Blížiaci sa koniec sveta = úzkosť a strach

Príspevok v téme: Blížiaci sa koniec sveta = úzkosť a strach
veronicka2

zdravim. uz dlhu dobu sa vsade pise o tom ze bude koniec sveta lebo majsky kalendar uz dalej nepokracuje. ja viem ze su viacere verzie toho co sa ,,asi" stane. viem ze je tu aj nadej ze sa nestane vobec nic. ja som vacsinu casu v pohode no ked si uvedomim ze mam mozno mesiac zivota pred sebou tak ma chyta uzkost a panika. neviem co mam robit vzdy sa upokojim tak ze ,,sa nic nestane" lenze cim sa blizime k tomu datumu tak sa upokojit neviem. stale sa bojim ze umriem. ja umriet nechcem. vsetko v mojom zivote je krasne mam skveleho partnera s ktorym planujeme buducnost. tiez sa bojim ze ak by sa stalo nieco v tom zmysle ze zlyhaju formy komunikacie padne internet, mobily nebudu fungovat tak sa s nim nebudem moct spojit (nebyvame spolu ale 400 km od seba...) ja bez kontaktu s nim neviem vydrzat ani jeden den. a neviem si predstavit co by bolo ak by vsetko zlyhalo. poradte co mam robit ako sa mam upokojit. fakt zijem s tym ze mam uz len mesiac zivota...ako to zvladate vy?

anjelik*

Konšpiračné teórie v zmysle..my sme tí vyvolení, my pozdvihneme ľudskú rasu, nás oslovil náš Pán...atď. Aj konšpiračné teórie, ktoré si ľudia teraz vytvárajú v hlavách, viď zakladateľka témy, plus všetci tí, čo už teraz budujú bunkre, zásobujú sa fazuľou a podobne. Proste toto je dôvod..toto uvažovanie, čo keby predsa len...:o) Tak typické pre ľudí. Veď uvažuj sám...ak prežijú najsilnejší..logicky prežijú najsilnejšie * zvieratá *. Naozaj by si chcel žiť ďalej za takýchto podmienok? :o))

doubledog

ked ide zima, treba sa na nu pripravit.

a nerozumiem tomu, ako to myslis s tymi konspiracnymi teoriami.
ja si nemyslim, ze to bude dielom ci vysledkom nejakej velkej konspiracie.

anjelik*

Doubledog, ja si práveže žiadne ilúzie o ľuďoch nerobím. :o) Ich genóm je zvierací, ich duša je zvieracia...ako čo si mám namýšľať? Ja len vravím, že jediná šanca je v duchovnom napredovaní. Len zablokovať sa dá aj v konšpiračných teóriách..a to sa potom ťažko *vylieza* hore. :o)

doubledog

anjelik
ano, presne tak, treba zacat od seba.
prvym krokom je zbavenie sa iluzii o tom, ze vsetci ludia su v podstate dobri, 20. storocie nas z toho snad uz definitivne vyliecilo.

tu nejde o ziadnu domnelu vynimocnost, tu ide o realne nebezpecenstvo, ktore v pripade, aky popisujem, hrozi kazdemu.
ver tomu, ze je velke mnozstvo ludi, ktori tu hru na vojackov hrat budu, len co dostanu moznost alebo ich proste situacia donuti.

Lulita

Maoam - uzasne, ano take ucinky su...a nejake detoxikacne prizznaky neboli ziadne?

neplanujem, ale tak diverka su stale otvorene, ze mozno, maly by chcel brata, vcera bol smutny, ale tak nie su financie, nemozem pocat dieta a nechat ho umriet hladom, takze skor nie ako ano a najma ta doba, zlepsie v nevyhlade