Strach z depresívnych ľudí

anjelik*

Doubledog, tak ak je to takto, súhlasím. :o) Len opakujem , za nevhodným správaním treba vidieť slabosť a nie silu a snahu niekomu ublížiť.

doubledog

anjelik
asi som sa zle vyjadril, ja neapelujem na nikoho, aby sa len tak zfleku uzdravil.
mojim cielom bolo skor ukazat, ze ten ich tu prezentovany postoj je nespravny, zbytocne budu riesit to, kto a ako sa ma k nim spravat.

s tym sucitom a pomahanim uplne suhlasim a aj to robim.
ja to beriem tak, ze odmietat manipulaciu od choreho cloveka je pre jeho liecbu dolezite.
ale hlavne, ja som sucastou (zatial skrytej) komunity, ktora na rozvoji dusevneho zdravia a jeho konkretnej metodiky aktivne pracuje. aj preto sa o tieto temy zaujimam.

ohladne dusi a reinkarnacie,
je to trochu mimo temy, takze len strucne:
dusi pribuda, stale vznikaju nove,
nie kazda dusa sa inkarnuje rovnako casto, a nie vzdy plati pomer jedno telo, jedna dusa.
ale samozrejme, vsetko co je dolezite, sa ma riesit v tomto zivote. lebo inak to ma sklony sa prenasat dalej.

ja chorych ludi neodsudzujem, ale odsudzujem ich spravanie, ak ho povazujem za nespravne.

anjelik*

Doubleog, ono je to veľmi jednoduché apelovať na chorých, nech sa láskavo uzdravia. Lenže.. Existuje aj niečo, ako súcit a hĺbka, a to znamená, že čím je bytosť hlbšia, dá sa to v tomto prípade zameniť aj pojmom skúsenejšia, tak jej je viac ako jasné, že bohužiaľ, títo ľudia svojimi postojmi a často nie vedomými, *otravujú* atmosféru aj tým *zdravým*. A že nejde necítiť ich bolesť. A že jediný spôsob, ako to zmeniť, je im pomôcť. Ukázať im smer a spôsob, akým by mohli uvažovať, aby sa cítili lepšie. Že ťa odmietnu? Viac ako isté, ale veď ani Rím nikto nepostavil za deň. ;o))
A ty ako zástanca reinkarnácie by si mal vedieť i to, že zase až tak nových bytostí tu nepribúda a tak si predstav, že sa raz tebe môže narodiť takto uvažujúce dieťa..poprípade ty budeš dieťaťom niekoho takéhoto. Nie je lepšie vyhnúť sa tomu *uzdravením * už v tomto živote? ;o)) Ja posledná som proti vyhnutiu sa osobnej zodpovednosti, ale ak si neviem rady, tak ako? To jediné ti ten druhý vie poskytnúť. :o) Dobrú radu.

doubledog

vy, ludia trpiaci depresiou, si zjavne pestujete predsudok o beznej populacii, predsudok o tom, ze vam ublizuju postoje "zdravych" ludi
ale realita je odlisna.
to vy, ci chcete alebo nie, sa musite prisposobovat, vy ste chori, vy mate problem.
nikto nie je povinny sa o vas starat, travit s vami cas, akokolvek vas riesit, alebo dokonca zaujimat k vam iba taky postoj, ktory schvalujete.

moja skusenost je rovnaka ako tu uz bolo spomenute - depkari su proste velmi zli spolocnici, je neprijemne s nimi travit ci zdielat cas.

