Nechuť do života, prázdnota, osamelosť

Príspevok v téme: Nechuť do života, prázdnota, osamelosť
summit

Kde a ako vlastne žačať?
Mám 16 rokov. Už dlhšiu dobu som nešťastný a trápi ma to. V ničom nevidím zmysel, čím ďalej som väčší pesimista. Nič ma nebaví - iba moja jediná záľuba, ku ktorej sa však dostanem raz za dlhý čas. Najmä preto, lebo nemám s kým. Som skôr nespoločenský typ, nemám partiu, nechodievam po víkendoch piť, ako veľa ľudí v mojom okolí. Asi niesom moderný, dnešný mladý človek. Ani nechcem byť. Keď vidím a počujem problémy, ktoré majú napríklad moji spolužiaci, pripadám si veľmi... iný? Neviem, či je to to správne slovo, no nezaoberám sa alkoholom, fajčením, nejakou hrou, neriešim, kto ako vyzerá a snažím sa nemyslieť povrchovo.

Nechcem teraz riešiť, akí sú ostatní zlí, čo všeto robia zle a vyvyšovať sa nebodaj nad nich.

Chcem len povedať, že mám málo reálne blízkych priateľov. Mojim problémom v tomto je moja komunikatívnosť a hlavne moje sebavedomie. Cítim sa často ako niekto nemožný a zbytočný. S nikým sa nedokážem úplne otvorene porozprávať, bavím sa len s tymi, ktorých ako tak poznám. Od väčšiny okolitých ľudí vidím len nepochopenie, no keď ma niekto trochu bližšie spozná, tak počujem, aká som úžasná osoba. Neviem, čo je na tom pravdy, osobne si tak nepripadám, na to som asi moc málo namyslený, aby som seba akokoľvek chválil.
Tu je aj ten problém - s málokým sa spoznám. Snažím sa so všetkými ľuďmi v okolí vychádzať dobre, niekedy som možno až príliš veľký dobrák, čo môže byť pri dnešných ľuďoch na škodu.

Pred krátkym časom som zistil, že môj jediný kamarát, ktorému som skutočne dôveroval ma vie tiež podraziť a vykašľať sa na mňa. Komu mám teraz veriť? O tom, že moji "kamaráti" nie su žiadny kamaráti, len neskutočne falošní ľudia som sa už dávno presvedčil, no toto ma naštvalo. Ja sa snažím byť "kamarátom do dažďa" no z druhej strany to býva naopak.

Ďalšia vec je láska. Viem, som možno ešte na toto mladý, no poslednú dobu cítim, že mi to asi chýba. V tomto sa tiež odlišujem napríklad od mojich spolužiakov, ktorí, keď vidia pekné dievča alebo aj celkovo v pojme vzťah vidia len a len sex. Ja? Vo vzťahu by mi išlo najmä o lásku, porozumenie, všetky spoločné chvíle a hlavne šťastie zažité s mojou láskou.

Asi toľko k tomu všetkému. Mojim cieľom je byť šťastný, no nedarí sa mi to. Skôr naopak, len som nešťastnejší a nešťastnejší. Asi som sa tu potreboval vypísať a dostať to zo seba von. Všetkých pozdravujem :)

summit

Mimulus: Veď to... Neviem, ako by sa to dalo zmeniť, zo dňa na deň sa to nedá

A ospravedlňujem sa, že mi to posiela z neviem akého dôvodu príspevky viackrát.

Mimulus

Jefitto super názor opäť - kvitujem :)

summit nesmieš hľadať Tebe podobných skôr naopak! Skús to spraviť tak aby Ti rozumeli aj tí, ktorí Ti podobní vôbec nie sú, len tak budeš v živote šťastný. A skús hlavne zhodnotiť všetko čo Ti z tvojho outsiderstva vyplýva um, pevnú vôľu, silu a skús svetu dokázať, že si lepší ako je on :D

summit

katka831: Nesedím stále na prdeli, poslednou vidím jedinú cestu, ako nebyť na tom úplne zle v športe. Ako myslíš žiť? Trošku to prosím ťa definuj.

Mimulus: Hej, asi som ten typ outsidera, no s ľuďmi sa snažím vychádzať dobre. Snažím sa byť dobrým človekom. K masám sa neradím, ani neplánujem, pripadá mi to primitívne robiť niečo len preto, že to robia všetci ostatní.

Proste len mám asi problém nájsť niekoho mne podobného, s ktorým by som si rozumel a chápali by sme sa.

Mimulus

Nikomu sa v dnešnej dobe ani veriť nedá! Možno teraz nie som úplne objektívny ale už som zažil ako mi priateľ po 12 tich rokoch priateľstva povedal jednoducho, že mi neverí. V dnešnom svete sa môžeš spoľahnúť len sám na seba a čím menej budeš ľuďom dôverovať - teda tak naozaj tým menej Ťa bude bolieť srdiečko. Viem z vlastnej skúsenosti. Čo sa týka toho čo si napísal tak si jasný príklad outsidera ale z tých sa väčšinou stávajú oveľa lepší ľudia, sú vnímavejší, citlivejší ale väčšinou ich spoločnosť aj tak medzi seba neprijme. Aj ja som mal svoje názory a aj napriek tomu, že som si vypočul tisíc ľudí, ktorí ma presviedčali, že marihuana je neškodná, že tanec je zábava, že musím ísť na vysokú ináč som nula, že musím fajčiť ináč nezapadnem do kolektívu aj tak som bol skalopevne presvedčený, že to, čo som si o tom myslel ja bolo správne a nič z toho doteraz neľutujem. Všetko sa to spraví ale chce to asi ešte trošku času. Treba si len dôverovať a za každých okolností si stáť za svojím názorom. Vieš ovečky sú v celom stáde ale baran je len jeden - ak by ho nebolo tak sa nenarodia mladé. Ak si túto myšlienku pochopil. Nesnaž sa radiť k masám, možno si tak výnimočná osobnosť, ktorú tento svet naozaj potrebuje.

lala_156

Poznám, kamarátky má stále podrážajú, nikomu nemôžem naozaj veriť, akurát tak mojim rodičom a tí na mňa nemajú čas. Vždy keď prídem domov zo školy idem plakať. No čo už, raz to snáď prejde :)

katka831

summit, CHOD VOD ZIT! kym budes sediet doma s hlavou v dlaniach a bedakat, ake je vsetko a kazdy tam vonku skazene a hnusne, tak ostatni ludia si to budu uzivat!
Najdi si dalsi konicek, si dost mlady aby si sa dokazal pre nieco nadchnut a dosiahnut nejake vysledky! Lenze to treba zdvihnut prdel zo stolicky, vies???