Mam Socialnu fobiu?

Príspevok v téme: Mam Socialnu fobiu?
plech

Caute neviem co sa stalo ale na zakladke som bol uplne normalny dokonca som bol vodca triedy a zrazu jak som prisiel na strednu tak som tichy s nikym nerozpravam mam sice jedneho partaka co je normalny ale nwm dufam ze sa to vsetko zmeni ked skoncim strednu a trafim dobry kolektiv a budem sam sebou alebo uz budem navzdy takyto? nwm ...

plech

Mam aj vela kamosov mal som aj dievca stale sice teraz v tomto stredoskolskom zivote len raz a to kratko ludia ma maju radi ale ja sa citim jak outsider ale len v tomto kolektive nikde inde ale strasne ma to ubija nezijem len prezivam dni chvalabohu som uz 4ak a teraz maturujem no mam pocit ze tieto 4 roky bola velka strata ... a mam strach ze uz dokonca zivota budem taky uzavrety do seba...

Magy

socialna fobia je nieco ine. aj ked si toho vela nenapisal, zda sa mi, ze niekto iny je v tomto kolektive podstatne priebojnejsi a tym padom tvoje superego aj id (podla freudovej teorie) sa stiahlo do vyckavacej pozicie. v minulom kolektive si bol vodca, lebo sa nenasiel nikto "silnejsi", tu je to zrejme ine a preto v urcitom zmysle trpis, nemozes sa naplno prejavit. ci je taky extrem normalny, je tazsia otazka, to by chcelo sa pozriet trosku viac do hlbky tvojej osobnosti pomocou testov.
osobne vsak dost silno pochybujem, ze by si trpel nejakou poruchou osobnosti.