Možný lymfón a neuveriteľný strach

Príspevok v téme: Možný lymfón a neuveriteľný strach
petul

Je tu niekto, kto ma z touto "svinou" skusenost? Ja mam uz 3. tyzden zväcsene lymfaticke uzliny na krku pod sankou, krv ani vytery nevykazuju ziadnu prebiehajucu infektiu, ktora by so sposobila, chora nie som, len tie uzliny...a ORL mi lekarka povedala ze navrhuje vybrat jednu uzlinu a dat na hystologiu. Viac mi nemusela hovorit, ten strach co mam odvtedy je neurveritelny....Je lepsie ist este pred tym na hematologiu? ci by oni v krvi vedeli zistit ci je uzlina zapalova alebo rakovinova??mam 29 a snazili sme sa o dieta...hold clovek mieni a pan boh meni

petul

nikushka...len som dat info ako dalej pokracujem....buduci utorok idem na vyber LU a potom cakat. zatial nic ine nerobili, ani hematologia nebola...rozhodli sa vybrat LU ktora je skoro najmensia a pre nich hlavne najlepsie pristupna tak uvidime...vraj je jedno ktoru zväcsenu LU krku zoberu..vraj je to jedno riecisko a ak by nieco bolo tak to bude aj v nej...tak si drzim palce az dlho necakam v neistote

petul

no o dva tyzdne mam kontrolu u krcnej ci je daka zmena a tam sa dohodneme na odbere...najhorsie je to cakanie, 2 tyzdne na krv,2tyzdne na objednanie na krcne a pod. ale tak sme na slovensku :-) dakujem za podporu

[zruseny17]

asi si ma zle pochopila,mne odber kostnej drene hrozil na zaklade zleho krvneho obrazu,ale dalsie vysetrenia ukazali ze to bolo len zhorsenie z nejakej infenkcie a tie markery sa nakoniec same stratili,cize odberu som sa vyhla...tu biopsiu si daj urobit,budes mat istotu...a neboj,nemusi to byt hned to najhorsie,uvidis,bude dobre:)a kedy mas to vysetrenie?

petul

no praveze mna to nijak zvlast nebolelo ani som o nich nevedela...len raz ma zacal tahat krk ako ked zle spis a nasla som si vzadu taku mini hrcku...uzlinka 3mm podla sona. No a na sone mi nasli dalsie dve väcsie pod sankou o ktorych som netusila...A za ten cas co sa to zistuje, tak niekedy bolia a niekedy o nich neviem...Hovori sa co boli nie je rakovina, ale uz neverim nicomu.A ty si bola preco na biopsii kostnej drene...mala si nejake problemy ked ta na hematologii vysetrovali?

[zruseny17]

ja viem,aj mne ked nasli tie neidentifikovatelne bunky tiez som sa bala...to je normalne:)ale potom dalsie testy ukazali ze to bol len plany poplach...a bolia ta tie uzliny?

[zruseny17]

najistejsia bude biopsia...na hematoske ti sice urobia vysetrenie krvi a mozno objavia zvysene hodnoty-ale nebudu vediet urcit co tieto vykyvy sposobilo...mne objavila hematologicka v KO nejake "nove bunky" ale nevedela urcit o co sa konkretne jedna,tak odporucala odber kostnej drene...hematolog ti teda len povie ze sa nieco deje ale co presne ukaze az biopsia...a neboj sa,nemysli hned na najhorsie,drzim palce,vela stastia:)