Došla na mňa kríza stredného veku

Príspevok v téme: Došla na mňa kríza stredného veku
biela mačka

O dva roky mám 40...A bývam stále s rodičmi a nemám deti, pritom v mojom veku majú niektoré ženy už deti, ktoré chodia na strednú školu. A plat maximálne 400 evri v čistom. Takže si pomaly hľadám niečo finančne lepšie a dúfam, že s priateľom sa mi podarí otehotnieť. Ale aj tak - mnohí zdrhli do zahraničia, ja si netrúfam, aj to ma štve, že niketo nič nerobí a má plat 2tisíc v čistom minimálne. A aj to ma hnevá, že na FB sú povrchné vzťahy - bývalá spolužiačka mi síce dá komentár k statusu, ale keď sa jej opýtam, kedy sa stretneme, tak nikdy nemá čas. A tak ďalej...

arriva

A preco sa tak urputne fixujes na to že musíš mať priateľa ? O chvíľu ho omrzis, dôjdu vám témy. Nemáš žiadne koníčky. Celý cas si zháňala partnera? Nič iné si nerobila? Len kvôli tomu žiješ? Myslis že ked dosiahnes scenár manžel-byt- dieťa, už budeš šťastná? Nie, tak to nefunguje. Skús byť šťastná tu a teraz. A s priateľom nemusíš byť stále, omrzis ho. Nájdi si koníčky, alebo ešte lepšie, studuj, maj druhú prácu.

biela mačka

posledných dvadsať rokov...10rokov som zhánala partnera, 10 rokov som trpela s chumajom, ktorý ma psychicky týral a teraz mám priateľa - tak ako by som stíhala tri zamestnania aj jeho?

arriva

Cica, ty s tvojím tempom dieťa už nestihnes. Riesis problémy 25 ročnej, toto nie je kríza stredného veku. S bývaním a nízkym platom máme problémy všetci, len mi povedz, čo si robila posledných dvadsať rokov že ťa napadlo až teraz že malo zarobís, nič neusetris a nemáš na vlastne bývanie. Tak sa rekvalifikuj, deti nemáš, máš more času, môžeš mať aj dve tri prace.

Iveta Michael

Ja budem mať tiež toľko..ale cítim sa stále rovnako - ako uprostred puberty:) a pravdupovediac...tiež mám toho života tu v tom ,,Matrixe,,dosť ale zvažujem odchod..treba to skúsiť - potvrdil mi to aj kamarát na FB - lieta sem z U.K.sporadicky a ten mi povedal že odišiel do Anglicka z 300 Eurami a ani nevedel kde bude spať:)
A prežil to a celkom dobre aj pochodil..chápem však Tvoje pocity,ale nepripúšťaj si ich moc k srdcu..ak chceš otehotnieť tak na to ,,zabudni,,a vtedy sa to stane:)to vieš ten stres,vypätie a vôbec..no a vzťahy medzi ľuďmi sú chladnejšie ako kedykoľvek predtým,to Ti verím..ale nepoddávaj sa tomu - venuj sa teda viac sebe a svojmu priateľovi,prípadne skúste na čas vypadnúť do zahraničia obaja,ak bude súhlasiť:)drž sa!

Lulita

ešte že existuju dokonali ludia s dokonalými zovotmi :p ktorí z cisteho osvietenia navstivili tuto stranku, lebo ziadny problem nemaju :p

hriesny kon

Nehnevajte sa na mna, ale stazujete sa sami na seba, viem ze zivot nie je lahky, ale pokial clovek nic nerobi pre svoj lepsi zivot, nic mu z neba nespadne, asi vam to tak vyhovuje tak sa s tym bud zmierte alebo to zmente, a vyhovorky typu priatel nema odvahu ist do zahranicia za lepsim, manzelovi sa nechce lebo tu ma pivnych kamaratov atd atd s takymto pristupom to dotiahnete viete kam, pekny vecer =)

tonyyy44

Mas 38 a nazory a postoj ako 17 rocna pubertacka, ktora este nevie co chce. Ani sa necudujem, ze stale byvas s rodicmi a zarabas smiesnych 400 eur. S takymto pristupom aj ostanes tam kde si....

dobra vila

Toto by som nenazvala vyslovene krizou stredneho veku... Mimochodom, to, ze ti kamaratka napise komentar k statusu, ale nevie sa stretnut moze byt aj v tom, ze kedze je tvoja rovesnicka, je zaneprazdna, ma deti a maka vo svojom byte... Dnesna doba je zhon a ja sama, ked mam cas, tak chcem byt so svojimi najblizsimi a na priatelov mam coraz menej casu, a to nemam ani 30.
Otazka platu nas trapi viacerych, ale je super, ze mas v sebe motivaciu a pracujes na tom, aby sa prihodilo nieco lepsie. Ked som to citala, zo zaciatku som myslela, ze priatela mat nebudes, kedze zijes s rodicmi, ale to je super ze mas polovicku...preco nezijete spolu? Lebo v 40-tke zit s rodicmi je veru velmi cudne, ale tak ked vam je to najlepsie, preco nie...
Ja len...nemusis zufat, preco...pracu mas, priatela mas, akurat to byvanie mi pride nedomyslene, ale porieste to, ak mate vazny vztah...Dietatko uz veru v tom veku malo byt, ale ak sa chcete pokusat, tak nepokusat kvoli veku by bola hlupost, tak zabudni na to, ze mas 40! Ak chces dobre zarabat, tak to zahranicie skuste, aj ked neviem kto ma plat 2 000 eur v cistom a nemaka :)). Okrem nasich politikov :). Vacsina ludi makaju ako kone.

Lulita

ja mam 30 a to som niekde citala, ze v tom veku je clovke na tom najlepsie, financne aj celkovo, pravda je taka, ze zijeme z ruky do ust, vsetko id ena hypoteku, ale tak mame sa radi a mame dieťa, ostatne stale trosku naivne verim, ze sa zlepsi, keby mal moj muz vacsiu odvahu hned by som zdrhla do zahranicia, ale sama nemozem