Dlhodobo zväčšené uzliny v slabinách,pod pazuchou a na krku u 2,5 r.dieťaťa

Príspevok v téme: Dlhodobo zväčšené uzliny v slabinách,pod pazuchou a na krku u 2,5 r.dieťaťa
fifiBB

Chcela by som radu. Môj syn má zväčšené uzliny,má 2,5 roka a uzliny som si prvý krát všimla v lete na slabinách, čakala som že sa zmenšia ale nič, tak som išla s ním k obvodnej. Tá mu našla uzliny aj v podpazuší a aj viacero na krku vo velkosti hrášku. V slabinách ich má asi najväčšie, na pravej strane vo velkosti fazule, na lavej menšie.Doktorka mu brala krv, no ale nič nezistila, všetko vyšlo negatívne, robila testy aj na toxo.. a mono..aj to bolo ok. Jedine čo zistila z krvi to bol herpes. Poslala nás na infekčné koli tomu herpesu a na hematologiu, kôli tým uzlinám. Mám strach o malého, o aké ochorenie sa môže jednať?
Jemu sa to ani nezväčšuje ani nezmenšuje a nebolia ho.
Ďakujem.

petul

moze to byt kludne z toho herpesu, je to virus na ktory mozu reagovat uzliny...dolezite su aj vysledky z hematologie...ak budu v poriadku tak je dobre, treba to sledovat ci sa nezväcsuju...Vraj u malych deti casto byvaju uzlinky. Ja teraz kvoli uzlinam chodim po lekaroch a buduci tyzden mi idu jednu vybrat na hystologiu...tiez mi zistili prekonany herpes a mononukleozu...ale vobec netusim kedy som ju mala...na hematologiu ma zial doteraz nikto neposlal...ale tak uvidim co bude z tej hystologie...Ja som troska v strese, lebo sa ide hlavne zistit ci to nie je nieco horsie ale snad nie...Dolezite je aj ako sa syn sprava...ci nie je unaveny, ci nekasle, a ci nepolihuje...ak je vsetko ok a su len tie uzlinky tak to bude asi len reakcia na prekonanu infekciu.