Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pokus o zmier s obzalovanym

rozaa

Podľa toho čo si uviedol by to malo byť jednoduché - písomne oznámiť, že berieš súhlas s trestným stíhaním späť. Budú mať radosť, veď im ubudne práca.

otazka3

Áno je možné súhlas s trestným stíhaním vziať späť. Hovoríte o zastavení trestného konania a ja o súhlase s trestným stíhaním a pre vysvetlenie uvádzam nasledovné. Pri podaní trestného oznámenia ak vyšetrovateľ začne konať, musí byť toto konanie zahájené na základe súhlasu poškodeného (§ 211 TP). Podľa § 215 TP môže byť trestné konanie zastavené ak podľa ods. 1 písm. d) je trestné stíhanie neprípustné podľa § 9. Toto ustanovenie hovorí o neprípustnosti trestného stíhania a zastavení trestného konania, ktorým je okrem iného aj podľa ods. 1 písm. f) ak je trestné stíhanie podmienené súhlasom poškodeného a nebol súhlas daný alebo bol vzatý späť.....
V rámci prípravného konania to môže poškodený urobiť kedykoľvek. Prípravný konaním je konanie u vyšetrovateľa, ak je obžalovaný obvinený, tak potom je to pojednávanie na súde a až do vynesenia rozsudku je možné tento súhlas s trestným stíhaním vziať späť.

§ 212 Trestného poriadku
(1) Poškodený oznámi prejav vôle podľa § 211 ods. 1 prokurátorovi alebo policajtovi písomne alebo ústne do zápisnice.

(2) Súhlas s trestným stíhaním môže poškodený výslovným vyhlásením vziať kedykoľvek späť, a to až dovtedy, kým sa odvolací súd odoberie na záverečnú poradu.

(3) Súhlas výslovne odopretý alebo vzatý späť možno znovu udeliť, iba ak z okolností prípadu je zrejmé, že odopretie súhlasu alebo späťvzatie súhlasu bolo vykonané v tiesni pod vplyvom vyhrážky, nátlaku, odkázanosti alebo podriadenosti.

(4) Ak je z okolností prípadu nesporné, že súhlas nebol daný alebo znovu udelený iba preto, že poškodený je v tiesni, je mu vyhrážané, je pod nátlakom, v závislosti alebo podriadenosti, má sa za to, že súhlas bol udelený.

(5) O prípustnosti znovuudelenia súhlasu alebo o stave podľa odseku 4 rozhodne ten orgán činný v trestnom konaní alebo súd, ktorý vo veci koná.

otazka3

Citam tu na nete pravnu poradnu, vraj mam podla paragrafu 211 pravo zastavit trestne stihanie a bez mojho suhlasu v nom nemozu pokracovat, ziadost mam adresovat bud policii, alebo priamo prokurature.

rozaa

Ak ešte nie je vyšetrovanie ukončené, prokurátor to ešte na stole nemá, skús zájsť za orgánom ktorý to vyšetruje. Ak to už bude mať prokurátor, asi bude ťažšie zastaviť to.

rozaa

Tomu nerozumiem, alebo si sa iba zle vyjadril. Obžalovaný bude potrestaný za to že ti ublížil na zdraví, tebe vznikla škoda, a chcel by si sa s ním dohodnúť aby ti tú škodu nahradil? Alebo mu chceš všetko odpustiť?
Na súdne pojednávanie budeš určite predvolaný ako svedok. Trestný súd má za úlohu obžalovaného odsúdiť, ale niekedy rozhoduje aj o náhrade škody. Môžeš preto povedať aká škoda ti vznikla a že žiadaš aby ti ju obžalovaný nahradil. Ak bude všetko v poriadku a všetko bude jasné, tak súd ti vyhovie. Ak bude treba niečo došetriť, tak ťa súd odkáže na občianskoprávne konanie.

Textová Inzercia

Osobný rozvoj inak

Riešenie Vašich osobných problémov jednoduchým, účinným a tým najprirodzenejším spôsobom. Staňte sa sebe tým najlepším liečiteľom.

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.