Krivé nohy

Príspevok v téme: Krivé nohy
Lucka1234

Dobrý deň, prosím poradte mi aké mám nosiť topánky, hlavne teraz v zime a taktiež ako nosiť nohavice, keď mám chudé nohy a mám ich do O? Lýtka nemám skoro vôbec a keď si chcem kúpiť čižmy tak mi všetky dostávajú lebo sú mi veľké. Taktiež sa mi veľmi páčia legíny ale tiež sa ich neodvážim kúpiť pretože v nich vyniknú moje chudú krivé nohy. Jednoducho všetko čo sa mi páči si nemôžem kúpiť lebo si to hanbím obliecť, pretože mám pociť že sa mi všetci pozerajú no nohy. Existuje nejaký lekársky zákrok ktorý by mi stým pomohol? Ďakujem

tvet

a myslim ze aspon pre zaciatok by bolo dobre to cvicit s odbornikom lebo ten to cloveka predsa len nauci spravne a mas istotu ze to nerobis nejako zle........tu je nieco z toho clanku: Rovně rostoucí nohy prostě nemusí být darem do kolébky, občas stojí úsilí, ale vyplatí se: „Některé cviky Ludmily Mojžíšové či Spiraldynamik pomáhají k řešení potíží s nohama. Pohled Dornovy metody, se kterou pracuji, je takový, že většina problémů vychází z kyčlí. Hlavice kyčelního kloubu není správně usazena v jamce a tato pozice se pak promítá do celé dolní končetiny. Vycentrováním hlavice kloubu se noha narovnává,“ nastiňuje možnosti nápravy Aleš Dobšák-Kling. Česká škola Dornovy metody Plus pak vyvinula unikátní cvičení na usazení hlavice kloubu tak, že se prý dějí téměř zázraky na počkání. „Ovšem častěji je nutné mít dost trpělivosti a vytrvalosti a na výsledek si počkat,“ varuje před přehnaným očekáváním dorn-terapeut.

Příběhy z praxe Aleše Dobšáka-Klinga:
„Žena, 45 let, přišla s bolestmi v bederní oblasti. Typická hyperlordóza s propadlinou v bedrech a zadek à la Ferda Mravenec.“ Bez urážek, jen pro dokreslení, jedná se o stoj a chůzi s vystrčeným pozadím. „To byl její hlavní problém. Zde bylo nutné po dornovsku správně usadit klouby a srovnat páteř. V tuto chvíli se mohly nožky začít rovnat. Protože kosti a svaly tvoří neoddělitelnou jednotu, po vycentrování kloubů jsem pracoval na svalovém aparátu SM Systémem, aby se správné držení pánve fixovalo a vytvořily se tak nové návyky zapojování svalů. Každý, kdo má nohy do X, bez výjimky, má ochablé například hýžďové svaly a na těch je to pěkně vidět.“ Proto se pánev neustále překlápí dopředu, zadek je vystrčený a nohy se stáčí do X. Této paní se iksky srovnaly jakoby mimochodem, a to do druhého dne. „Všimla si pouze, že chodí jinak a má rovné nohy.“

„Zato mladík, 22 let, s nohama do O, ale opravdu tak, že by tam proběhl středně vzrostlý buvol, si musel rovné nohy vybojovat. Jednak cviky na centraci kyčelních kloubů a kolen a dále cvičením na vyrovnání dysbalance v pánvi, zapojováním svalů ochablých a přetížených. Po měsíci byla vidět malá změna, po čtyřech se dalo soudit zlepšení o 50 %. Pak jsem ho bohužel už neviděl, patrně mou pomoc již nepotřeboval.“

tvet

co presne si nasla su to nejake cviky alebo co, ja som citala ze co sa tyka krivych noh tak nejde o to ze by boli tie nohy krive lenze klby v kolenach alebo v bedrove klby su zle usadene alebo ako to povedat. ved ked sedis tak si skus dat nohy k sebe a uvidis ze su v podstate rovne ale problem je v kolene, citala som ze na toto by mohla pomoct dornova metoda vraj su to nejake cviky pomocou ktorych sa klby setrne napravia do spravnej polohy a tym by sa v podstate mohli nohy vyrovnat ale myslim si ze aby sa dosiahol vysledok bolo by treba niekolko mesiacov cvicit

Hearth

Ahojte baby...tie ktoré mate problém s krivými nohami, uz ci do X alebo do O ...ozvite sa mi na mail hearth7@zoznam.sk ...nasla som na jednej zahranicnej stránke nieco, co by "nám" mohlo pomoct, podotýkam bez akejkoľvek bolesti ci operácie...Len neviem ako to zohnat, potrebujem sa spojit s viacerymi babami s tymto problemom aby sme si navzajom pomohli ;)

kv

no neviem skusit to mozes. som to ale nedopozerala strasne je to dlhe. cakala som daku blbost bo oni vymyslaju chobotiny stale a tam take cvicenie :)
inak ked mas z tych noh komplexy odid do usa, tu maju tak krive nohy ludia ze uz ja som oci otvarala ze to co jee

PsychoPrincess

Ja som dosť vysoká a chudučká, no nerobí mi problém nosiť úzke gate... ak má niekto problém s mojimi nohami, nech si ho má, nemám dôvod, aby ma zaujímali hlúpe názory od hlúpych ľudí :D nosím to, v čom sa cítim fajn... a čo sa čižiem týka - ja som náhodou natrafila na čižmy na šnurovanie, ktoré mi sedia ako uliate :).

Slecna A.

podobnym problemom som sa trapila ked som bola v puberte...Moje nohy mi pripadali najhorsie na svete, hovorila som si, ze nevyzeram s nimi ako zena, ale ako muz. Netrvalo to vsak dlho, lebo som sa odmietala kvoli tomu skryvat (napriklad nenosit sukne a podobne) a zacala som uz vtedy hrdo nozky ukazovat ci uz vo vysokych opatkoch a sukni, alebo v leginach. A ked som sa pytala mojho okolia, ci v tom nahodou nemam prilis krive nohy, kazdy sa len na mna pozrel ako na blazna, vraj si nikdy nic nevsimli :)
Mozno ze mas naozaj trosku krivsie nozky, ale naozaj si z toho nic nerob. Ludia okolo teba to vobec neriesia...Neries to preto ani ty. Daj si pokojne, co len chces, nehanbi sa za seba. Na tvoje lytka existuju spravne cizmy, len musis hladat...

tomyum1

Ahoj Lucka, z krivych noh si nic nerob, bud rada, ze si chuda. Krive nohy maju aj modelky, pozri na Kate Moss! Ta to nijak neriesi... Krive nohy mam aj ja (podla mna) a cim som starsia, tym menej to riesim. Myslim, ze sa s tym neda robit nic, mozno troaku by pomohlo cvicit lytka aby sa vytvorila svalova hmota, ale aj trener v posilke mi povedal, ze to ide tazko. Existuju aj lytkove implantaty a dokonca esthetic ich ma aj v ponuke, nepoznam vsak nikoho a ani som nepocula o tom ze by ich niekto mal. Skus zavolat do esthetic. kludne si daj leginy - daj si k nim cizmy tesne nad kolena, ked budu cizmy z jemnejsej koze sa trosku nariasia a lytka sa budu tvarit ze nejake su :-) Nohavice/dziny si kup uzky rovny strih. Drzim palec!!!