Sejla

no lostík, včera o jedenástej napísal brutálnu pravdu, tiež sa nad tým zamýšlam a VŽDY keď som na slovensku tak ma to vie vytočiť...ja mám pocit, že slováci sa musia vždy správať podľa nejakej šablóny a tú schvaluje okolie. Preto tak strašne uprene pozerajú po ostatných, lebo tu existuje akoby také neviditelné kolektívne povedomie, čo môžme a čo nemôžme. Veľmi málo sa vyskytuje samostatné myslenie, sme jak také telce... a teraz sa mi všetci vyhýbajte lebo "mám depku" haha...ale bohužial, len nemám zalepené oči páskou..ale to už píšem x-tý krát, viem, ale fakt ma to vie rozčúliť, hlavne akí vedia byť ludia závistliví, vtedy mi od zlosti až v uchu zvoní..lebo môj život by mať nechceli, to som si istá.

anjelik*

Dpk, vôľa a odhodlanie nestačí, keď to nemáš podložené poznaním a pochopením. Každý sa rodí s určitým energetickým potenciálom, ten, keď sa vyčerpá, človek zomiera. A teraz čím sa vyčerpáva..jednoznačne myslením a predovšetkým vybíjaním sa v emóciách, náladách. Tak, ak by si chcel niečo na tom zmeniť, skvalitniť seba, svoj život, začni tým, že prestaneš zbytočne reagovať,zbytočne sa cykliť v nejakých tých spomienkach...Mimulus napr. tvrdí, že on tak nerobí, ale v každom príspevku je spomenutých 15 rokov predstierania, že nemá depresiu a zároveň uistenie, že depresiu má.;o) ( bez urážky :o) ) Je zábavné, že keď nepíšem o sebe, čo teda už z princípu odmietam, moje názory sa automaticky považujú iba za poučky. Že ťa tak nenapadne, že by sa mohlo jednať jednoznačne aj o prax? :o) Že som sa asi tiež taká nenarodila, ale že som sa mohla aj zmeniť? Nikdy nikto nikoho o ničom nepresvedčil, nepresvedčím ani ja teba, že sa dá myslieť inak, že sa dá pristupovať k sebe aj inak, inak ako s vážnosťou, že je to vlastne celé jedna veľká hra, ale my sme sa zabudli hrať, lebo my silou mocou už musíme byť dospelí a vážni a depresívni..Len kvôli čomu? Komuže to tak pomáha?
Lost, existuje niečo ako kolektívne vedomie. A keď na jedno miesto sústredíš veľmi podobne uvažujúcich ľudí, tak sa to zosilňuje. Ale osobne som toho názoru, že čo sa týka duchovna, je Slovensko ďaleko, ďaleko a asi by sa dalo pokračovať dlhšie, ďalej, ako je povedzme Amerika. To len tak na margo, že zase až takí blbci sme tu neni. A keď by som hodnotila tebou velebené Rakúsko...tak pre mňa je tá krajina tak nejak zatuchnutá, zabrzdená v histórii, vyčačkané domčeky, vyčačkané na povrchu..a vo vnútri??? ;o) To je iba môj subjektívny pocit, nemusíš mi začať za to hneď nadávať. :o))

myshl

zewa

moja rada znie - ked nemusis, nehovor to nikomu. Pisem z vlastnej skusenosti.

Ludia sa sice tvaria, aki su dnes uz tolerantni aj voci tejto dnes uz dost castej chorobe, ale opak je pravdou. Tato vzorka ludi na fore reaguje presne tak, ako to vnima vacsina zdravych ludi. Bohuzial, nie je to spravny pohlad a tu by som znova napisala to co prvykrat - ludia maju strach a strania sa toho, comu nerozumeju a o com nemaju dostatok informacii. Depresia je presne ono.

Ludia ako celok si totiz velmi nespravne mylia smutok s depresiou. Nie je "depka" ako "depka". Smutok, zly den a negativne myslenie depresiou nie je.. Ale to nepochopi clovek, ktory nezazil..

Vsetko ti pisem z vlastnej skusenosti a preto este raz - ked nemusis, tak to nehovor nikomu..

Btw,ak by si chcela, moj e-mail je myshlienka@gmail.com.. mozes sa ozvat :) (nie som ako pomaranc, co od kazdeho taha e-mail z bohviakych dovodov :D)

Pisem ti to preto, lebo ta viem a dokazem pochopit..

