Čistila som si usi a asi mi tam ostala odpadnuta vaticka

megan005

mame sa stalo to isté, vytiahla to pinzetou tak to skús. Ak ti to nepôjde tak chod ku doktorovi, lebo po pár dnoch ta to môže začať fest bolieť aby sa ti neurobil zápal

luciano

Nechápem, prečo si strkáte rôzne čistiace paličky do uší. Uši sa čistia samé tým, že ucho vylučuje voskový maz. Tento maz sa zhromažďuje v ušnici a tam ho treba čistiť, nie vo vnútri.

Monitaaa

V ziadnom pripade si to nevyberaj sama, pretoze si to len zatlačiš a uz ti pomoze len lekar a aj ten s tym moze mat problem. Popros niekoho doma, ten ti to s pinzetou vyberie

špilka

mne v takej situácii viackrát pomohlo, že som si odlomila kúsok špilky a to tak, aby koniec nebol rovný a ňou som sa otáčavým pohybom opatrne približovala k vate v uchu (netlačiť). Ak sa kúsok z vaty zachytí na konci špilky, dá sa potom celá vata vytiahnuť. Ak to nepôjde, tak choď k lekárovi.

llek

asi by bolo lepsie ist na ORL, pozrie ti kukatkom do ucha a ak tam nieco je vyberie ti to a neporani, pripadne vyplachne.Piznetou si ty sama do ucha urcite nechod. Ak tam je nejaka utlacena vaticka, mohlo by to sposobit po nejakom case zapal a neprijemne bolesti