Božie mlyny melú pomaly, ale isto...

Príspevok v téme: Božie mlyny melú pomaly, ale isto...
tipsy

Začnem trochu v minulosti. Pred pár rokmi ma môj vtedajší partner zoznámil s jeho kolegom. Zapáčil sa mi, bol sympatický, pekný, pozorný a veľmi pekný. Muž, akých je teraz málo. V kútiku duše som závidela jeho partnerke. Bolo vidieť, že ju veľmi miluje a zniesol by jej modré z neba. No mala som svojho partnera a on oči len pre svoju drahú. Občas sme sa stretávali na rôznych akciách ako páriky. S dotyčným kamarátom sme si vždy mali čo povedať, neskôr sme si začali písať na FB, časom volať. Zveril sa mi, že majú vo vzťahu vážne problémy. Ja som to s priateľom nemala tiež ružové. Namiesto toho, aby som sa mu snažila pomôcť a taktiež zachrániť svoj vzťah, začala som rôznymi špinavosťami huckať dotyčného proti jeho priateľke. Síce aj ona mala pekne na rováši, ale ja som každú situáciu prekrútila tak, aby z nej ona vyšla najhoršie. Postupom času sme sa začali aj inkognito stretávať a mne sa podarilo dokonale ho nainfikovať mojou zlobou voči dotyčnej a nakoniec sa s ňou rozišiel. Ja som ukončila vzťah s bývalým a dali sme sa dokopy. Vtedy mi jeho bývalá napísala, že ona si počká a vráti mi to aj s úrokmi. A vydržala. Rok ho nekontaktovala a pokiaľ viem ani on ju. Pracovala na sebe, skončila Vš, našla si super job, schudla nenormálne veľa a potom sa vrátila. Veľkým štýlom. Pracuje u nás v podniku, len o pár kancelárií vyššie. Najhoršie je, že tú svoju pretvárku zvláda dokonale a všetkých okolo znova zaslepila. Vrátane môjho priateľa, ktorý robí všetko možné aj nemožné aby s ňou mohol aspon v práci tráviť čo najviac času a ja pomaly ale isto pociťujem, že jeho city k nej buď nikdy nezhasli, alebo vsplanuli a ešte intenzívnejšie. Doma sa len hádame a v práci trávi všetok čas. samozrejme, keď je tam ona. Rozprávať sa o tom nechce, tvrdí, že je teraz jeho kolegyňa a nič viac. Vraj miluje len mňa a k nej cíti len priateľstvo, čo je predsa samozrejmé potom čo spolu prežili. Mám pocit, že sa mi vracia, to čo som urobila ja jej. Neviem ako ďalej, ako zachrániť náš vzťah. Predtým som boj o neho vyhrala, lenže vtedy bola úplne iná. Obávam sa, že je to vopred prehratý súboj a osud mi vráti, to čo som ja urobila jej. Prosím o radu...Ďakujem

nefinka

mila tipsy, uprimne verim, ze v tvojom pripade bude platit, ze bozie mlyny melu pomaly, ale isto. z duse neznasam takéto zakerne osoby..

anjelik*

Slečna A., jasné, že mi rozumieš, veď píšeme obe to isté. Len zase netreba sa hrať so slovíčkami, že som napísala to, čo som napísala a že to nikto nenapísal. Len som šla vo svojich úvahách kúsok ďalej...iba som vyjadrila svoj postoj a názor a snáď to nebolo až tak veľmi mimo tému. :o)
Ja som ale zase desný skeptik na ľudské predstavy vysielania lásky a vysielania zla. Ľudia sú podľa mňa tak slabučké duchovné bytosti, že vravieť o nejakom vysielaní je prinajmenšom zábavné. :o))) Ale zase súhlasím s tým, že radšej nech myslia a *vysielajú* dobro, ako by mali vymýšľať s nejakými urieknutiami a posadnutiami. ;o))

iskierka

v okolí mám zopár ľudí, ktorých sa aj tie božie mlyny boja :)
ak sa tvoj chlap rozhodne zostat s tebou, mas vyhrane, no uz toto tvoje vnutorne zozieranie je takou mensou formou trestu pre teba, a podla mna pochybnosti budes mat este pekne dlho, tak si ich uzi, mozno si ich zaslusiz:) :P ale aspon mini pozitivum, ze si uvedomujes co si povyvadzala, len co z toho vsak :)