Aj Mimulusovi drzim palce! ;)

A vsetkym krasny den a svetovy mier ;)

Mimulus

dpk1 ak by som sa ľutoval tak nemám za sebou to, čo mám a netrápim sa už 15 rokov. Absolútne žiadna diagnóza - to vieš ak okolie nič nevidí a človek sa snaží správať normálne a šťastne tak je úplne zdravý! Preto túto tému tak veľmi schvaľujem a zewa tebe držím palčeky aby Ti tu niekto dal normálnu odpoveď. Nikto Ti ju však nedá pretože predsudky sú nie len na Slovensku ale na celom svete a jediný pravdivý príspevok napísala kasandra ,,veď ti vravím, že to nikomu nehovor a basta. A ten kto to vie nech vie a kto nevie čomu je dotoho?,, Toto je jediná vec ako s tým človek dokáže bojovať, pretože nie je vyčlenený zo spoločnosti, dokáže si nájsť prácu, priateľov a ak o tom nikto nevie nikto sa na toho človeka nepozerá medzi prsty. 15 rokov takto žijem, bez liekov, bez odsudzujúcich pohľadov a priamo dá sa povedať ,,v strede,, spoločnosti nie na jej okraji. Som vonku každý deň ak sa to dá idem s priateľmi a vôbec ma neberú ako depresívneho človeka. Podľa Teba zewa som nezodpovedný ale nemám až také problémy ako tí, ktorí k tomu doktorovi chodia, berú lieky a okolie o tom vie. dpk možno sa nikdy nezhodneme ale ak nemám diagnózu tak som v podstate úplne zdravý človek a ľudia ma tak aj berú. Teda s výnimkou tých, ktorým som o tom povedal, tí ma doteraz vždy opustili a dúfam, že to už nikdy nezažijem. Ak by som sa ľutoval nemal by som priateľov, Manželku ktorá ma miluje a nikto z tých ľudí by ma nepovažoval za optimistu a extroverta!

Iveta Michael no aj ty máš pravdu a toto by si mali prečítať všetci, ktorí si myslia že depresia sa dá ovplyvniť vlastným myslením. Nie nedá sa na rozdiel od negativizmu.

xxy čo sa týka mojej knihy tak nebude mať asi happyend ale píšem ju preto, aby téma, ktorú založila zewa nebola len témou. Zdraví ľudia nás vždy odsudzovali a myslím, že to tak bude ešte minimálne najbližších 30 rokov. Dúfam, že potom vymyslia liek ktorý tieto choroby definitívne vylieči. Ale veď sa nestresujte tento rok je plánovaný koniec sveta tak je úplne jedno kto má aký názor - užívajte si život!

Milá zewa úplne Ti rozumiem ale táto téma Ti jasne dokazuje aké sú ľudské predsudky silné a neopodstatnené. Berieš lieky, si dá sa povedať v stave ktorý nie je depresívny a napriek tomu ťa okolie už viac nepotrebuje a nepočíta s Tebou ani do budúcnosti. A vieš prečo? Pretože o tom vie!

Viac ma trápi ten príspevok o tom, že človek, ktorý má depresiu stiahne so sebou aj toho, kto ju nemá a toho sa veľmi bojím. Nemôžem predsa dovoliť aby moji priatelia trpeli, tak čo spravím? Ak pôjdem k doktorovi som automaticky vylúčený so spoločnosti a ak nepôjdem tak nesmiem mať priateľov, rodinu .....toto nie je vzťahovačnosť ale objektívny pohľad na to aká realita je!

RUSSIANDOLL tak Ti skúsim napísať príklad: negativizmus je ak Ti niekto vynadal, niečo ťa trápi alebo si myslíš, že si niekde spravil chybu. Toto sa však dá myslením a ovplyvnením vôle napraviť a človek by sa mal cítiť trošku lepšie. depresia: je ak už ani sám človek nevie prečo sa cíti tak ako sa cíti, už to nie je o minulosti, chybách alebo o dnešku ale človek jednoducho vstane a je mu doslova na umretie bez zjavnej príčiny. Pri depresií ako takej nevieš nikdy povedať čo Ťa naozaj trápi!!!