Interrupcia

Príspevok v téme: Interrupcia
levandulova1

Tak a pisem sem znova. Tentokrat budem musiet urobit najtazsie rozhodnutie v zivote a to je, nehat si vziat babo, ktore cakam. Jedno uz mam 17mesacnu dcerku, toto druhe tehotenstvo bolo neplanovane, necakane, no ja to beriem ako zazrak zivota, nieco nadherne, no moja matka to berie asi ako pritaz :( .. Od kedy zistila ze som znova tehotna, nic ine nepocuvam, len ze moja babka mala pravdu ked vravela ze mam brat antikoncepciu... Tak som povedala matke ze si to malicke neham teda vziat.. Ostala kludna, usmieva sa a vidiet ze je spokojna.. No ja sa trapim, predsa len ten cloviecik uz nejaku tu dobu vo mne je, a uz som si veru poplakala a riadne, pretoze sa ho nechcem vzdat, no nechcem ani pocuvat vecne vycitky zo strany matky.. Bojim sa, ze ked sa to malicke narodi, tak ho moja matka nebude mat rada, pri prvom tehotenstve sa tesila, malu zboznuje, no tot druhe tehotenstvo mi vycita a bojim sa aby nerobila rozdiel medzi mojou prvorodenou a druhym babom.. Zijem s matkou, pretoze "musim"... S priatelom mi to neklape, stale sa len hadame a co sa tyka spolocneho byvania, tak teraz to nejde.. Prosim co mam urobit? Ja sa z toho zblaznim :( Mam toho teraz tolko, ze sa cudujem ze sa este dokazem usmiat... Malu caka operacia ociek, o priatelovi som zistila ze ma klame a ohovara, cakam druhe babetko ktore je v mojej rodine neziaduce, mam dlhy ktore nevladzem splacat... Nebavi ma to uz :(

veronika16

ked to mas take narocne tak na ten zazrak zivota sa tes, preto male bobo sa to oplati byt silna a stat si za svojim, verim ze vsetko sa ti to raz vrati uvidis a budes stastna ked teraz zatnes zuby a na hlupe reci sa vykasli, drzim ti prsty

jakari

Ako nejaká matka môže rozmýšlať o tom, či si má alebo nemá dať zobrať svoje nenarodené dieťa????? viem, že keď nie sú peniaze je to ťažké, ale potrat to nevyrieši!!
my s manželom sme chceli dieťatko, podarilo sa-ostala som tehotná. lenže prišiel jeden deň a začala som krvácať.. dieťatko nám zobrali..kopa vyšetrení, testov... a vo mne ostali otázky prečo???? čo sa stalo??? a hlavne, prečo tí, ktorí môžu mať detičky ich nechcú a tí, ktorí chcú sa musia takto trápiť???? prečo je to na tomto hnusnom svete tak???
prečo uvažuješ o tom, že to dieťa nechce tvoja mama??? je tvoje a nie jej!!!

levandulova1

Dakujem baby, fakt neviem preco som nad tym vobec uvazovala, nenavidela by som sa do konca zivota, ako tu bolo napisane, asi som v tom videla to "lahsie riesenie".. ale to dietatko predsa za to nemoze.. potrebovala som otvorit oci, co sa vam vsetkym podarilo, este raz dakujem :)

levandulova1

bella12 dakujem za poskytnutie financnej pomoci, ale do tych problemov som sa dostala sama a nebolo by fer aby som to zneuzila. Tie peniazky potrebuje kopec inych zien s detickami a ovela väcsimi problemamy..

levandulova1

Takze, vsetkym velmi pekne dakujem aj za skritizovanie, aj za podporu, viem ze som obcas reagovala na niektore prispevky prehnane, no verte mi nemam to lahke naozaj. Dietatko si neham, porozpravala som sa s maminou a povedala mi ze ma podrzi nech sa bude diat cokolvek, ze sa ospravedlnuje za to ako reagovala ale zo zaciatku dostala strach ako to zvladneme, predsa len nasa situacia co sa tyka financii je moc zla, snazime sa vyzit ako sa da, svojej dcerke dam aj posledne.. Mamina o mojich dlzobach nevie, nechcem jej robit dalsie problemy, dlzoba sa tyka len mna, tak sa snazim to riesit ako sa len da.. A kedze aj moja matka aj brat su zadlzeni, aby sme ako tak vyzili, nechcem jej robit dalsie vrasky.. Budeme to musiet nejako zvladnut.. Priatelovi dam druhu sancu, uvidime ako to zvladneme, kedze aj on plati pozicku.. :( je to des..