Božie mlyny melú pomaly, ale isto...

Príspevok v téme: Božie mlyny melú pomaly, ale isto...
tipsy

Začnem trochu v minulosti. Pred pár rokmi ma môj vtedajší partner zoznámil s jeho kolegom. Zapáčil sa mi, bol sympatický, pekný, pozorný a veľmi pekný. Muž, akých je teraz málo. V kútiku duše som závidela jeho partnerke. Bolo vidieť, že ju veľmi miluje a zniesol by jej modré z neba. No mala som svojho partnera a on oči len pre svoju drahú. Občas sme sa stretávali na rôznych akciách ako páriky. S dotyčným kamarátom sme si vždy mali čo povedať, neskôr sme si začali písať na FB, časom volať. Zveril sa mi, že majú vo vzťahu vážne problémy. Ja som to s priateľom nemala tiež ružové. Namiesto toho, aby som sa mu snažila pomôcť a taktiež zachrániť svoj vzťah, začala som rôznymi špinavosťami huckať dotyčného proti jeho priateľke. Síce aj ona mala pekne na rováši, ale ja som každú situáciu prekrútila tak, aby z nej ona vyšla najhoršie. Postupom času sme sa začali aj inkognito stretávať a mne sa podarilo dokonale ho nainfikovať mojou zlobou voči dotyčnej a nakoniec sa s ňou rozišiel. Ja som ukončila vzťah s bývalým a dali sme sa dokopy. Vtedy mi jeho bývalá napísala, že ona si počká a vráti mi to aj s úrokmi. A vydržala. Rok ho nekontaktovala a pokiaľ viem ani on ju. Pracovala na sebe, skončila Vš, našla si super job, schudla nenormálne veľa a potom sa vrátila. Veľkým štýlom. Pracuje u nás v podniku, len o pár kancelárií vyššie. Najhoršie je, že tú svoju pretvárku zvláda dokonale a všetkých okolo znova zaslepila. Vrátane môjho priateľa, ktorý robí všetko možné aj nemožné aby s ňou mohol aspon v práci tráviť čo najviac času a ja pomaly ale isto pociťujem, že jeho city k nej buď nikdy nezhasli, alebo vsplanuli a ešte intenzívnejšie. Doma sa len hádame a v práci trávi všetok čas. samozrejme, keď je tam ona. Rozprávať sa o tom nechce, tvrdí, že je teraz jeho kolegyňa a nič viac. Vraj miluje len mňa a k nej cíti len priateľstvo, čo je predsa samozrejmé potom čo spolu prežili. Mám pocit, že sa mi vracia, to čo som urobila ja jej. Neviem ako ďalej, ako zachrániť náš vzťah. Predtým som boj o neho vyhrala, lenže vtedy bola úplne iná. Obávam sa, že je to vopred prehratý súboj a osud mi vráti, to čo som ja urobila jej. Prosím o radu...Ďakujem

doubledog

kazdy clovek ma v zivote sancu ukazat, aky je hajzel a svina.
a vacsina z nas tu sancu nejak vyuzije.
zaroven kazdy z nas dostane sancu zazit, ake to je, ked sa k nemu ludia zle spravaju.
je to sucastou naplanovaneho ucenia sa, ktore vacsinou trva viacero ludskych zivotov.

RNG

Ja som veriaci clovek, nehambim sa k tomu priznat, aj ked podla dnesnej propagandy je to "zastarale" a 'politicky nekorektne" a snazim sa pre to zit moralne, lebo verim, ze skor ci neskor sa amoralnost nevyplaca, aj ked mozno nie pocas nasho pozemskeho zivota.
A to mi dovoli byt velmi spokojnym aj pri pohlade na nespravodlivost, ustrky a dokonca aj zamaskovanu zlocinnost, ktoru zakon nevie potrestat.
Lutujem ludi, co sa zozieraju vovnutri a kuju pomsty, lebo si pokladaju za povinnost riesit ustrky , prenasledovanie a necestnost sami osobne.
Tak isto lutujem ludi, co su plni zloby a amoralnosti, a snazia sa za kazdu cenu inych vyuzit alebo aspon poskodit, aby si dokazali sami pred sebou svoju "moc" nad druhymi a "zvacsit svoju malost".

Zivot na zemi je kratky a nema zmysel ho zmarnit ani zbytocne trpiet.

dpk1

tipsy...najvyssi cas byt uprimna nie len voci sebe, ale aj parterovi a porozpravat mu, ako si vedome a systematicky a rafinovane podyebavala poziciu jeho byvalej, ked boli spolu. nie kvoli svojmu pocitu zachrany nejakdj karmy...ale kvoly nemu.

drzim palce.

dpk1

anjelik a slecna A. : dakujem ze som si mohol precitat vase prispevky a nazory.

Obe mate pravdu. Skoda, ze nikto nema navod, ako sa naucit zit s tym uvedomenim si, ze som v minulosti pachal/a zlo...ktore sa mi navyse 10x tak vratilo. Pochopenie toho principu, ze tak je to jasne, toto vsetko mam za moje zle skutkty z minulosti...to je jedna vec. Ale naucit sa so sebou zit, to je druha...asi zrejme prave to ma byt to hlavne na tych mlynoch...nie len zniest nasledky svohich cinov, ale s nimi dozit.

Inak krestania to maju presne opacne s tym okom a zubom. Oni maju kto do teba kamenom, ty do neho chlebom. Tie oci a zuby, to skor pasuje na fanatickych islamistov.

fukushima

Maoam, JEJ sa nič nestane lebo zapredala dušu diablovi. Demonom sa zle veci nestavaju. Ale skús tie svoje skúsenosti otočiť v zmysle Všetko zle je na niečo dobré. Určite to malo svoj zmysel.

Agnes999

Hlavne sa s priatelom nehadaj, robis tu istu chybu, ako robila ona pred rokom. Bud mila, dobra, nezakazuj mu stretnut sa s nou. Nech vidi, ze to co ma doma je daleko lepsie a ze nemusi menit. Vymyslaj pre vas program, chodte na vylet, bavte sa, urob mu dobru veceru pri svieckach a pod. Mas potom ovela vacsie sance, ze sa rozhodne pre teba, lebo s nou mal kedysi problemy a moze sa obavat, ze ak by sa s nou dal dokopy, skor ci neskor sa tie problemy vratia. Samozrejme nie je to 100%-ne ze ak sa budes takto chovat ze ta urcite neopusti, ale mas urcite velku sancu.