to znamka toho,ze to nie je take strasne,alebo to pride odrazu?Ja sa proste bojim aj do prace ist...Pisem stale o sebe,pretoze manzel ma strach pred pravdou a radsej nechce vediet nic a verit,ze ked ju vidi v pohode,zatial,tak sa to napravi.