Chronická leukémia - odber kostnej drene

Príspevok v téme: Chronická leukémia - odber kostnej drene
smutka

mojmu svokovi pred casom zistili tuto diagnozu , je v sledovani hematoogicky , teraz sa jej nieco nepaci na vysledkoch tak mu zajtra ide brat z kba kostnu dren , a potom na druhy den ma ist na gastro na vystrenie na hadicu ...znamena to ze choroba sa zhorsila a uz bude musiet ist aj na onkologiu ,,,prosim o skusenosti DAKUJEM

xx_yy

pisem z vlastnej skusenosti len to co viem .. mojmu otcovi pred vyse rokom diagnostikovali AML - cize akutnu leukemiu .. zistila sa z odberu krvi ( priznaky - petechie na tele ) .. samozrejme nasledoval odber kostnej dreni .. vysledky neboli ok .. takze musel ist na hematologiu ( antolska ) .. liecba trvala dlho -( aspon ja som to tak vnimala.. )chemoterapie,ozarovanie .. nasledovala transplantacia krvotvor. buniek .. kostnej drene .. uz je to cca rok, co je doma po transplantacii , objavilo sa GVHD - na ociach .. s ktorym doteraz bojujeme ! ... verime,ze ziadna recidiva choroby nepride !! .. treba verit, nezufat .. i ked to sa asi lahko povie,kym to clovek nepreziva ... Drzim palce , verim,ze to bude ok !!!! ..a hlavne,sa zverit do ruk spravnym lekarom ...
drzte sa!