Povedal mi "bodaj by si skapala"

Príspevok v téme: Povedal mi "bodaj by si skapala"
mgmg

Posledného pol roka pouziva dost drsné a velmi ponizujuce vyrazy na moju adresu. Nie som si vedoma, ze som si to nejak zapricinila sama.
Musim povedat, ze spolu zijeme 6 rokov a mame 4-ročné dieťa. Krízu mame asi dva roky, ale posledny polrok je to uz ozaj na nevydrzanie. Ja neuveritelne jeho urazkami trpím a som strasne psychicky vycerpaná. Dnes po jeho vyhlasení \\\"bodaj by si skapala\\\" sa vo mne akosi vsetko uzavrelo.
Neviem uz, ako sa s jeho spravanim vysporiadat. Neviem ani, co mam robit, ale cely zivot trpiet pri nom si urcite nechcem predstavit.

Magy

mgmg - ak to zhrniem, problem zacal s financiami a dospelo to do stadia, ked si ty zivitel rodiny a on je v podstate parazit.
mozem ta ubezpecit, ze pre muza je malo veci ponizujucejsich, ako ked mu niekto alebo nieco da pocitit, ze je uplne neschopny. ze nie je MUZ. to sa potom zacina roztacat koleso frustracie a hnevu a ventiluje si to alkoholom, nadavkami, agresiou... a ty si najblizsie. je to kvoli jeho frustracii zo situacie, ktora ho v podstate odpisala a spravila z neho neschopneho chudaka. a cim viac sa staras o vsetko a zvladas to, aj financne, aj doma, navarit, oprat, postarat sa o dieta, o neho... tym viac v nom rastie to poznanie, aky je neschopny. a to malo muzov dokaze prezit bez ujmy.
co by som poradil, je v prvom rade upustit od akychkolvek vulgarizmov. je to len prilievanie oleja do ohna. za dalsie - zapriahnut ho do fungovania rodiny. aby citil, ze JE dolezitou a nenahraditelnou sucastou rodiny. nie jej zbytocnym priveskom. spociatku to mozno pojde pomaly a tazko, kopec veci pokazi, zabudne... ale ak vydrzis nenadavat na neho za kazdu vec co spravi zo zaciatku zle, podakujes za to co zvladol a vzdy mu nejako pripomenies, ze je to dolezite pre vas(9ako rodinu), postupne sa jeho sebavedomie vrati a zacne sa snazit aj sam. nakupy, upratovanie, varenie, cas s dietatom... jednoducho sa musi zapojit do procesu vsetkeho, co rodina obnasa. len tak si budete vazit jeden druheho, najdete k sebe cestu a budete moct (a musiet) rozumne komunikovat.
nic nie je stratene.
-=-=-=-
pan d. On ne-nenavidi ju, ale seba. a nie je vobec take lahke utiect od niekoho, s kym mas 4r. dieta. nepis prosim prvu hlupost, co ta napadne.

mgmg

hned mam lepsiu naladu...
no to bude "kur.ev a akých!!!!" ked sa vratim neskorsie z roboty alebo z nejakej babskej jazdy :D

Cariboo

navod si si napisala aj sama :D hned mam z teba lespi pocit, ked budes sebavedoma,ani jeho utoky nebudes prezivat tak emotivne.

mgmg

hujer:
otváram oči, uplne perfektná rada!!! myslim, ze toto ma dokaze nejak rozkyvat. dakujem ti za to, vazne a uprimne.
ale mi este povedz, ako mam zacat od seba (teda ak ho tu este necham). mam si ho prestat vsimat? uplne, akoby ani neexistoval? mam sa venovat dietatu a mozno konecne aj sama sebe? zacat navstevovat priatelov, konecne si niekam vyjst... skratka zit ako samostatná a nazavisla zena, bez ohladu na to, ze zijem s tým co mam doma?
alebo ako na to teda, hmmm?

hujer

toto nie je mozne! ty ho mas v tvojom dome a uz si ho davno nevyhodila? a ocakavas, ze ON SI UVEDOMI AKO VAM UBLIZUJE??? to fakt treba dat zaramovat. to sa pred dietatom takto rozpravate? absolutne chore!
nic sa nezmeni, on si nic neuvedomi, ved ani ty si absurdnost tohto vztahu neuvedomujes. na celej ciare sa mylis a ocakavas, ze ti tu niekto vysvetli, ako zmenit jeho? TY SA MUSIS ZMENIT. to po prve. zacat sa inak spravat. k nemu, k sebe. prestat vydierat aby si on uvedomil, ocakavat ze jeho spravanie sa len tak zo dna na den otoci. ZACNI OD SEBA. ak nasledne nezmeni spravanie aj on, tak sa s nim rozid. nech si ide byvat kde sa mu da a ty sa vzorne staraj o dieta a pracuj na sebe. nutne to potrebujes.

mgmg

no ved to, ja uz som tiez presvedcená len o tom, ze nase spoluzitie nemá vyznam, mna to strasne ubíja a som presvedcená, ze on za tieto moje nervy vôbec, ale vôbec nestojí. prestal ma baviť zivot, zacinam nenavidiet samu seba za to, ze dovolim aby so mnou takto zaobchadzal.
stale som dufala, ze sa uvedomí ako mi ublizuje a ze sa spamäta, ale vidim, ze je to stale len horsie a horsie.
neviem, ako dalej, ale asi sa musim sustredit uz len na to, ako mu normalne vysvetlit, ze jedinym riesenim je pre nas rozchod. ale ako na to, ked my sa naozaj o ziadnych vaznych veciach nerozpravame? on totiz mi nema co povedat a nema co riesit

Leela333

Nečakaj kým dieťa povyrastie, čo si myslíš, čo z neho vyrastie v takomto prostredí? Nabudúce si ho nahraj a použi to pri rozvode. Ale odíď od neho čo najskôr budeš môcť. A nie, nenamýšľaj si, že sa raz spamätá a na kolenách ťa odprosí, zostúp z tých oblakov. Ktovie, čo sa deje v jeho hlave, lebo tieto slová už zaváňajú agresiou a ktovie, k čomu to povedie.

Cariboo

kebyze mne niekto hrubym sposobom nadava, tak okrem rozchodu nic ine neprichadza do uvahy, nemozem si pomoct ale totalne by to nastrbilo moju mienku na danu osobu a doveru k nej

mgmg

ked ma uraza, znizujem sa k nadavkam ako hajzel vyje.any a este prizivnik. okrem toho vsetko, co aj v hneve vyslovim, nie su ani urazky, ani vulgarne slová, a to je mozno prenho este ponizujucejsie, ako nejaké vulgarizmy a on to predsa vie. lenze vsetky tie jeho vyrazy... niekedy sa cudujem, ze dokaze také nieco aj vymysliet, nieto este vyslovit. asi tak raz za mesiac sa snazi o normalnu komunikaciu (myslim beznu komunikaciu, rozhovory totiz u nas nahrozia) a vtedy sa vyjadrí, ze on sa LEN BRÁNI.