Schizoafektívna porucha

Príspevok v téme: Schizoafektívna porucha
Dede2222

Ahojte. Ja neviem, či sa so mnou môj lekár len hrá, ale pomaly mi jeho názory začínajú ísť hore krkom. V júli mi diagnostikoval BAP, s čím sa netajím, som sa ťažko zmierovala. Teraz mi perom dopísal po klasickej bežnej kontrole k BAP aj F25.1, keď som si pozrela, že o čo ide, tak ma skoro vystrelo. Ja neviem, mám zmeniť lekára alebo sa nechať unášať neistotou alebo čo, pretože lieky, ktoré mi nasadil účinkovali, lenže dostala som sa do depresie a zvýšil dávkovanie pred mesiacom a teraz mi zadre hento. Ja už neviem..

kabel

A zmena lekara je relevantna vtedy, kedy sa k horsiemu ubera tvoj psychicky stav, nie ked sa menia pismenka v dg...

kabel

Dede, nalepkovanie diagnozami prilis neries, podstatne je, ako sa vyvija tvoj psychicky stav. Navyse niekedy treba diagnozu "kozmeticky upravit" kvoli zdravotnym poistovniam, pretoze niektore lieky su hradene len pri istych diagnozach. Ak lekar usudi, ze lieky by ti mohli pomoct i pri pribuznej diagnoze, tak sa urobi tato mala uprava statistickej znacky diagnozy. Ostatne, ak mas pochybnosti, pokus sa ho na to opytat, preco si mysli, ze mas F 25, a nie F 31. Koniec koncov, ten isty pacient sa v case vyvija, stav sa moze zmenit a s nim aj diagnoza. Zaklad-pytaj sa ho na vsetko, co ti nie je jasne.