Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Curly girl metóda pre vš. kučeravé žienky

Príspevok v téme: Curly girl metóda pre vš. kučeravé žienky
Kučierka

Ahojte,

chcela by som vš. kučeravým žienkam dať do pozornosti metódu Curly Girl, ktorú som nedávno objavila.

Viem, koľko starostí máme my kučeravé s našími vláskami. Ja sama mám naozaj poriadne husté vlasy, ktoré sú často veľmi suché, a preto kučierky nedržia svoj tvar. V poslednej dobe boli moje vlasy už na druhý deň po umytí naozaj veľmi suché, a tak som googlila nejaké produkty a tipy ako sa o ne starať. No a prostredníctvom jedného videa na youtube som sa dostala ku tejto Curly Girl metóde.

Viac si o nej môžete v angličtine prečitať tu:

www.wikihow.com

..alebo si vyhľadajte na youtube nejaké videá, je ich tam o CG metóde dosť.

Chcem však dať do pozornosti aj link nižšie, kde baby zdieľajú fotky svojich vlasov pred tým ako začali s CG metódou a po ....a niektoré výsledky fakt stoja zato.

www.naturallycurly.com

V skratke ide v tejto metóde o to, že kučeravé vlasy sa prestanú umývať šampónom, ale umývajú sa len kondicionérom, pretože väčšina šampónov obsahuje silikony a nejaké sulfaty, ktoré kučeravým vlasom veľmi škodia, pretože ich veľmi odmasťujú. Ako som sa dočítala, tak nie každému vyhovuje úplné vylúčenie šampónu, a tak používajú aspoň šampóny bez už spomenutých látok. To je asi taká podstata. Ak vás to zaujalo, tak odporúčam prelúskať už vyššie uvedené linky.

Ja mám za sebou zatiaľ len dve umytia bez šampónu, len s použitím balzamu/kondicionéru, ale musím povedať, že už po druhom umytí sú moje vlasy oveľa lesklejšie a nie sú také suché. Ja používam na moje kučierky radu Balea na kučeravé vlasy z DM, ktorá sa mi už predtým najviac osvedčila...a ešte chcem skúsiť nejaký prírodný gel...pretože ešte hľadám niečo na zmenšenie objemu :D

Tak čo kučeravé žienky, vyskúšate to?

Ak áno, môžeme tu spoločne debatiť o našich výsledkoch, príp. si vymieňať tipy na osvedčené produkty :)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.