Ezoterika a Boh

Príspevok v téme: Ezoterika a Boh
princess321

zdravim... citam si nejake knizky o ezoterike, dost ma to chytilo, ale este samozrejme nemam hlbsie vedomosti, mam vo vela veciach nejasno... chcem sa spytat, ci je ezoterika proti Bohu (krestanstvo, katolictvo)... prosim neurazajte a nerobte si srandu, ja verim a chcem nazory od ludi, ktori sa v tom naozaj vyznaju... vdaka:)

Gima

Prepač Tasty, možno ta nikto neinformoval, ale podopbne prichadza na svet vsetko žive stvorenie, hovori sa tomu laska. Laska medzi ludmi.A v každom cloveku je kusok božieho stvorenia. Ten ludsky zaklad živeho Boha je v každom človeku - láska, k rodicom, kamaratom, priatelom a k hudbe, prirode....atd. " Milujte sa tak, ako nebesky otec miluje vas" To su slova papeža.

wienetta

ahoj. nečítala som predošlé príspevky, ale napíšem svoj názor. ezoterika určite nie je proti Bohu. podla mna ten čo sa tým dlhšie zaoberá jednoznačne pochopí, že podstatou ezoteriky je práve Boh vo svojej pravej podstate a nie pokrivenej ľuďmi a časom. Treba odlišovať aj ezoteriku a okultizmus, to nie je to isté. Ezoterika sa zaoberá dušou, ktorú máme práve od Boha a jej schopnosťami.Boh nás stvoril na svoj obraz a tomu zodpovedajú aj naše schopnosti. Tak ako aj Ježiš povedal, ak by sme mali lez zrnko viery, dokázali by sme to čo on. Je toho veľmi veľa a nedá sa to jednoducho opísať ani vysvetliť. Ale podstatu všetkého na čo sme tu na svete, prečo sme tu, ako sa zlepšovať a učiť a nakoniec priblížiť k Bohu ja jediné - láska vždy, všade a za všetkých okolností. A to sa nás snažil naučiť Boh skrze Ježiša. Veľmi odporúčam knihy od Briana L.Weissa alebo R.Moodyho, veľa vecí človek pochopí po ich prečítaní.

tasty

Z hladiska biologie pochazda každy clovek z pohlavnej bunky muža a ženy.

......pre nejakého biológa by asi tá definícia veľmi bolela po prečítaní, aspoň tak ako mňa teraz

Gima

Co myslis? Bibliu, Katechezu a zalmy, Desatoro....to pisali tiež iba ludia.
Boh, vo svojej vsemohucnosti sa neviaže len na cloveka. I ked sme triumfom jeho tvorstva, ponevač máme schopnosť hovorit a rozmyslať. Taktiež stvoril prirodu a zvierata, ktore maju služit na osoh. (Biblia) Tak nevidim na tom nič zle pocuvať zblnkanie potocika, spev vtakov cvrkot hmyzu, respektive ton hlasu, ktory navodi u derpresivnych a osamelych ludi pokoj a oddych. Z hladiska biologie pochazda každy clovek z pohlavnej bunky muža a ženy. To znamena, že až v tretom tyždni tehotenstva, z tychto buniek sa vyvinie žlaza, šišinka mozkova, najdoležitejšia žlaza, ktora predurčuje človeka, k tomu, aby rozpraval a myslel. Tato žlaza nas odlisuje od zvierat. A vzduch je potrebny k životu pre nas a pre vsetko žive na zemi. Tak hudba cloveku nemože ubližit. Jedine človek može ubližiť sam sebe, pod vplyvom drog alebo alkoholu.

Jefitto

Rytmus a Landu považovať za zlú hudbu? Tak to ma surovo poser. OK, rytmus je shit, to uznávam, ale Landa je pán. URčite nikoho nenavádza na vraždy. Čo povieš potom na blackmetal koncert kapely Gorgoroth, kde priamo cez koncert na pódiu robili zakáľačku a hádzali prasačie hlavy do publika? Toto je satanizmus, a ne landa omg..

