Vaginálna mykóza

Príspevok v téme: Vaginálna mykóza
Romík

Už riadnu dobu (niekoľko rokov) ma trápi Candida ... nekonečné výtoky, bolesť pri pohlavnom styku ,poriadny styk som nemala ani nepamätám :/ :( .. Doktori mi nepomáhali, takže som sa odhodlala sama vyliečiť ... Som z toho ale na nervy , jem samú zeleninu, celozrnné výrobky, žiadne cukry, žiadnu bielu múku ... snažím sa dávať cesnak na večer, pijem rôzne čaje ako Lapacho, Alchamika atď , používam oregánový olej, kokosový bio olej, Citrovital a taktiež na večer užívam probiotiká Biopron Premium ale žiaľ bohu zatiaľ neúspešne :/ ... čo sa psychiky týka tak som s ňou totálne na dne, kvôli tejto pliage som už nejaký ten rok bez partnera, lebo ten by len ťažko pochopil čo mi je a toleroval "nesexuálny vzťah" ... je tu niekto ako "doktor House" a vedel by mi pomôcť ? Prosííííím

Krau

Ahoj,
ja osobne by som Ti odporusil poriadnu systemu liecbu, cize flukonazol 100mg (dalacin, mycosyst, mycomax a spol.), povedz ale svojmu doktorovi, nech Ti predpise aspon 7-8 tabletove balenie, jednorazova narazova davka je niekedy na prd, lepsie je to preliecit dlhsie mensou davkou.
Popri tom existuje zvlhcujuci vaginalny gel s PROBIOTIKAMI, ja osobne poznam len jeden, takze sem nejdem pisat nazov,ale v lekatni by ho mali poznat. Cize pocas liecby by si si mala pravidelne aplikovat tento probioticky gel a pokracovat v tom aspon mesiac, ci bude nejaky vysledok.
Pacientky, ktorym som to doporucil, kazda jedna sa zbavila mykoz...Za vyskusanie nic nedas ;)

Romík

RNG, prosím ťa dá sa aj niekde na Slovensku zohnať ten enzým Candex ? alebo aspoň niečo tomu podobné ? ďakujem

RNG

Wobenzyme je enzym na travenie a cistenie tela, nie prilis silny ale poriadne predrazeny.
Ale nema nic spolocne s potlacanim infekcie candidy premnozenej v traciacom trakte a inde v tele.
Proticandidove su carvacrol(3 x 200 mg,s jedlom z oreganoveho oleja) GSE(tj ziadna napodobnenina, pravy vyrobok z NutriBiotic, s 33% praveho povodneho citricidalu, nie uboha napodobnenina citrovital, davka 60 kvapiek do litra vody)kokosovy olej obsahujuci proptiplesnove zlozky, davka 3 lyzice denne, a enzym Candex, specificky na rozpustanie bunkovych stien candidy a plesni, 2 x 4 kapsule, hodinu pred jedlom

Aj mnohe ine veci su pomocne, ale len slabo, takze kto chce potlacit candidu len cesnakom, vela stastia.

Ale najviac samozrejme je potrebne candidu vyhladovat a nasadit a rozmnozit nepriatelov candidy, nase probiotika.Nasadu probiotik treba podporit krmrnim zmesou mikrovlaknin, lebo aj najsilnejsie kapsule co su na trhu treba rozmnozit aspon 1000 nasobne.
Totiz tie kapsulky napriek miliardam maju dokopy vahu len 10-20 mg probiotik a plne osadene creva ich maju az 1 kg. So zmesou mikrovlaknin(psylium, ovsenna vlaknina, inulin, pektiny, arabinogalaktany, glucomanan...) treba pit az 50 nasobok ich vahy vody, inac ta zapecie.

Romík

Ahoj Dadula56, takto svojpomocne sa už liečim pár mesiacov..príspevky som už čítala od RNG , spomínal tu dvojtýždňovú diétu kedy môžeš len mäso, zeleninu, nesladké ovocie, a vajcia..vydržala som na nej 3 dni :/ ..a čo sa týka prípravku Wobenzyn, moc tomu neverím a tiež to stojí dosť peňazí ... už som veľmi veľa peňazí minula na všelijaké tabletky a potravinové doplnky a nič

Dadula56

Treba vytrvat v tom style, aky si zacala, kolko sa uz takto svojpomocne liecis?Je pravda, ze gynekolog nepomoze, ani mne vtedy nepomohol, ja som sa vyliecila tak ako to tu popisujes, plus som este brala od imunologa Imunor, neskor Wobenzym. Este ti poradim pripravok Cesnak+petrzlen, beriem to doteraz a mam ovela lepsiu imunitu nez som kedy mala. A vyhladaj si prispevky od RNG na tuto temu.