Slecna A.

anjelik, fajn, rozumiem co pises. Nechapem sice, kde si precitala, ze sa tu vsetci riadime "krestanskym" oko za oko, zub za zub...Len a len skusenosti ludi hovoria, ze ked niekto urobi nieco zle, moze ho podobne postihnut v buducnosti. Pretoze ked vysles lasku, pride laska spat...ked vysles zle, pride zle. A to nie je spravodlivost, ani to nie je nic krestasnke, ani nic take, coby som si ja teraz vymyslela...To sa deje okolo nas, len kazdy mame na to ine pomenovanie.
A posledna vec, nikto(aspon co som si citala) Tipsy nenazval chuderou :)

anjelik*

Slečna A., ja už z princípu odmietam tzv. hony na čarodejnice. Ja Tipsy neľutujem, napísala som to, čo ty , len inými slovami. Že sa má nad sebou zamyslieť, ale nesúhlasím s tým, čo ty nazývaš spravodlivosť. Je mi proti srsti to známe kresťanské Oko za oko, zub za zub. Skutky ľudí sú zapríčinené slabosťou, nie silou. A ja nikdy nebudem odsudzovať slabého tvora, ktorý sa nezmôže na nič šľachetné a statočné, proste na to nemá. Tak ako má byť za to trestaný?? Ona sama sa za to potrestá najviac, ak nezmení svoje myslenie a konanie, na to netreba kopec skvelých príspevkov na fóre, aká že je len chudera. ;o)

Pomaranč, ty si asi nielen kyslý, ale aj spadnutý a z riadnej výšky. :o))) Ani nevieš, ako veľmi sa mýliš, keď si myslíš, že sú všetky ženy kyslé a že zosladnú len tým, že sa naleješ vínom. :oP

pomaranc99

@anjelik* oooo :D kysle ste skor vy v urcitych partiach :) ale ak si clovek da poharik vinka tak ste sladucke :) mozes popisat aj o sebe ty mandarinka :)

Slecna A.

anjelik, pises pekne veci, ale zivot sa neda zit podla ziadnej sablony, ani podla takej, ako pises ty. Ja napriklad tak isto chapem, v akej situacii sa ocitla tipsy, ale stojim si za svojim nazorom, ze mala na vyber. Bud urobi nieco zle, ziska vztah a moze sa jej to v buducnosti vratit, alebo prestane skodit ludom okolo seba, zmieri sa s tym, ze toho daneho chlapa nema a najde si plnohodnotny vztah, pri ktorom nebude musiet niekomu ublizit. Na vyber ma clovek vzdy. Netvrdim, ze sa touto situaciou nikam nepohla, prave naopak. Naucilo ju to mnohemu, zas je o nieco ina, ako bola pred touto situaciou. Ale clovek ako napriklad Maoam (prepac, ze sa odvolavam prave na teba, ale si dobry priklad ;)), ktory zazil nieco zle, co malo na jej zivot velky dopad, si istotne nedokaze povedat "nevadi, ide sa dalej". Nehovorim, ze musime v sebe drzat strach, hnev a zlobu...to nie, ale clovek, co zazil nieco taketo, tuzi po istej spravodlivosti...
Vsetko sa nam v zivote vrati. Ako dobre, tak aj zle...Kazda myslienka vyslana do vesmiru sa stava skutocnostou. Nikto Tipsy nepraje zle, ale kam by sa dostala, keby sme ju lutovali? Nikam...

anjelik*

Jasne, len o čom by to malo tak byť? O Mandarínke?...i keď na môj vkus si nejaký kyslý pomaranč a ja uprednostňujem skôr sladké. ;o))