Priatel cekuju byvalu priatelku na fb

Príspevok v téme: Priatel cekuju byvalu priatelku na fb
Radulllik

Ahojte...Chcela by som sa opytat, pretoze si sama neviem rady..Mam 28rokov, zijem v zahranici aj s priatelom..dali sme sa do kopy pred 2rok. ked ho nechala byvala priatelka..moj priatel mi nikdy nepovedal, ze ma miluje..vela krat ospevoval iba ju..prvych 8mesiacov..potom to utichlo...ale prisla som na to, ze priatel chodi pozerat fotky byvalej na facebook..tak raz do tyzdna si ju stale pozrie...lepsie povedane cekuje ju..ked som mu to povedala, ta ma vysmial, ze som ziarliva a na hlavu..ze on sa pozera na vsetky svoje byvale. ale to klamal, pozera iba na nu..dost sa ma to dotklo..kazdy mame za sebou nejaku minulost, nieco na co nezabudneme...bolo co bolo...ale aby ju chodil pozerat?viem, ze bol do nej strasne zamilovany a ona ho iba vucucala z penazi a odkopla...ale zeby stale na nu nemohol zabudnut? preco to robi? dakujem vsetkym ktori odpisu...velka vdaka

pomaranc99

@ancita tak si baba a predpokladal som, ze mas svoj nazor. mozes sa dostat do takej situacie, ze mas s niekym vztah, ale po case tvoje city k danemu cloveku opadnu. co mu potom dopovies ked ti povie, ze ta miluje a ty to tak necitis, ale nechces ukoncit vztah, lebo daneho cloveka mas rada. zaujima ma tvoj sposob myslenia.

ancita

suhlasim s tebou pomaranc99,ze clovek moze mysliet na co/koho chce a je to jeho osobna vec. Myslim, ze si ma nepochopil spravne: Samozrejme, ze aj ja si pospominam na pekne casy s byvalymi, obzriem za pohladnym jedincom. Na tom samozrejme nic nie, je to normalne, robime to (zrejme) vsetci. ALE, OPAKUJEM este raz: Problem nastane vtedy, ak myslienky a predstavy o niekom inom zacnu negativne ovplyvnovat vztah. Tu uz potom nejde o nevinne spominanie, ci predstavy, pretoze to druhemu ublizuje. A ta jeho byvala ho sice odkopla, a zrejme uz z toho naozaj nic nebude, ale tu o to nejde. Ide v prvom rade o to, co citi ON. Lebo ON je teraz vo vztahu s Radulllik a On je moze (nemusi) svojim pocinanim ublizit. Preto radim zamerat sa na spravanie partnera.

A tej tvojej otazke nerozumiem, nejde tu predsa o mna, radime Radulllik. V prvom rade by som urcite nesla do vztahu s muzom, ktoreho nemilujem. Tolko k tomu.

pomaranc99

@ancita clovek moze mysliet na co chce a je to kazdeho osobna vec. ty takisto ked mas vztah nemyslis len na svojho partnera, ale aj na inych ludi. nezijeme na pustom ostrove len dvaja, ale v spolocnosti. ona ked ho raz odkopla tak medzi nimi uz nic nebude. odpoved na otazku Radulllik preco to robi je, ze stale citi bolest z toho rozchodu.

no a ancita co by si povedala muzovi ty, ak by ti povedal, ze ta miluje, mala by si s nim vztah, ale nemilovala by si ho tak ako on teba? aka by bola tvoja odpoved na: "milujem ta" ?

ancita

pomaranc99, ako si mozes byt taky isty, ze nie? Ja som ani nepovedala, ze ano, len som chcela vyvratit tvoju teoriu, ze problem nastane az vtedy, ak sa dvaja zacnu fyzicky stykat, ci inak komunikovat.

Naznacujem len, ze ked ma partner raz do tyzdna pristihne ako si pozeram byvaleho fotky, tak to nenamena, ze to nerobim aj castejsie, resp. ze nanho nemyslim castejsie. Nikto tomu druhemu do hlavy nevidi.
Prave preto radim slecne, nech si vsima predovsetkym spravanie partnera voci sebe. Ak je laskavy, tak je to v poriadku, zrejme ide len o nevinny zaujem (ako sa dotycna ma, co robi) a ziarlivostne vystupy urcite nie su na mieste. Ale ak je aj divny, vyhybavy, tak zrejme to bude dost velky problem.

pomaranc99

preboha ancita, ved povedala, ze si pozrie akurat jej nove fotky 1x do tyzdna...to neznamena, ze na nu mysli 24/7

@Radulllik ako si prisla na to, ze si pozera jej foto? co ti povie, ked mu ty povies: "milujem ta" ?

ancita

aj mna by to urcite mrzelo a nesuhlasim s vyjadrenim pomaranca99, ze je dovod na ziarlenie, az ked sa partner s niekym fyzicky styka. Staci, ze dotycny cely cas mysli na niekoho ineho a hned sa to vo vztahu negativne odrazi. Viem o com hovorim, nielen zo svojej skusenosti, ale aj zo skusenosti mne blizkych ludi. Na druhej strane je pochopitelne, ze ak niekto s niekym ukoncil silny vztah, tak si nanho este nejaky ten cas iste bude casto spominat.
Co sa tyka tvojho problemu-podla mna treba dat tomu este cas, snazit sa upokojit a byt trpezliva. Treba si vsimat, ako sa partner casom chova. Ak je inak tvoj frajer v pohode, t.j. pozorny, snazi sa byt oporou a lasku ti dava najavo, tak si myslim, ze nie je dovod na paniku a ziarlivostne vystupy. Ale ak by si unho spozorovala apatiu, vyhybanie sa rozhovorom o vztahu, nezaujem, caste bdele snenie a nevrlost, tak asi to nevesti nic dobreho a zvazila by som perspektivitu takehoto vztahu.

biela mačka

No a? To robím aj ja, že si kukám bývalého a každý raz sa usvedčujem o tom, aký je to chuj. A som rada, že konečne s ním nemusím tráviť voľný čas.
Tie jeho názory čítať ... chorý mozog.

otazka1

neviem no, aj mne by to asi vadilo...resp by ma to mrzelo, tu nejde o ziarlivost ale ak jej nevyznava lasku a o hentu sa zaujima tak akoby stale caka ze sa nieco stane a bude volna cesta k nej ex, neviem take mi to pride...a mozno nie:)

pomaranc99

a robi nieco ine okrem toho, ze si pozera jej fotky? co je na tom? ak by sa s nou stretaval alebo nieco tak to by bolo ine, ale toto je len tvoja bezdovodna ziarlivost...a to mas 28 rokov? :D