Ak chápeš Boha ako kyslík, tak to si na tom blbo...

Gima

Vyvolavanie duchov je asi blbost. Vies kolko vela ludi vie rozpravat tak, že si v duchu (mysli) položi otazku a slovami si odpovie. Takto clovek dokaže prerozpravat cely pribeh. Spisovatelia takto tvoria knihy. Niektori ludia tuto schopnost využivaju, na takychto sedeniach, resp. seansach.
Ludske duse, funguju na principe nadych, výdych a su iba v človeku. Chapes už ten princip " na počiatku bol Boh". Z fyzikalneho hladiska Boh je kyslik - vzduch. Takto ja chapem Boha v našich životoch. Boh nic nema s ezoterikou ani s tým, co ludia stvaraju. Takže suma sumárum, sme od neho zavisly vsetci. Ateisti i veriaci. Je uplne jedno v akom si naboženstve. Hlavne si neskodte telu alkoholom, cigaretami atd.

Gima

Chcete počut moj " skromny " názor? V biblii je pisane citujem " ...slovo bolo u boha a slovo sa telom stalo. Schopnost hovorit dieta nadobuda okolo 2 rokov, čiže Boh v ludskom tele. Každe telo ma vymedzene casove obdobie na tejto zemi. Bohužial clovek sa pocas dospievania stretavas mnohymi negativnymi javmi, alkohol, drogy, sex a ine, ktore skodia nielen telu ale aj duchu. ( Duchom, rozumiem schopnosti myslieť a rozpravať.) Takže nevidim nič " ohrozujuce" na pocuvaní melodii vtactva, prirody atd. Horšie je, ked clovek pocuva hudbu, v ktorej sa nadava, vrazdi a nevedomky podsuva človeku skresleny obraz o živote, ktory pochazda od autora. Napr. Daniel Landa, Rytmus......no tych autorov je viac. Možno si v živote prešli "peklom" ale mna do toho nevtiahnu.

IsisHorusSeth

ak je niekto veriaci a zaobera sa ezoterikou je to proti bohu len podla cirkvi....podla mna moze, do istej miery, no musi sa drzat zdraveho rozumu, vediet rozlisovat.

to vyvolavanie duchov a komunikacia s akymikolvek "bytostami" (ludia ich nazyvaju aj ze anjeli) je nebezpecnejsia ako si myslia

Jefitto

Áno, všetko čo súvisí s ezoterikou, vyvolávaním duchov, "zázračným" liečením, horoskopy, povery, homeopatia... všetko je proti prvému božiemu prikázaniu. Viac tu: www.katechizmus.sk

mam56

Podľa mňa nie všetko, čo súvisí s ezoterikou musí byť nutne zlé. Ide o to, či je za niečim konkrétnym pôsobenie nečistého ducha alebo nie. Napr. či je za uzdravením vierou v liečivé kamene placebo efekt alebo skutočný zásah ducha.
Duchovia, resp. démoni majú schopnosti, ktoré dokážu použiť, aby spravili zázrak. Pre bežného človeka, laika, zázrak ako zázrak, ale čo je za tým, to je otázne.
Najnebezpečnejšie sú rituály, tie podľa mňa démoni nenávidia, lebo cez ne sa ich človek snaží prinútiť, aby niečo spravili. Oni to spravia, ale potom sa pomstia a to dosť brutálne.
Mám s tým osobnú skúsenosť, bolo vtedy dosť ťažké, aby ma z toho vysekali.
Ľudia sa obracajú na pomoc démonov preto, lebo absentuje ich viera. Je to jednoduchšie ako cez vieru. Nechcem to ďalej analyzovať, ale bolo nemilým prekvapením pre istého pána, že som tak dlho trpel a pritom som nemusel.