Kamarátka na chudnutie

Helus

Ahojte musketierky,konecne som sa sem dostala.
Maoam super si to napisala.Ja dneska rano 2 banany,teraz velike jablko,a caj+ voda+ kava.Obed ryza+ opecene kuracie maso+ ladovy salat.Veceru by som si dala cottage,ale nemozem nic mliecne.Mam doma syr PIERKO vyskusam je to tvrdy syr,vyskusam ako bude moje telo reagovat po roku vynechania mliecnych.Gastrac povedal,ze treba pomalicky vyskusat zaradovat do jedalnicka.Muka mi nerobi problem,nepouzivam,len sem tam si zvyknem upiect zelme z bezlepkovej muky.Palacinky,a kolace doma nepeciem,takze ziadne nastrahy necakaju na mna.Baby prajem vam pekny dnicek,a drzme sa.

odpovedam

Na celulitidu neexistuju specificke cviky, ide o percento telesneho tuku, cize treba palit tuk (beh, korcule, bicykel, pokojne aj orbitrek) a znizit prijem sacharidov do 100g na den.

lekno09

odpovedám,
prosim ta a orbotrek je dobry na celulitidu??alebo aké cviky su dobre,aby zmizla,alebo sa zmiernila???

kilecko

Maoam ,ete raz som si precitala tvoje dobre mienene rady .Takze ryzu ano a zemiaky na pare tiez to zvladnem aj v mensom mnozstve to jest no cestovinka to je ine a knedle sa vzdam uplne z tou nemam problem .Chleb len celozrny v malom mnozstve to zvladnem ,parkov sa tiez vzdam to len teraz bolo na vikend nakupene ako by mala vojna prist .Sladkosti nemusim mat doprajem si na velku noc 2kusy kolacikov a na slane tycinky a oriesky a ostatne blboviny to tiez nemusim ,solim velmi malo a pitny rezim som si myslim tiez vylepsila ved ja som kedysi vypila tak 2dcl vody a teraz najmenej 2 litre ,ale som sa naucila chlastat a kavicku tu pijem bez cukru a mlieka no neni to ono bez mlieka ,ale zvykla som si.A inac v sobotu sme opekali a zrazu som zacala studovat etiketu kolko ta klobasa obsahuje maska a bolo tam vyse 80 percent tak som sa potesila .

No ,ale som sa rozpisala a dievcata napiste ,ako to ide Vam ,som zvedava pridajte sa to fitko je fakt super mnohe zeny si myslia ,ze su uz na to stare ,alebo sa tam hambia ist ,ale co je to pre ludi aspon sa budu bat pribrat ked ma tam vidia z tymi pneumatikami ,ale ja to prezujem hi hi sice neskor ,ale urcite.

odpovedam

Ako som pisala, nekombinuj kardio (beziaci pas, bicykel) s cvicenim v jeden den. Jedno pali tuk a sval, druhe buduje sval. neguje sa to. Daj si len pred cvicenim na 5 min pas - ale to len na prekrvenie. Snaz sa docvicit vzdy do hodiny, takisto aj pas max. hodku.

Co sa tyka stravovania, tak treba jest dostatok. Obmedzovanie sa v mnozstve jedla ma efekt len na zaciatku, no neskor sposobi jojo efekt. Navyse, svalova hmota nebude rast, ak budes mat v strave malo tukov a malo bielkovin. Tukov sa neboj, mas z nich viac energie nez zo sacharidov, ale tuky navyse nedvihaju inzulin v krvi. Samozrejme, mam na mysli dobre tuky - avokado, olejnate semena, orechy a oleje z nich, pripadne este ryby a rybi tuk. Takisto fajn vecickou je klasicke domace maslo.

Olivovy olej nie je urceny na vyprazanie. Zohrievanim sa tuky menia na transtuky, zle tuky. Vynimkou je napr. hroznovy olej, sezamovy olej, ja osobne vyprazam na kokosovom.

Zemiakov a ryze sa vzdat nemusis, len si ich davaj menej, s dostatocnou porciou zeleniny. Nepriatelom je sacharid, nie tuk. To je len jeden mytus, ktory sa siri, lenze nepravom.

Pridaj do stravy viac bielkovin - cottage cheese, neudene syry ci parenicu, tvarohy, zakysanky, ryby atd.

kilecko

Ale ste ma zahltili informaciami som rada dakujem Vam.

No do toho segedinu som presne capla aj smotanu ja to totiz varim aj pre manzela a druhu dceru .

A mate pravdu stravu si idem upavit a poriadne bola som zvyknuta na 90 dnovku ,ale skusim sa stravovat len chude masko a kopec zeleniny na rano si dam ovocie ,ked som ho jedavala predtym nemala som chut na sladke a pecivo no budem jest ten toustovy celozrnny chlebik aj to pomenej .

Ale uplne bez ryze a zemiakov na pare a cestovin tie napriklad zo spenatovou omackou a vajickom tiez nie ,ved ja viem ,ze chcem schudnut a treba pre to nieco spravit ,ale vzdat sa toho do smrti jaaaaaj.....to asi nedokazem.

Ja som myslela ,ze z mierou by som mohla vsetko sice jasne ,ze nieco obmedzim nebudem jest sladkosti ,ani chleba ak tak krajec na den vela zeleniny a ovocie len doobeda a nie smazene ,ale viac len biele masko na olivovom oleji to viem ,ze to zvladnem a ked pridam to cvicenie tak ak aj nepojdem z vahou dole urcite si vyformujem postavu.Dnes som bola po ranajkach si hned rano zacvicit potom rychlo navarila ,ale segedin spravil manzel ja len domacu knedlu a hned po obede som isla na zahradku pesi tam aj spat to mam 1,5 hodiny .Tak mne sa to zda celkom slusny zaciatok ,ale jasne ,ze je co vylepsovat.

