Uzkosť alebo zdravotny problem? prosim poradte

Príspevok v téme: Uzkosť alebo zdravotny problem? prosim poradte
selma44

Takze asi pred dvoma rokmi som mala dost zle stavy ako busenie srdca,stavy na odpadavanie, slabost a asi dva krat som aj odpadla.. vsetko bolo v poriadku, vraj panicka porucha. Ataky som mala vtedy dost casto a velmi silne, brala som nejaké ukludnovaky , nasla som si priatela a vsetko pominulo. Už vyše roka a pol sa mi v podstate nic take nestalo, no v poslednej dobe sa citim velmi zle. Hlavne vecer ked si lahnem, zacne mi silne busenie srdca, mierne krutenie hlavy, pocity ze sa mi neda dobre dychat, stiahnute hrdlo a take zvlastne vnutorne chvenie... Ked to je velmi zlé beriem neurol a vtedy to prejde a zaspim. Inak som hore aj do rana... Neviem co mam robit, ak mate niekto nejake skusenosti poradte mi proooooosiiim

Magy

okej, ospravedlnujem sa, tak tie kadejake pripravky, potravinove doplnky a i., ktore su vsetkym moznym, len nie chemickym humusom od farmaceutickych koncernov. lepsie? :)

selma44

Dakujem za rady... no tak ten neurol sa snazim obmedzovat a brat ho naozaj len vo vynimocnych pripadoch pretoze sa bojim prave tej zavislosti, ale proste inak sa neda ked ma clovek na druhy den nieco dolezite tak si nemoze dovolit prebdiet celu noc.. sranda len ze cez den tieto priznaky vobec nepocitujem alebo len ozaj minimalne..vobec to nechapem

Magy

tak toto je tazsi problem, bez komplexnej anamnezy (tvojej a rodinnej) a dalsich info tu mozeme len tipovat. prip. ti RNG moze doporucit nejake homeopatika, ale stale to bude len v oblasti "vyskusaj, uvidis ci zaberie".

kabel

jednoznacne su to prejavy potlacovanej uzkosti. Pokus sa analyzovat, z coho moze pramenit a pokus sa to zmenit. Dodrziavaj zivotospravu, tym nemyslim stravovanie, ale najma striedanie prace a oddychu, odreagovat sa, znizit stres, vyventilovat sa, striedat psychicke a fyzicke cinnosti. Mozes popijat nejake bylinkove caje na upokojenie-medovku, chmel, valerianu a pod. Ak toto nepomoze, potom zajdi za odbornikom. Neurol nie je dobry sposob-kratkodobo pomoze, ale hrozi ti, ze dosiahnes stav, ze bez neho ani len na ulicu nevyjdes a budes sa okrem uzkosti musiet pobit aj so zavislostou.