Zápcha

Príspevok v téme: Zápcha
utrápená

mám strašný nepríjemný problém s nepravidelnou stolicou a následnou zápchou. Na WC chodím približne raz za týždeň a necítim sa dobre. cítim sa plná nafúknutá a najhoršie je že mi potom skoro netrávi. akoby to vo mne stálo a ja neviem čo robiť. teplá vods ráno nepomáha, skúšala som čaje /zo senného listu/ ale to je otras, lebo je to jednorazové preháňadlo a črevá si odvyknú pracovať. Prosím poraďte mi niečo, vôbec necítim hlad aj keď celý deň nejem, je mi ťažko, potrebujem pravidelnú stolicu. Dá sa pribrať zo zápchy?lebo ja už sa cítim tak, že som aspoň 3kg pribrala. Hodila by sa očistná kúra ? Dakujem

jaskova

@erila aha, tak na to si hned prisla, ked si skusila vysadit a ine ta nic nezapekalo..no ja mavam zapchy pravidelne a to ani mak vobec nejedavam, kedze ho nemam rada:-( uz fakt neviem co robit:-( no pockam, pokial mi jozefina odpise a potom si mozno vyskusat kupit ten produkt..

syliwiana

!Jozefinana! Ty vyzeras tak mudro! Mozem sa ta spytat aj ja nejake informacie ohladne toho produktu? Dlho uz trpim zapchami a neviem si s nimi poradit:-/ No mam trochu aj crevne problemy a preto by som chcela vediet, ci ho mozem aj napriek tazkostiam uzivat? Alebo je potrebne sa s doktorom o tom poradit?

Erila

Jaskova no mne to pomohlo. Ale ja som väčšinou zápchy mávala len vtedy, keď som jedla mak, ako napr. makové koláčiky alebo cestoviny. Tých som sa zdala (čo bolo ťažké)ale odvtedy to je už fajn!

jaskova

@erila fakt ti pomohlo len to, ze si sa zacala zdravsie stravovat?..co si napr. zacala jedavat, alebo co si zmenila vo svojej strave?
@jozefinana co je to vlastne za prasok, ten f.x.passage sl?

darkina

JOZEFINA: Super, presne toto som chcela vedieť! Keďže som sa to nikde nevedela dočítať:-/ Tak už si to konečne môžem smelo objednať, vďaka ešte raz za všetko!

jozefinana

Darkina!Mozes ho pit aj dlhsie obdobie ale odporuca sa tak najviac 4-6 tyzdnov a potom prerusit uzivanie aspon na dobu 2-3 tyzdne.Malo by sa ti po tejto dobe uzivania ulavit.Ak budu stale pretrvavat problemy so zapchou,treba si prasok znovu nasadit po tej prestavke

darkina

JOZEFINA: Ďakujem zatiaľ za tieto informácie. Pozerala som si tento produkt aj na internete, len nevšimla som si, že ako dlho sa má užívať? On sa má stále piť alebo iba vtedy, keď má človek tieto ťažkosti?

jozefinana

Darkina!Je to vlastne magneziovy prasok s pomarancovou prichutou,ktory obsahuje siran horecnaty a ten napomaha pri zapche.Da sa povedat,ze ide o laxativum.Tento prasok obsahuje dost velke mnozstvo sucheho siranu horecnateho.Neviem,co chces este vediet.Pytaj sa ak chces

Erila

Ako tak sledujem, tak zápcha trápi čoraz viacej ľudí:-/:-/ Ľudia, treba sa vyvážene stravovať, jesť dostatok vlákniny, zeleniny, ovocia a všetkého aby ste nemávali zápchy. Taktiež som s tým mávala problémy, ale odkedy si dávam pozor na to čo jem, tak je to super!