Tema pre paranoikov

anjelik*

Ouky, pretože nemáš nič lepšie na práci. Pretože sa nudíš a zabíjaš čas. Pretože je to pre teba podnetné..keď už pre nič iné, aspoň sa utvrdiť v tom, že sú to žvásty, ktoré ťa vôbec ale vôbec nezaujímajú. :o))))

oukydouky

preco mam taky neskutocny odpor k tymto nezmyselnym zbytocnym a stupidnym zvastom a aj tak sem stale chodim. tell me

lost

Este niekto pochybuje o x-rokov starych "paranoidnych" teorii, ze europa sa meni na nejaky mozlimzky stat?

aktualne.atlas.sk

"Toto kontroverzné rozhodnutie pritom prichádza v čase, keď do mestského parlamentu v Bruseli zasadnú dvaja moslimovia, podľa ktorých by sa Belgicko malo premeniť na moslimský štát založený na práve šaría."

OMG, a este fun je to, ze 1 strom vyrubat je skoda, ale 25 metrov TV ktora vypusti viac CO2 ako jeden clovek na ferrari ktore obmedzuju byrokrati z Bruzelu, to je uz ekologicke :D

Myslim ze cas na opustenie EU konci, alebo cas na zabostaranie automatickej vojenskej pusky ?

anjelik*

Nospa, otázka vedenia. Vždy môžeš veci hodnotiť len individuálne a subjektívne, keďže každý sám osebe je subjekt. Ja nikdy nevkročím do tvojho vnútorného sveta ani ty do môjho. Tak ja môžem vždy vravieť len a len za seba, moje vlastné názory a moje vlastné skúsenosti. A tak keď píšem, je to osobná výpoveď, ktorá je mnou overená a precítená. Ale nie dokázateľná inému. Ten dôkaz je na ňom samom. Ja ti môžem povedať, rob to takto..ale zo skúseností je absolútne jasné, že to urobíš a pochopíš podľa seba. ;o)

nospa

anjelik, ale to ako píšeš (nielen v tejto téme) vyvoláva skôr dojem, že vieš, ako to je a nie že je to len Tvoj názor či domnienky, v ktorých sa môžeš mýliť. A nie, na Tvojich príspevkoch sa nebavím.

anjelik*

Nospa, ja netvrdím, ani som netvrdila, že mám pravdu. :o) Úprimne, posledné, čo mi chýba ku šťastiu je to, aby so mnou niekto súhlasil alebo nesúhlasil. :o))
Napísala som iba svoj názor a ty ho môžeš akceptovať, môže ťa zaujať, nezaujať alebo aj nahnevať. S tým ja nič neurobím. Ak ťa pobavil, tak si mal aspoň príjemný deň. ;o))

nospa

Takže autorom tej teórie si Ty? Pripúšťaš potom možnosť, že sa môžeš mýliť? Totiž, každý človek na zemi si môže vytvoriť svoju vlastnú originálnu teóriu nepodloženú dôkazmi, o ktorej bude presvedčený, že je pravdivá. Pravdu však bude mať len jeden (možno viacerí, ktorí by sa náhodou 100 %-ne zhodli vo všetkých tézach), lebo pravda je len jedna. Aká je pravdepodobnosť, že to budeš práve Ty?

anjelik*

Bella, ak sa pýtaš na vedecké zdôvodnenie, tak prepáč, ale to je dosť zábavné, lebo chceš odomňa dôkazy od vedcov na Zemi...a aká už je len na Zemi úroveň vedy a poznania? Ja sa uspokojím s tým, že niektoré poznatky, ktoré aktuálne mám, sú určené na obdobie ďaleko ďaleko do budúcnosti. V prítomnosti zostávajú na úrovni sci-fi...keď iba pocitovo vyhodnotím, áno je to tak. Ale dôkaz nie je. :o) Prečo sa tak veľmi bránim predstave nejakej láskavej bytosti, ktorá má rada ľudí a stará sa o nich a stačí sa k nej modliť a vzývať ju?? Lebo milá Bella, už som vyrástla z predstavy, že je tu niekto , kto sa o mňa postará, že mi stačí iba veriť. Takto to nefunguje a nikdy nefungovalo. Dezilúzia by som to nazvala. Jediné, čo ti ten druhý môže dať je dobrá rada. Ale dá ti iba takú radu, akú dokáže sám vymyslieť. A že si ti vždy len ty a ty sama, na ktorú sa máš spoľahnúť. :o)
Nospa, no logicky, keď tie informácie poskytujem, som ich zdrojom ja. Či nie? :o)))

bella12

anjelik, ja som tiež mala na mysli prírodné zákony a nie ľudské. Aké vedecky dokázané fyzikálne zákony hovoria o tom, že v hmote môže vzniknúť život? Tu na zemi platí striktne vzťah príčina - následok a preto pýtať sa na príčinu je nielen logické, ale aj vedecké. Sama si písala, že neexistuje náhoda, takže uznávaš, že všetko má svoju príčinu. Uspokojíš sa s tvrdením, že je niečo tak, a nezaujíma Ťa, prečo je to tak?

Anjelik, môžem sa spýtať, prečo sa tak brániš predstave duchovnej bytosti, ktorá by bola za všetkým? Ak by sme dali bokom kresťanskú predstavu, čo je také neprijateľné na tom, keby svet stvorila a všetko v ňom udržiavala veľmi inteligentná duchovná bytosť, navyše, ak by tá bytosť bola veľmi dobrá, láskavá a záležalo by jej na všetkom, čo stvorila - čiže aj na ľuďoch? Alebo je to len predstava kresťanského Boha, ktorá Ťa odstrašuje?