Cvicenie zacinam na pase beziacom 15 az 20 minut ,potom brusko ,stehna ,ruky a zas trosku brusko a zas na beziacom pase som tam tak 1 hodinu az 75minut.Zatial to zvladam a nemam ani svalovicu citim telo ,ale uplne v pohode ,bavi ma to a mam z toho dobry pocit a ta pernamentka je super musim tam chodit a stravovat sa tak striedmo potom by sa mi tazko cvicilo a ked som uz doma sa tiez neprejedam som si vedoma ked uz cvicim tak sa uz potom neprejedam.

No dufam ,ze budem mat vysledok zacinam na vahe 72kg a staci mi schudnut na 67kg to som mala minuly rok a vtedy som zacinala z vahy 83kg.

Inac k tomu vareniu no ja neviem ci mi az tak ublizi spravit zatrepok ,alebo zasmazku z 2 lyzic hladkej muky ,ved to nejem len ja ja sa z tym rozdelim z celou rodinou ,viem kamoska ,ked varila segedin a mala delenu stravu tak ona si to odobrala pre seba a potom dala pre ostatnych zatrepok a smotanu ,ale aj tak ked tak prestala jest znova vsetko pribrala a este aj kila naviac to ja sa drzim lepsie aj ked jem povedane obrazne vsetko.

Co vy na to ,odpiste ,budem rada za vsetky nazory.

odpovedam

este k tej celulitide. posilovacimi cvikmi sa NIKDY nespaluje tuk. Cvicenim sa zvacsuje sval, pali sa sacharid. Avsak, samotny narasteny sval spaluje extra kalorie. Z toho vyplyva, ze je dobre budovat si svalovu hmotu - cim viac svalovej hmoty, tym je telesna vaha stabilnejsia. preto vysporotvane zeny mozu castejsie zhresit sladkym a nijako sa to na nich neprejavi. Na celulitidu plati to, ze zmizne, ak telesny tuk klesne pod hodnotu 15%. Takze silove cvienie je dobre na formovanie postavy, no pokial clovek nespali tuk, nema dovod zmiznut celulitida. Preto niektore sportovkyne maju svaly, ale zaroven celulitidu.

Takze dajte si 4 dni siloveho cvicenia do tyzdna (napr. 1.den nohy + zadok, 2.den hrudnik + biceps, 3.den chrbat + triceps, 4.den ramena + brucho) a zvysne 2 dni kardio, 1 den volna na regeneraciu. cvicte max. 3 dni po sebe, potom dajte kardio den. Nikdy nekombinujte v ten isty den kardio + silove cvicenie. Spomalujete hypertrofiu svalov a zbytocne si palite aj sval.

Maoam

kilecko: co sa sacharidov a priloh tyka, radsej vol zemiaky, celozrnnu ryzu, vyhybaj sa cestovinam a knedliam

pecivo z celych zrn a male mnozstvo

kym toho budes prijimat male mnozstvo a presedlas na zdravsie varianty, nebude problem, navys zeleninu v akejkolvek forme, zvykni si na cerstve salaty zeleninove s trochou olivoveho oleja, balsamico-ocot atd., okorenit, menej sol (zvysuje masivne chut na sladke)

postupne prechadzaj na iny styl stravy, nie rychlo

telo si zvyka postupne, ale isto, ked vytrvas

casom zistis, ze ovocie ti pride totalne sladke, lebo chutove pohariky si tiez zvyknu...

zmeni sa vsetko

je to dlhotrvajuca zalezitost, ja viem, ze potrebujes zhodit iba par kil, ale si zvyknuta na nezdrave potraviny a jedla, to je tvoj problem, tam je teda aj kluc

ono obcas (raz za cas) v malom mnozstve nie je problem, aj daco sladke a pod., ale nie kazdy den alebo kazdy druhy, chapes

zaklad musi tvorit to ostatne

Maoam

kilecko: s fitkom super, gratulujem, odpovedam ma pravdu, zo zaciatku urcite klad vela otazok trenerovi, nech ti aj ukazu ako spravne cvicit a mozu ti zostavit aj plan

ale kvitujem ti velmi, ze si si kupila permanentku, bude ta to nutit pravidelne tam chodit a zvyknes si casom na pravidelny pohyb, kedze chces zhodit, primarne ti treba kardio, posilovanie je druhorade (ale tiez dolezite)

no a k strave:
parky vyhod zo stravy uplne, zbytocne, nezdrave, kopa tuku a sajrajt v tom, tofu ok, namiesto bagety nieco celozrnne, ked uz, k tomu kopa zeleniny (zasyti, vela vlakniny, malo kalorii, vela vyzivnych latok, vitaminov, mineralov)

obed: veci ako knedla - prec, k segedinu si daj radsej zemiaky (varene, na pare - ovela menej kalorii a urcite nemaju taky efekt, ako biela knedla - co je zasa vec s vysokym glykemickym indexom)

na veceru ku cottage vela zeleniny, inak budes hladna

k tomu samozrejme vela vody, vela vela vela, dobre proti celulitide a na nabudenie metabolizmu, k tomu caje bez cukru, ziadne sladene veci (ani s nahradami raf. cukru)